Ako reagovali vaše bábätká pri raste prvých zúbkov?

zuzana1981
18. jan 2008

Ako reagovali vase babetka pri prerezavani prvych zubkov , teplota , tekuta stolica a kolko vam to trvalo ? dakujem

maykaaa1122
12. júl 2016

no je to strašné chuďatká malé.. 🤐 ani moja malá vtedy skoro nic nepila a nejedla

nikol5889
20. júl 2016

Ahoj! Možno budem za sprostú. Moja malá má dnes 2 mesiace. Strašne slintá, ruky v kuse v puse, nervózna, ak jej dám cici tak málo spapá a len potom vrieska. Keď je hore a to dosť často lebo už ani spať nechce tak je kludná len keď má cici v puse a cmúľa,nepapá. Kúpila som jej dudlík a ten cmúľa ale aj to len tak žé jej ho držím. Stolicu máme tiež riedku. Ešte som sa s takýmto nestretla že tak skoro by šli zuby ale jak som si všimla ona aj ďasno má biele hore. Nejaké skúsenosti? Ďakujem

nikol5889
20. júl 2016

+ máme plný noštek

maykaaa1122
3. aug 2016

ahoj, s rastom zúbkom to je individuálne pri každom bábätku, mám kamarátku, ktorej malý mal tiež takto skoro zúbky. 😉

babatkoo
3. aug 2016

Mojmu synovy vysli prve spodne zubky po dovrseni 3 mesiaca. Predtym ako vysli si pchal prsteky do ust a pocas nocneho spanku bol nervozny, vela sa budil. Inac vsetko ostatne bolo v poriadku: bez teploty, bez hnaciek, bez slintania. Vela slintania prislo az pri dalsich zubkoch.

ivusa8520
25. aug 2016

ahojte mamičky moja dcera ma 2 mesiac a nieka dni a strasne moc zacala slintat a stale si hrizie rucicky hlavne jednu aj palec celu si je schopna dat do ust aj ked je najedna vsetko je kludna neplace nic je dobrucka moze to byt nieco zo zubkamy ??

ivusa8520
25. aug 2016

@ivusa8520 a est e sa jej zacal plnit nostek v noci my zatial prepspi praveze lepsie ako volakedy zozaciatku sice budila sa len na papanie teraz sa budi na cumlanie ruciciek

celasapremenim
25. aug 2016

@nikol5889 je to neobvykle, ale moze byt, ze sa jej v dasnach zubky chystaju, chysta sa to vo vlnach, chvilu bude takato, potom to ustane a potom znovu a zubok jej moze vyjst v piatom az siestom mesiaci prvy
skor som pocula o narodeni dietatka so zubkom, ako zeby mu vyrastol uz v druhom mesiaci, ale deti nie su cez kopirak a naozaj by sa to mohlo stat, ale myslim si to, ze sa jej len chystaju v dasienkach a asi ju to omina

tiez by som to riesila dudlikom a chladivymi hryzatkami pripadne, mozes jej pridrzat

ja mam deti, co im idu zubky velmi neskoro, tretiemu prvy v roku a velmi neskoro im aj vypadavaju prve zubky....., babatka to dobre znasaju, je fakt ze dlho dojcim a v noci su vtedy casto hore, ked rastu tie zubky, maly je vlastne citlivejsi az teraz pri ocnych zuboch, aj to je uplne v pohode oproti inym detickam a ine priznaky nemame..a to uz ma dva roky

ivusa8520
4. sep 2016

ahojte moja mala barborka budem mat 20 sep 3 mesiace a uz 2 tyzden strasne slince a pcha si rucicky do ust aj palce ked ideme papat nie a nie stale by len sedela a ani takej polohe moc neche nakoniec az ju musim dat lahnut aby sa napapala ... ale v noci je dobrucka papa dobre v noci busu to zubky ?? lebo je moccccc moccc kludna az mam niekedy strach venujem sa jej naplno ako len vladzem ona any moc neplakava ani nic

nikol5889
9. sep 2016

@ivusa8520 ahoj. Moja slintá už dosť dlhú dobu ale zúbkom sa nejak nechce von. Ďasná sa jej plnia krásne. Prstom jej hmatám a krásne cítiť. Keď to na nu príde tak je velmi nervózna a plače. Pchá si celú pasť do pusinky a slintá až až. Vtedy jej namastím dasná a to pomáha dosť.

maminka2013
9. sep 2016

@ivusa8520 ahoj 🙂 my sme mali 3m. keď sme začali slintať a o 2 týždne 2 zuby :D no naša malinká tiež nemala "žiadne iné príznaky".. teraz už máme pol roka o týždeň a už 3 zuby a ďalšie 3 sa tlačia /máme úplne navreté ďasná/.. akurát sa mi v noci kedykoľvek zobudí a začne si rozprávať.. ale žiadny plač, teploty, dokonca chodí so mnou do práce, na školenia, taká je kľudná :D takže kľudne to môžu byť zuby.. ja som tomu tiež nechcela veriť, lebo prvý mal zuby až v pol roku..

lululko
26. dec 2016

Ahojte dcerka ma nieco cez 8 mesiacov a zacali jej ist spodne zubky. Mali sme 3 dni vyssie horucky. Teraz uz je to ok, ale ked sa plazi, este stale ma spotenu hlavicku. Mate niekto podobne skusenosti?

erarka
27. dec 2016

@lululko Ahoooj,tak s teplotami mame bohate skusenosti..Vsetci mi vraveli,ze zo zubkov teplota nebyva,ze je to viroza..no moja dcerka mala pri 1.zubkoch vysoke horucky,trvali 3dni, odzneli a v ten den vykukli 2zuby naraz. Odvtedy teplotujeme vzdy s kazdym zubkom. A mozno sa prerezavanie zubkov spoji s oslabenou imunitou a preto vyskoci teplotka,no podla mna ma moja dcerka imunitu dobru. Niektore deticky jednoducho takto pyreticky reaguju na rast zubkov. To mi potvrdila aj detska lek. Len skus popozorovat,ci sa teplota nespojila s niecim,nejakym zapalom(nostek,hrdielko), vtedy sa zvyknu deticky potit. Ale verim,ze su to len zubky,hoci teda tie vedia pekne potrapit. Drzte sa

lululko
28. dec 2016

@erarka No,...3 dni mala dcerka teplotu,potom 2 dni nic a teraz zase teplota cez 38. Tak neviem ako si to mam vysvetlit,ci to moze byt zase zo zubkov. Predtym sme s nou boli na pohotovosti. Moc v poriadku. Krvicku brali z prsteka a tiez ok. 😒 Neviem ci mam hned utekat doktorke alebo pockat ako sa to vyvrbi.

3petka
28. dec 2016

No moj mal teplotku cca 1 den tak 38,3 max viac to neslo. A k tomu aj sopliky. Nasledne druhy vyhupol bez problemov. Ale z tej znizenej imunity sme chytili virozu. Takze sme skoncili v nemocnici s 39 a viac.

lululko
28. dec 2016

@3petka - ked nasa malinka ma iba teplotu, inak ziadne priznaky. Ako sa prejavovala ta vasa viroza?

3petka
28. dec 2016

No na stedry den od rana cca 38. A to kolisalo podla toho ako sme dali lieky. Poobede uz pod 38 neslo a do vecera vystupilo na 39,4. A nicim sa nam nedarilo znizit ani kupelom. A bol ospali a tulivy. Tak sme utekali na pohotovost. Ale nam potom z toho vysla choroba ruka noha usta a mal aj nejaky zapal v tele.

erarka
30. dec 2016

@lululko Ako sa mate? Polepsilo sa dcerke? Mne moja doki vzdy vravi,ze netreba hned utekat s dietatok k lekarke,ak je to nieco,co vieme zvladnut. Tzn.teplota do 39., mierny soplik..Ak to ale trva dlhsie ako 3dni,treba ist dat urobit CRP..predtym sa zapal este nemusel z krvi ukazat. Inak,viroz je teraz hojoj prevela vsade..aspon tu u nas. My sme boli na sviatky chori vsetci..kasel, teplota,sopliky..a je to dobry cert,lebo viac ako tyzden sa z toho dostavame..Tak ci ste aj vy nieco nechytili..Drzte sa.

ivusa8520
5. jan 2017

jaj tie zubky nas trapia strasneeee moc chudatko moje ..budeme mat 7 mes 20 janu a zatial a ni jeden zub ale cim dalej tim horsie aj teploti sice nie moc vysoke ale stale si chyta uska velmy a papa vsetko co jej pride pod ruku a vecer strasne place niekedy davame na noc nurofen jahoda ale tiez strasne zle spi nioeked y ma aj kruhy pod ocami a nechce papat mlieko moze byt ze jej uz nechuti &,,??

lululko
5. jan 2017

@erarka - no dcerka ma nadchu sice iba miernu ale zato dost chropti ked dycha. Asi kvoli hlienom. Boli sme u lekara, dali jej Fenistil a ATB. Na noc jej davam zabali z masti. Obcas sa mi zda ze uz je aj lepsie,ale zatial tak na striedacku. Znova zacala byt dost placliva,tak neviem ci jej nepojdu dalsie zubky. 😔

autumn11
23. jan 2017

môjmu malému vyšli prvé zúbky v 11-tich mesiacoch. Strašne slintal už dávno predtým a občas mal redšiu stolicu. Našťastie žiadne iné príznaky nemal.

babatkoo
23. jan 2017

Mojmu synovi vysli v 4 mesiacoch prve zubky. Ani som nevedela a uz boli vonku. Ziadne hnacka, ziaden soplik, ziadne slintanie ani pchanie ruciciek do ust. Zato posledne 4 zubky preplakal az moc.

miruska90
16. jún 2017

No my mame 3 mesiace aj 8 dni a zubky nam idú. Zvyzena teplota, riedka stolica, nespavost a nechut do papania. Bojujeme a uz to bude tyzden co mame tazke noci prebudzania sa. A vyzera to tak ze nam idu dva naraz. Tak uvidime 🙂

lilu7
31. aug 2017

Skoro rok a 6zuvbov a to 4horne isli naraz to boli nervy.sliny tiekli aj sopliky a dost mi hnackoval-camilia a bepanthen care bola prva pomoc🤣a vela hryzatok a dobre su aj chladene na dasienko

janamexico
10. jún 2018

Dnes som si vsymla ze malej sa prerezavaju dolne a hned vra naraz je mrzuta pred dvoma tyzdnamy teploty 39 a hnacka teraz teplotu nema ale je nekludna a hlavne vecer a strka vsetko do pusiny a slinta ako pes 😊