Ako čistiť zúbky?

nasta197
29. sep 2011

Ahoj baby mám jednu otázku môj synček má prerezané spodné 2 zúbky tak 2 mesiace, ešte sme ich nečistili ako na to ???a akú pastu a kefku máme použiť?vôbec si to neviem predstaviť ako tu bude prebiehať .... či má na to ešte čas??? alebo sme už mali začať??? poradte nám ďakujeme môžete zaslať aj IP

vierkasteffi
29. sep 2011

celkom zaujimava otazka to by zaujimalo aj mna tiez mame 2 zubky 🙂

anjelicek26
29. sep 2011

Nasho maleho to nenormalne bavi - uz od zaciatku - my mame signal pastu 0-3 roky na zubky, aj ked vraj najlepsia je elmex, ale ta je v skale 0-6 rokov teda na vsetky mliecne zuby a teda rovnaka fluorizacia, co sa mne az tak nezda, hlavne u babatka a potom 25kg dietata.

Takze na kefku dame za hrasok zubnej pasty a cistime normalne strany aj plosky, ako asi nam, len u maxa to trva tak minutu - dve a uz sa mu nechce. Ale myslim, ze zatial takto staci. Cistime rano a vecer.

On to ma rad, masiruje mu to tie jeho dasienka, tesi sa na to, otvara pusu 🙂

amulienka
29. sep 2011

a uplne makkou kefkou?

sampo
29. sep 2011

Kefkou 😀
Ale nie no.. zartujem. My sme cistili asi ked mala 4 zuby, zubar povedal, ze uz od prveho zubu treba. Kefku sme kupovali najprv taku zn. Mam, teraz uz curaprox - kurakid, pastu som jej dala az po roku - elmex, ale to len tak symbolicky, lebo aj tak to len jedla. Urcite sa to malemu nebude zo zaciatku pacit, ale zvykne si, u nas je to uz ritual. Rano jej necham, nech si zuby umyje sama, vecer jej cistim ja. Asi to ma vyznam, lebo zubar nas teraz pochvalil, ze ma pekne zuby a ze "nezanedbávať" Tak vela zdaru 😉

tosomja
29. sep 2011

my čistíme od prvého zúbka 🙂 ešte len trošku vykukol a už sme začali trénovať. Najprv sa jej to páčilo, mala to ako hrýzatko 🙂 tiež ako spomínala @sampo ráno ju nechám, nech nás sama napodobňuje a večer pri kúpaní jej zúbky
čistím ja alebo manžel. Baví ju to, len niekedy nemá "náladu". Úplne mäkkou kefkou, už neviem, aká je to značka, ale písalo na nej na prvé zúbky extra soft 😀

tinki
30. sep 2011

ja som u svojej zubárky kúpila takú sadu pre bábätká. Je tam taký náprstok z malilinkými štetinkami. celé je to z umelej hmoty resp. silikon. A k tomu je pasta bez príchute a bez penenia. Je to dobré, nakoľko sa stáva, že malá to zje a neobsahuje to žiadnu nebezpečnú chémiu, no a keďže to nepení, netreba to vyplachovať. Ale určite sa to dá kúpiť aj v lekárni. Je to za normalne dostupnú cenu. Ten náprstok si dáš ty na prst a vyčistíš zúbky.