Ako dlho môže mať horúčku a hnačku zo zubov?

adka7755
26. aug 2011

ako dlho trvali teploty a hnačky vašim detičkám, keď sa im prerezávali zúbky?? pýtam sa, lebo môj malý už týždeň hnačkuje a dva dni má vysoké teploty, no všetko vyzerá byť v poriadku a ani sám lekár nevie, čo by to mohlo byť. tak sa pýtam, či to môže byť zo zúbkov..

gaby21
29. aug 2011

@adka7755 Nemyslim, ze pri zubkoch je normalne mat teploty a hnacky, maj maly ma uz 16 zubkov a nikdy nic podobne nebolo, akurat troska mrzutost. Tvoj maly je pravdepodobne chory ☹

adka7755
autor
29. aug 2011

už je to našťastie za nami🙂 ako to náhle prišlo, tak to aj odišlo🙂 🙂

j.a.j.a.j.a
29. aug 2011

u nas teplota 37 az 38 aj cely tyzden a dva dni hnacky,sopliky,opuchnute dasna,mrzutost,nezaujem a hnev:( pri vsetkych 12 zubkoch aj teraz nam idu .Vzdy nas doky skontroluje a vyluci chorobu.Hned ako zubok vykukne uz je vsetko ok🙂

lenka112
29. aug 2011

Súhlasím s @gaby21, my síce máme len 2 zúbky, ale okrem mrzutosti nám nič iné nebolo.

emily_666
29. aug 2011

@adka7755
ak by som ti mala popísať naše trampoty so zubami, bolo by to na celý román. Takmer pri každom bola teplota, dvakrát aj soplíky a hnačky takmer pri každom jednom zubku. A to mám aj od lekárov potvrdené. Boli sme sa ukázať, aj u nosno-ušného lekára a ten drobca pozrel a jednoznačne povedal, že to má od zubov. Bohužial, nášmu malému sa veľmi ťažko prerezávajú zubky a má ich aj dosť velké. Sama naša pediatrička povedala, ked videla, že má doslova krvavé jasienko, že to už dávno nevidela. Jednoducho ja nepoznám prespanú noc, pretože od pol roka sa nám v kuse tlačí nejaký zubok, nepomáhajú ani žiadne gely, vyskušala som ich kopec, zaberie tak na 10 minut a koniec. Ani homeopatiká, nič, ani také domáce, že slivovica, víno a podobné babské rady. Aj teraz sa mu tlačí druhý očný zub a bohužial sme na tom tak, že už ani dudlík mi na zaspávanie nechce, lebo ho to v pusinke tlačí a bolí.
Už si viem predstaviť, ako mi tu niektoré babenky napíšu, že zo zubkov nič také byť nemôže (vid iné diskusie o prerezávaní zubkov) - ale bohužial moje dieťa si tým všetkým prešlo a kto nezažije - neuverí. Buďte len radi, že vaše dietky sú IBA MRZUTÉ.

adka7755
autor
30. aug 2011

noo,..my máme šesť zúbkov a ´dalšie sa nám ryjú von🙂 ani ja som doteraz nepoznal čo to je teplota, hnaka a podobne. malý bol vždy len pár dní mrzutý a potom to prešlo..ale toto bolo o niečom inom. Už om bola bezradná, pretože všetko vyzeralo ok, malý bol čiperný, len hnačkoval a teplotoval..nepomáhal panadol, obklady (vždy tak na hodinku bol pokoj), a ani hylak či smecta.
dnes máme mať posledné výsledky t výteru a ak tie budú v poriadku, tak potom sa to asi fakt ozvali tie zúbky🙂)
inak viete o tom, že na výsledky z výteru o tom, či má malý salmonelu a podobne sme čakali štyri dni?? pekne, no nie??

gabii83
31. máj 2012

@lenka112
@gaby21 je to blbost ze to nie je normalne. zial je to dost caste. a zial sme amli aj mi, akurat teraz ma mala druhy den 39 ☹ a dr. povedala ze od zubkov nic jej nie je, hnackovitu stolicu raz, to aj nase prve dva zuby vysli v poho, nech ti leni aj ostatne vyjdu tak, mi sme sa potrapili tiez obydvomi detmi. dokonca pri prvej dcerke sople zatekali a koncili sme na ATB, snazila som sa ako sa len dalo, rady starych mam cez homeop. atd. NIC nezabralo. tak prezite maminky v pohode obdobie prerezavanie zubkov deticky potrebuju kludne maminky ak sa Vam da. pekny den

anjelicek157
6. máj 2014

my tiež už 4 deň hnackujeme soplikujeme malý je zivy nieje na nom vydiet ze by mu niečo bolo len mam trosku strach aby nebol dehydrovaný snazim sa mu davat vodicku zo striekacky lebo flasu s cajom my odmieta dufam ze uz to dlho nepotrva a zubcek nam vykukne von lebo je to na moju psychiku dost zle

romanettka
7. máj 2014

Ponúkam vám skvelú zubnú pastu bez flóru, takže ju môžu používať aj detičky taktiež
- už pri prerezávaní zúbkov,
-liečivá,
- neobrusuje sklovinu,
-znižuje krvácanie ďasien,
-prevencia paradentózy,
-uvoľnuje zubný kameň,
- na citlivé ďasná a zápaly,
-prevencia kútikov a áft.,
-svieži dych.

PASTA:Zubná pasta :Aloe Vera si už staroveké civilizácie vážili pre jej všestrannosť. Pri žiadnom z našich vynikajúcich výrobkov nie je táto všestrannosť zjavnejšia, ako pri Forever Bright, zubnom géle založenom na aloe vera. Vývoj tohto výrobku trval niekoľko rokov a pri výrobe boli použité iba osvedčené ingrediencie s overenými účinkami. Spokojnosť mnohých užívateľov a odborníkov z oblasti zubnej starostlivosti bez pochybností dokazuje, že Forever Bright je značka jedného z najúčinnejších prostriedkov na čistenie zubov na dnešnom trhu. Forever Bright je jedinečný zubný gél založený na báze aloe vera, určený pre celú rodinu. Je namiešaný z čistých produktov najvyššej kvality. Táto jedinečná formula obsahuje ako základnú zložku stabilizovaný Aloe Vera Gél. Do neho je pridaný včelí propolis. Táto kombinácia má nielenže dobré antibakteriálne vlastnosti na zamedzenie tvorby zubného povlaku a zachovanie sviežeho dychu, ale navyše vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam veľmi dobre pôsobí na ďasná a jemnú sliznicu ústnej dutiny. Je zvlášť vhodný pri krvácaní ďasien a tvorbe ústnych vriedkov, ak je čistenie kefkou príliš bolestivé, možno zubný gél aplikovať priamo. Čistiaca schopnosť tohto zubného gélu je neporovnateľná s inými výrobkami a jeho abrazívnosť je taká nízka, že bol nezávislým dentálnym laboratóriom vyhlásený za leštiaci gél! - Bojuje proti zubnému kameňu - Bieli bez bieliacich látok - Zmierňuje infekcie úst a ďasien svojim antibakteriálnym účinkom - Neobsahuje fluorid O B S A H : 130 g

Pre bližšie info IP ďakujem.

purdulka
10. máj 2014

ako tak čitam tak som neni jedina ze mame 40tky a to od sameeho rana boli sme aj na pohotovostii ,,mame anitibiotika ☹ ,zevraj hrdlo a zuby spolu dufam ze do rana to prejde 😒