Ako reagovali vaše bábätká pri raste prvých zúbkov?

zuzana1981
18. jan 2008

Ako reagovali vase babetka pri prerezavani prvych zubkov , teplota , tekuta stolica a kolko vam to trvalo ? dakujem

kristinka.s
1. nov 2010

ahojte maminky, no ja mam k vasim priznakom este jeden. Mala ma 19M a teraz sa jej gulateju dasna uplne vzadu, asi stolicky. A priznak je unava, spala by aj 3x denne po hodinke. Je to normalne? Inak teploty nema vobec. Iba sopliky a kasel trocha. Boli sme aj pri dok ale nic nezistila. V stredu este ideme, dame si spravit CRP. Ale myslite si ze unava tiez moze byt zo zubov?

petulig
19. nov 2010

@kristinka.s u nas presne to iste, mame 8 zuboy a tie vysli uplne v pohode. Teraz nam idu prve stolicky a je to katastrofa. Mali sme aj teplotz vysoke dva dni , ale teraz je len mrzutaa uvrestana a spala by aj tri razy denne a to sme spali len raz uz. Dufam ze ta unava je zo zubov, ze to nie je nic vaznejsie.-ako ste dopadli na vysetreni?

mamiki
7. mar 2011

ahojte potrebujem poradit mame ešte ani necele tri mesiace a asi nam idu zubky je to normalne?

janulka88
14. apr 2011

ahojte, pridavam sa k maminkam ratolesti ktorym idu zubky, moju Amy uz dva dni drzi teplota 39, daval jej nurfen sirup, klesne ale nie na dlho, o chvilu je zas na 39tke.....kupel tiez pomaha iba nachvilu......dnes som volala doktorke povedala ze ho mozem striedat s brufenom alebo s paralenom...mate s nimi skusenosti , ktory je lepsi...dakujem

xlucia
14. apr 2011

@janulka88 teda ver mi ze taku teplotu zo zubov urcite nema. nieco jej je , uz ste mali byt u doktorky.. je este malinka. asi ma nejaky zapal, ked je teptlota zas rychlo vyleti hore, prip.virus. toto je hazard. treba min. spravit crp. na tomby som trvala...
a uz by si mala vediet ze nie je lepsi a horsi, ale maju kazdy iny zaklad, brufen je aj proti zapalu, paracetamol len na teplotu...
@mamiki nepravdepodobne. mozu zostupovat dole, ale malicko detom ide zub pred siestym mesiacom

janulka88
14. apr 2011

no ked som volala doktorke dnes tak povdala ze to ma urcite z toho....vraj u niektorych deti to ide az k takym vysokym teplotam....

janulka88
14. apr 2011

pred chvilkou ked som jej merala mala 37,8...takze klesla...este rozmyslam ze mozno ist skor na pohotovost..nez k detskej doktorke,,,,

xlucia
14. apr 2011

@janulka88 potom vymen doktorku. ziadne zuby nerobia horucky. pokial tam nie je iny infekt. a dva dni v kuse. utekaj na tu pohotovst. nech jej aj zoberu krv. ved moze mat zapal, ak tam nemaju crp.

janulka88
14. apr 2011

no ale aj tu na Mk som citala rozne spravy od mamiciek kde ich deti mali tiez vysoku teplotu

lewiica
6. aug 2011

ahojte, máme 13 mesiacov, už je ca 12 zubov vonku, ale pri posledných je oslabená imunita (prvýkrát dostala virózu, hnačkovala, horúčky, neskôr kašeľ, ucpaný nos). Všetko zatiaľ zvládame tlmením symptómov, bez ATB a výraznejšej chémie (okrem panadolu). Stále je nervózna, hryzie (i nás rodičov), občas nechce jesť, inokedy sa cpe, kričí zo spánku a upokojí sa tak po 10 minútach nosenia... Nemá už ani horúčky, ani iné príznaky ochorenia, okrem hnačky. Chcem sa opýtať - je normálne, ak malá máva stolicu raz denne normálnu a potom podľa toho, či je lepší alebo horší deň, tak 1-4 krát vodnatejšiu až úplne vodnatú? potom je pár dní ok, a znova to isté. Stále podávam probiotiká, ryžový odvar, keď je lepšie pár dní, tak sa odvážim i mastnejšie potraviny (UM). Alebo je možné, že je to z jedla (nejaká potravinová alergia) ? Poraďte, prosím 🙂 ďakujem!!! 🙂

christy22
10. aug 2011

ahojte,tak ja napisem tiez svoju skusenost.malej sa tlacia horne zubky a aj ocne.minuly tyzden sme mali 3 dni vysoke teploty.crp neg.,moc neg.,kultivacia nosa neg.,a nakoniec sa na 4.den vyhadzala,takze diagnoza 6.choroba.ale teraz,sice bez teploty,ale kazde rano strasny plac,co ona doteraz skoro vobec neplakala,takze viem,ze je to od bolesti.zabera jedine panadol.hoci gel jej davam,tak mam pocit,ze je to bez odozvy.neviem,ale asi treba len vydrzat,kym sa tie zubky vytlacia.inac my sme uz bez teploty a dokonca aj bez hnaciek.

christy22
10. aug 2011

a inac aj mne bolo povedane,ze dieta pri zubkoch nemava vysoke teploty.max do 38.

janica1990
11. aug 2011

Ahojte. Synček mi mal teraz rok a začína mu vychádzať spodný zúbok, má hrozné hnačky aj mi pár krá zvracal je hotový nemôžem do neho nič dostať, iba kde tu čajík je to hrozné som už zúfalá je toto normálne pri tých zuboch??? ☹ ☹ Strašne trpí ani papať nechce ach bože, poraďte niečo ... dík

danielakmeckova1
12. aug 2011

mojmu syncekovi idu horne zubky,vedla tych velkych hryzakom a jeden uz je vidno na jednej srane a ten druhy uz tiez pomaly vykuka,vidim,ze ho to boli mal aj jeden den zvisenu teplotu a prehanalo ho troska,teraz je uz ok ,dufam,ze aj bude,ale je sem tam nervozny a v noci splakuje...pre matku je to strasne vidiet ako dieta trpy :(..

mia551
25. aug 2011

poradite mi niekto - moze byt ako priznak prerezavania zubkov aj zapcha...? mala papa to, co doteraz, no odkedy sa jej prerezavaju zubky (cca 1-2 tyzdne), tak ma stale zapchu...

drzubok
25. aug 2011

@mia551 nemoze

mia551
25. aug 2011

@drzubok ok 🙂 dik moc

luculele
13. sep 2011

@drzubok
@mia551 my sme mali dnes zapchu, mozno to je z toho, ze menej paa, alebo vela vody vypoti..

okrem toho mame od vcera zvysenu teplotu (38 max), a vela soplime. Nechce papat, stale je na prsniku, aj dva krat grckala, ale asi preto, ze saprepi

mia551
13. sep 2011

@luculele hej, hej... ta zapcha bola zrejme z toho, ze boli horucavy a vela sa potila...

luculele
13. sep 2011

prepila mm. Stale mrnci a po pol hodine az hodine vzdy nachvilu zaspi, je velmi spava. Najprv som myslel, ze je to nejaka viroza, alebo ina horoba, ale dnes, po druhom dni mi ma povedala, ze to.budu asi zubky a podla too, co tu citam to bude asi pravda. Ak zajtra stupne teplota nad 38 a neuvidim zlepsenie, pojdeme k dokine. Nam pomaha na nostek otrivin, na dasienka calgel, ale zubky este nevidno. Dam vediet, ako to skoncilo.

nikina17
11. dec 2011

Ahojte baby, neviete mi poradit???
Mala ma 11 mesiacov 6 zubkov von. Prve styri sa prerazali ani neviem ako, bez bolesti, placu, teploty, hnaciek - akurat raz mala trosku redsiu stolicu, ale nebola to vyslovene hnacka. Potom tie dalsie dva sme mali aj mierne zvysenu teplotu, ale tak max. do 37,5 aj sa viac budila v noci...... ale dnes rano som jej nasla kusok maleho zubka, teda uz 7-mi ide von. Je to dolna dvojka vlavo. No v noci mala mierne zvysenu teplotu tak do 37,2 aj bola strasne mrzuta, stale sa budila no najhorsie je, ze ma sopliky. Len take cire vodove, ale stale jej tecu z nosteka. Davam jej kvapky, odsavam ale je to fak len taka voda. Okrem toho jej aj trosku slzia ocka a ma ich take cervene. Alergiu nema, teda aspon o ziadnej nevieme. Mohla by mat tie sopliky vodnate a zvysenu teplotu aj z toho zubka??? Nie som si teraz ista, lebo neviem ci je prechladnuta alebo to moze suvisiet s tym zubkom co sa jej teraz prerezava. V piatok sme sa boli kupat v aquaparku, ale myslim, ze tam neprechladla, bolo tam teplucko. No stale som si neni ista ci je to prechladnutie alebo len priznak z toho zubka.

gabriela828
21. dec 2011

Ahoj, moj syncek ma 7 mesiacov a mam pocit ze mu zacinaju rast zubky. Je stale nepokojny, place, ma vela soplikov, tiez aj vela kasle. Je normalne, ze kasle?? Prosim vas o radu. Dakujem

ducci
26. dec 2011

nam zacali rast prve zubky v 6 mesiacoch a od vtedy nam mala nejak zle spava... najprv prve zubky, potom dalsie potom trosku chora 🙂 no proste od vtedy neprespala celu noc, ako spavala do 6 mesiacov... pri druhych zubkoch sme dostali 6 infekcnu chorobu, tak mala trosku teplotu a potom sa vysypala ale nastastie to trvalo tak tyzden... no proste furt nieco s tymi detmi 🙂

pepiminarik
28. dec 2011

ahojte baby. u nas bol kazdy zub problem. raz zvysena teplota, raz redsia stolica, no kazdy jeden zub bol sprevadzany riedkym soplikom. v lekarni mi na to poradili homeopatika allium cepa (su to take malilinke gulicky). vzdy jej zabrali, do jedneho, max. dvoch dni sme mali tie sopliky prec. a nebojte sa, ze su to gulicky. su naozaj male a ak im to date na lyzicku s troskou vody, prehltnu to. a potom ked zacala kychat, ze sa schylovalo k prechladnutiu, zacali tiect sopliky a vystihla som jej dat tie gulicky hned v zaciatku, tak rovnako, do jedneho, dvoch dni boli sople prec. ale pozor, nemusi to fungovat u kazdeho. vacsina kamaratok s tym tiez nemala problem. len jedna. malinka sa jej vyhadzala. uz jej to potom viac krat neskusala davat. kazdopadne popytajte sa presnejsie v lekarni. nam toto proste pomohlo.

lollipop1
12. jan 2012

Ahojte🙂 moj maly ma sedem mesiacov, neklud pozorujem uz asi tak mesiac a pol ale tak pred 3 tyzdnami odmietal papat, teraz sa to papanie celkom upravilo,ale tak tyzden sa zacal v noci budit, najprv len tak sopti ale po chvilke zacne plakat. v puse mu necitim nic akurat mu vidno pod dasienkom obrys zubkov, teplotu nema kaka tak 3 az4 krat za den ale nie hnackou a nema ani teplotu. chcela by som vediet ci mate niektora podobnu skusennost a ci z toho boli nakoniec tie zuby. bola by som rada keby ste mi napisali priamo na nick,moc vam dakujem.

bleble
12. jan 2012

Ak chcete vyhrat 100% kaucukove hryzatko znacky HEVEA, ktore urcite pomoze na bolave dasna, pozrite moj profil a cez web bleble sa pridajte na facebook. Sutaz je jednoducha a vyhrat moze naozaj kazdy!

lasto
16. jan 2012

@janulka88 ahoj, my sme sa akurát dnes vrátili z nemocnice, malý mal 2 dni teploty okolo 39 a po nurofene sa po 4 hodinách objavili znova, tak sme išli na pohotovosť, lebo pri zúbkoch by také teploty nemali byť, aj keď ja som bola presvedčená, že je to z nich. Nechali nás 2 dni v nemocnici, urobili kompletné výtery, zobrali moč, stolicu, krv a nič, všetko ok. Takže nakoniec to predsa len boli zúbky. Len treba vylúčiť iné možnosti.

p.j.jacky
16. jan 2012

@lasto ahoj aj my sme zo zubkov chory,aspon dufam ze to su zubky.Sopliky,teploty 38 a nurofen zatial zabral...zajtra k dr a uvidi sa co dalej.

lasto
17. jan 2012

@p.j.jacky nám to po dvoch dňoch prešlo, teda aspoň teploty, ale v noci sa stále budí

janka196
18. jan 2012

ahojte maminky, mate niektora skusenost s tym ze pri prevezavani zubkov ma babo cervene licka. david bol vcera neskutocne uplakany keby mohol tak okuse vsetko co uvidi a jedno licko mal az do bordova skoro a horuce na dotyk. takisto bradu. vyzera to tak ze sa mu tlacia prve ocne zube a dole jednotky. stretli ste sa s tym?