Ako dlho rástli vašim deťom zúbky?

00matula
22. jan 2011

Ahojte mamičky, mám 5,5 mesačnú dcérku, pred 3mi dňami sa jej prerezali 2 spodné zúbky, ale zaujímalo by ma, za aký čas vyrastú do konečnej podoby. Ako dlho to trvalo vaším deťom?

traktor
22. jan 2011

u kazdeho je to ine..nikto ti neda presnu odpoved..niektore deti este ani v roku a neskôr nemaju ani jeden zubok..tvoja teraz ma 2 kusky..dalsie môzu ist hned a nemusia..dôlezite je , ze raz vyjdu 😀 😉

ikke
22. jan 2011

su deti, ktore v 1,5 roku nemaju este ani jeden zub, ine v tom veku maju uz kompletny mliecny chrup. oboje je normalne.
ak myslis jeden zub ako dlho rastie - zda sa mi, ze asi 1 mesiac, ale moze byt aj dlhsie 😉

ivett1
22. jan 2011

ahoj...ak si myslela ako dlho to "cele" bude trvat, tak prerezávanie prvého chrupu -mliečnych zúbkov, končí obvykle okolo 20.-30. mesiaca, v tomto období má dieťatko 20 mliečnych zúbkov 😉...mojim detickam to trvalo cca 18 mesiacov 🙂 ...ale moja kamoska mala dcerku, ktora este v desiatich mesiacoch nemala ani zubok 😉...

mamasama
17. júl 2013

Ahojte mamicky... chcela by som sa spytat, ako mam s istotou vediet ci mojemu syncekovi rastu zubky, ked nema ani napuchnute ani cervene dasto. Ma 4 mesiace a uz dlhsiu dobu si vsetko nervozne dava do ust aj si ich pretiera stale.