Ako reagovali vaše bábätká pri raste prvých zúbkov?

zuzana1981
18. jan 2008

Ako reagovali vase babetka pri prerezavani prvych zubkov , teplota , tekuta stolica a kolko vam to trvalo ? dakujem

kosicanka1
3. feb 2008

ty kokso, az 2 tyzdne? simonke sa nechce papat treti den a uz som z toho "na prasky", neschudli vam deturence ked nechceli papkat?

martinaema
4. feb 2008

ahoj babenky, nam vysiel prvy zubok len pred mesiacom, aj ked mala sa tvarila od 4.mes., ze uz to bude.No ale naozajstné problémy nastali az v 9.mes. Nepapala, hnackovala a pravidelne kazdu noc okolo polnoci sa zobudila so strasnym revom a nic ju nedokazalo ukludnit. 20 min. si porevala a bolo dobre

A kazdemu mozem odporucit kefky, co predavaju v DM - je to balenie 3 kefiek - aj na masaz aj na umývanie zn. Babylove. Mala vzdy otvori pusu a drzi, kym jej masirujem dasienka aj s Dologelom. 😒 😅 😵 😅 😀

zuz11
7. máj 2008

vidova • 15. jan 2008 o 20:06
Ahojte, potrebujem radu resp. skúsenosti s podobnou situáciou akú momentálne zažívame. Hanka bude bude mať o tri dni 8 mesiacov a až teraz sa jej - predpokladám- začali prerezávať spodné dva zúbky. Ďasno má z vnútornej strany opuchnuté, na mieste zúbkov sú biele bodky. Bohužiaľ sa nám pridružili horúčky ( v sobotu a v nedeľu), pusinku (pery) máva na dotyk dosť horúce. Je bez nálady, mrnkavá, spavá, nechutí jej papať a každý deň zvracia ☹ . Je možné, že toto všetko súvisí so zúbkami? Ďakujem za názor či radu.

lulu2 • 1d • 15. jan 2008 o 20:34
ahoj, podla mna to moze byt zo zubkov, ale to zvracanie sa mi nezda ☹ ☹ ☹ Aspon ja s Ondrejkom som mala vsetky tieto prizanky pri prerezavani zubkov, ale nezvracal mi ani raz.

vanila • 1d • 15. jan 2008 o 20:50
Ahoj vidova! Okrem toho zvracania sú to príznaky na zubky. podla mna sa obrat s tym zvracaním na svojho pediatra.

janver • 1d • 15. jan 2008 o 21:43
Ahoj, my sme boli tiež dosť horúci pri prerezávaní zúbkov, nechcela som synovi podávať stále sirup proti horúčke, tak som skúsila Dologel. Je to gel na ďasná, veľmi ukľudňujúco pôsobil a malý už potom nebol ani taký horúci a ani ho to až tak neomínalo. Môže sa aplikovať koľkokrát potrebuješ a jemne ho vmasíruješ na ďasná.

jaaty • 1d • 16. jan 2008 o 09:05
Ďakujem, už sme boli aj u lekárky a čakáme na výter, či nejde súčasne aj o nejakú virózu. Ako dlho trvá, kým sa jej tie zúbky teraz konečne prerežú?

alicenka
15. aug 2008

Takze aj ja sa dnes pridavam 🙂 Mala ma 7 mesiacov a dnes som jej konecne nasla prerezany zubok 😀 U nas je to velka udalost, lebo nase dietatko sa so zubkami nejako neponahlalo, ani to na nej velmi nebolo poznat. Hnacky vobec, bez teploty, papa vsetko, akurat ze trosku viac slinta a zacala byt trochu nervozna. Uz som si to spajala so zubkami, no kde nic tu nic, stale nikde ziaden nebol, az teraz 😵

sandrika
16. aug 2008

neviete ak sa volajú tie homeopatiká na prerezávanie zubkov teda aby to tak nebolelo???

lenocka80
16. aug 2008

sandrika vola sa to chamomilla vulgaris, ale maju rozdielne cisla pred CH, neviem kedy sa ake pouziva. Tu som nasla nejaky fanklub homeo, tak skus pohladat, a tiez maminu co to chce pouzit http://www.homeo.sk/fanklub/odpoved.asp?id=398 Snad ti to pomoze. Papa

nevesta
16. aug 2008

alicenka, ojej sa dnes prerezava 1. zub 😉 jedine, c som si vsimla, tak vystrkuje jazyk a vcera sa mi zdala trosku teplejsia... inak nic 😎

katka.m
17. aug 2008

Druhý deň máme cez deň od 37 do 38.5 teplotky a v noci okolo 38. Je strašne plačlivý a spavý.Niekedy sa rozkričí od bolesti a vrieska aj 5 minút. Len si prestal všetko strkať do pusky. Tak neviem, budú to zúbky?

junovka
17. aug 2008

katka, mozu to byt aj zubky, ale.....nechyta si usko?? 😕

katka.m
17. aug 2008

Nie.

martina46
19. aug 2008

ahojte, bolo tu uz spominane ako mozna reakcia na zubky zvracanie, sice pochybna, ale ktovie.
mame vonku prvy zubok a odkedy som si vsimla, ze mala je nervozna a cez den zle spi, dvakrat strasne zvracala. dnes a pre 9 dnami. preto si to davam do suvisu so zubkami.
tiez ju casto napina a potom tak pokasliava, predtym to nerobila, tiez to zacalo spolu s tou nervozitou.ked som jej isla do pusy prstom nahmatat zubok, tak ju naplo. takisto ked pcha hracku do pusy - a podotykam vobec nie hlboko - ta ista reakcia. mate tiez niektora podobne skusenosti?

martina46
9. nov 2008

mozu byt zo zubkov aj sople?

nevesta
9. nov 2008

Ano mozu 😉

blau
9. nov 2008

Matka niekto to tu uz pisal, ale ze ano. Moja svokra hovorila, ze moj muz bol pri kazdom zube chori...Tak neviem 😕

martina46
9. nov 2008

dakujjem. no ja som to hovorila mojej mame a este jednej znamej co ma 4 deti a obe vraveli ze nie 😉

blau
9. nov 2008

aale moze to byt, teraz som si citala celu diskusiu a tam mamicky pisu, ze boli deticky soplave a aj u doktora boli a ten nic nevidel a povedal teda ze su to zubky..Samozrejme, keby bola velmi soplava, tak treba ist k doktorovi aby jej tie sopliky nestekali na priedusky. Ale to uz aj ty sama vidis aka je 😉

jastericka
9. nov 2008

aj my soplíkujeme. Toto nie je bežná nádcha. Najskôr som si myslela, že áno, ale držalo ju to dva týždne, potom ju to prešlo, teraz zase soplíkuje, ale vyšli nám už dva zúbky. Sú to také priesvitné, biele soplíky, také vodnaté, nič zelené alebo hlienovité... Doktorka nám povedala, že je to zo zubov. Treba len odsávať, aby jej to nestekalo dole. Kvapkáme Libenar, ten to pekne rozpustí

zuka
9. nov 2008

Ahojte, my sme o prvych 8 zuboch ani nevedeli, kedy vysli (od 3. mesiaca). Ale teraz idu stolicky (jedna je uz takmer cela vonku) a je to peklo. Zeleninovo-masove prikrmy absolutne odmieta a spanok je katastrofa (predtym spaval krasne). Ked mu dam na noc cipok, je to lepsie, ale stolicky sa tlacia dlho, tak ho nechcem tak dlhodobo "dopovat" ☹ A samozrejme, je zlostny a zacal byt totalna "pricucka" 😅

martina46
9. nov 2008

jastericky, aj my mame biele sople. ked odsavam, su take tahave ale velmi zle idu von. libenar nie je aj v spreji? neviem, ako by som jej dala kvapku do nosa 😅 , sprejom si da streknut v pohode, este aj nostek natrci 😀

avanka
10. nov 2008

tak my mame 4,5 mesiaca a prve 2 spodne zubky nam vysli naraz v sobotu 🙂 bolo to bez akychkovek priznakov, len vecer po ulozeni asi 1,5 hodiny plakal a to bolo vsetko 🙂
Ale vcera tiez bojoval pri zaspavani, co sa doteraz nikdy nestalo a to su tie zubky uz prerezane ☹

fialkas
10. nov 2008

tak nam vysiel 1 zubok min.tyzden v sobotu. Ako sprievodny jav sme mali velky soplik, biely tahavy, ziaden hlien ale aj tak sme museli odsavat a pouzivat Libenar. O 3 dni vysiel aj druhy zubok 😉

fialkas
10. nov 2008

A este sme mali aj ten biely povlak v pusinke, zvnutra spodnej pery 😒

martina46
11. nov 2008

Ten libenar je lepší ako vincentka? Mala nepekne chrchle, ale odsať to nejde. Je to príliš husté ☹

zuzka1.
11. nov 2008

junovka preco si ma chytat usko?

amarelka
11. nov 2008

zuzka, to asi či náhodou zápal uška by nemalo a nie zubky,

martina46
11. nov 2008

tanka si chyta usko, ale ona je v pohode, neplakava, tak to asi nebude nic zle... 😒

mataaaaa
12. nov 2008

ahojky, nasa mala ma len 2mesiace, ale neviem ci su to zubky alebo co.. ale v poslednej dobe strasne slinta... strka si rucicky do pusinky aked jej davam mliecko(flaskou) tak tu flaskusi dava na dasienka.. ako keby si masirovala.. myslitesi ze to su zubky uz? neni to skoro?

fifinna
12. nov 2008

mata, maly to robil tiez a prvy zubok mu vysiel az v siestom mesiaci. Ona prisla do obdobia, ked si zacne vsetko davat do ust. A tie sliny pri zubkoch budu este silnejsie. Ale nic nieje nemozne, môzu to byt aj zubky. 😉

mataaaaa
15. nov 2008

fifinna no vcera som na radu doktorky skusilaprejst prstami po dasienkach..a citila som hrbolceky v predu.. dole .. len taky mali .. a hore.. zevraj ked to ucitim ze to su uz zubky. no ale nieje nato az moc mala? len 2mesacna?

martina46
18. dec 2008

ahojte.
trapi ma, ze mala dnes skoro nic nevypila, ziadna slava to nebola ani predtym, odstavujem, lebo mala uz velmi nechce ani prsnik, ale inu tekutinu miesto MM nechce. dnes to bol ale extrem. vzdy sa darilo pocas hry dat jej cucnut a takymto sposobom vypila pocas dna nieco. ale dnes horor! od rana nic dobrovolne. s velkym revom som do nej natlacila 2x 10ml striekackou a ked som takymto sposobom do nej narvala pooobede 20ml, vvracala mi vsetko aj s obedom ☹ 😔
moze to byt nechutenstvo zo zubkov? teda tekutinove. obed zjedla celkom v pohode, vecera uz horsie, ale dajme tomu....