Ako dosiahnuť zdravé zúbky. Pýtajte sa

leila13
12. dec 2007

Ktorá mamička by nechcela pre svoje deti to najlepšie? Tak im dajme pekný a zdravý úsmev! Ako? Tááák jednoducho... 😀
RADY, AKO SI ZACHOVAŤ ZDRAVÉ ZUBY POČAS TEHOTENSTVA A TAKTIEŽ RADY OHĽADOM ZÚBKOV DETIČIEK. 😀

Veľmi rada poradím 🙂

leila13
autor
2. apr 2012

@jajka78 - fluoridácia (kefkou a pastou) sa odporúča 2x ročne

stonozka
17. jún 2012

brý deň, ja by som sa chcela poradiť, spýtať... malý mal v marci 5 rokov, pred asi mesiacom sa mu začala kýval dolná lava jednotka a včera večer si ju vykýval a vypadla, ked som kukala na ten zub, tak som mala pocit, že navypadla ale akoby sa zlomila a mam pocit, že v tej dierke v pusine ostal kúsok zubka... máme isť k zubárovi,alebo ho ten nový trvalý zub vytlači... alebo je tomlen úzkostlivý pocit?! apropo začali sa nám prerezávať horne trvale stoličky... ďakujem... Lenka

bleble
1. aug 2012

skuste cisto prirodne kaučukové hryzatka, napriklad od znacky Hevea.

jaruskatt
4. mar 2015

jednoznačne dentálna hygiena už od malička. hygienička naučí deti čistiť zúbky, nafluoriduje zúbky...

marekkatka5
12. mar 2023

@leila13 Dobrý deň prosím vás o radu. Mám taký problém a neviem ako ho riešiť.Boli sme na preventívnej prehliadke u zubára a ten mi tvrdí že dcérka 7,5 ročná má zle odvápnenie zúbkov a má strašne veľa bielych škvŕn po zúbkoch.Nedal mi vysvetlenie prečo sa jej to tvorí,zúbky umývame poctivo a pravidelne iba mi kázal čistiť 2x do týždňa Elmex gélom.Máte niekto skúsenosť a zároveň aj radu ako proti tomu bojovať? Vopred ďakujem 😊👍