Ako reagovali vaše bábätká pri raste prvých zúbkov?

zuzana1981
18. jan 2008

Ako reagovali vase babetka pri prerezavani prvych zubkov , teplota , tekuta stolica a kolko vam to trvalo ? dakujem

mily7
23. nov 2015

@erarka zapchu máme od ôsmich mesiacov,neviem či zuby alebo mäso, z lepku.Ma 11nes, upravilo sa to teraz pár týždňov len, ma na ráno lan olej lyzicku, zapit dzusom my pomarančovy už dávame, teplou vodou, slivkovy džús napr na lacný žalúdok, neskôr dávam na raňajky acidko s lanovymi semiackami. Teraz ide zub a nechce nič jesť ale v sob kakala dnes pond tlacila a nič. Tak asi zapcha zas. Keď nechce jesť tak rumančekovy čaj na pitie, slivkovu šťavu s vodou, slivky zmakcuju stolicu dobre. Ak kojite len tak slivk stavu ešte menším deťom lekár povolil to by som dala najskôr. Rumancek môže spôsobiť alergicku reakciu. Z jedla slivky na všetky spôsoby, lanove semienka do prikrmu pomlete dve lyžičky na deň a vodu piť. Potom zeleninu ako kaleráb, špenát, tekvica dávať, vynechať zapekacie potraviny. Jedna pani že po roku prišli na to že cucoriedky ale veľké kanadske 100g denne. Tie upravuju tráviaci trakt ale to asi aj lan, oleje a komu čo pomôže . My uvidíme či sme za vodou ale naj je lan, olej,acidko asi a tekutejsie prikrmy na obed ale neviem ešte nemôžem povedať že máme po zapche, uvidíme zajtra u nás. Držte sa a píšte budem rada,malo takých ale sú, že pri zuboch zapcha. Inak náhoda možno ale ma štyri a keď jej vysli dve posledné tak tiež kakala týždeň bez problémov každý deň! Tak vážne nem sa o čo oprieť a to pozorujem všetko čo zjedla atď!

anickla
28. jan 2016

Ahojte mam 7 mesacneho chlapceka a uz 3 dny ma zvyseny teploty 38.5 np myslim si ze to jsou zubky nebo i hnacky mel mrzuty je place len spinka .. muzete mi poradit prosim ze jak dlouho trvaj horucky mam docela strach ... jak dlouho trva nez vijde zoubek a horek kdy povolej ... dakujem baby

moon123
29. jan 2016

anickla nam idu momentalne obidve horne jednicky naraz v nedelu sme mali 38 teplotu...dnes je piatok a stale su neni vonku uz sme boli aj u doktorky ci to neni len nejaka viroza lebo prve zubky boli do dvoch dni vonku...ale povedala ze musime vydrzat do tyzdna by mali viist von...tak dufam ze uz zajtra alebo pozajtra..velmi ho milujem certa mojho ale co uz dokazuje od nedele :( neda sa s nim vydrzat..ani lezat ani sediet ani na ruky...stale mrnci nanstop!

anickla
29. jan 2016

@moon123 presne aj moj totoo robi uz sa aj bojim o neho on muj mali ma uz 5 dni horucky 38.5 ide dole a nazat hore ale zubky nikde nic nema jak dlho trimu toty horucky neviete? A kdy muzou vyjit zoubky?

zuzulikmichalik
4. feb 2016

ahojte maminky, nasa malá ma za 10 dni 6mesiacvov. Posledne 2 dni je taká uplakaná, nervozna, kazda hracka ju baví 5min, stále si strká rucky do pusinky. Len co mi je divné, stále si súcha akoby nos a usko. Zbadala som jej okolo pusinky drobulinke vyrazky, a tie iste ma aj za 1 uskom a fakt len zopár aj pod bradou a na hrudniku, ale akoze takmer ich nevidno, ona ma v podstate cistulinku plet, telícko, len teraz tieto 2 dni tie drobulinke vyrazocky som si viac vsimla za uskom. Mali ste niektora aj vy pri prerezavaní zubkov taketo priznaky? dakujeeeem

erarka
6. feb 2016

@zuzulikmichalik Mali sme presne to iste..Nasa kocka takto fungovala asi dva tyzdne,vsetko hryzla,bola nepokojna,potom vyrazticky okolo pusy na bradicke,aj pod nou na hrudnicku,ked sa velmi zaslintala..tahala si usko.A pred tyzdnom dostala vysoke teploty cez 39,trvali tri dni. Lekarka zhodnotila,ze mame virus,a ked na treti den vysli dva zubky naraz,vsetko prestalo akoby svihnutim car.prutika 🙂 Takze,hoci vravia,ze pri zubkoch horucky nebyvaju,my sme ich mali.

erarka
6. feb 2016

@zuzulikmichalik Pri prerezavani zubkov byvaju sliny agresivnejsie..asi si ich preniesla tym suchanim aj na usko. Skus ich umyt prevar.dojc.vodou a na noc natriet Bepanthenom. Ak zmiznu alebo sa zredukuju,je to zo zubkov.

dominikamirko424
7. feb 2016

Ahojte mala ma 3 mesiace uz druhi den hnackuje slinta cmula rucicky je nervozna od natodenoa mi spavala na brusku posledne dva dni nechce mozu jej uz ist zubky ?

gabona1
16. feb 2016

Ahojte, my sa akurát trápime s prerezávaním zúbkov, idú mu dosť rýchlo po sebe. Je to niekedy s malým ťažké, je nervózny, celý deň mrnčí, nevie zaspať a v noci je každú chvíľu hore. Katastrofa. Potom dva dni v pohode a zase jeden deň ubolený. Aj menej papá vtedy. Aké lieky zvyknete dávať, keď už sa to fakt nedá vydržať?

ollski
16. feb 2016

@gabona1 aj nasemu idu prave teraz 3 horne naraz :-P na noc davam nurofen, al. fenistil...dla zvazenia situacie 😉 ...dufam, ze este max 2-3 dni a su von 😀 😀 😀 snad!! 😅 😝 🤐

zuzulikmichalik
16. feb 2016

a maminky, este ma zaujima, ako spinkate po vecernom ulozeni? nasa 6mesacna dcerka uz mala osvojene zaspinkavaie vecer sama, chvilku sa pohrala v postielke s plysiakom a pri tom zaspinkala. Posledny tyzden sme mali mierne zvysenu teplotku 37,2-37,3 a vcera vyletela na 38. Od dnes uz teploty vymizli, zubok ziaden, je vesela, hrava, avsak vecer nam uz prestala sama zaspinkavat, musim ju ponosit na rukach a az potom spi. A skoro kazdu hodinu sa budí s placom, zasa musim ponosit a zaspinka. Neviem, ci to je pre tie zubky stale, hoci teploty uz nemame alebo.... lebo uz mala taky super rezim a hlavne sama zaspinkavala vecer a uz sme ju nemuseli nosit... ☹ potesim sa vasim skusenostiam... 🙂

gabona1
17. feb 2016

Večerné uloženie bolo u nás vždy v pohode, uložila som, pohladkala, zaspievala a maličký zaspinkal. Niekedy bolo treba ísť viackrát, ale zaspával v podstate sám. Teraz, keď riešime zúbky, tak je to úplne naopak. Tiež ho nosíme, niekedy spraví riadny cirkus. Tiež aj v noci sa budí s plačom a nie a nie zaspať. Tiež mu občas dám nurofen, homeopatika nezaberajú, keď je ubolený.

moon123
26. feb 2016

No my mame vzdy pri zubkoch zapalene hrdlo...teplota...redsia stolica..toto trva dva tyzdne a zub je vonku...mame zatial len 4 zuby :/
pri dcerke sme kazdy zub odbavili so soplikmi lepsie to znasala

moon123
27. feb 2016

dnes aa nam spustil aj soplik...isli sme na pohotovost sa mi to nezdalo uz 5ty den teploty a este aj soplik to uz zubky nebudu...brali nam krv cakali sme na vysledky...krv negativna vsetko v norma...hrdielko v poriadku.. dychanie ciste..ze budu to urcite zubky..a ze moze to trvat este tyzden-dva 😮

moon123
27. feb 2016

skoro ma prekotilo zub po zube sa nam horsia priznaky...uz sa neviem dockat kedy nam pojdu stolicky 😣

gabona1
7. mar 2016

Aj nám idú zúbky jeden po druhom. Je to ťažké obdobie, ale aspoň to budeme mať za sebou. Aj u nás máme príznaky choroby, soplíky... chytené dutiny. Je to zo zubov.

maykaaa1122
12. mar 2016

Ahojte, kedy asi začne rásť prvý zúbok, moc to bolí?..ako ste to riešili..?
Ďakujem

erarka
12. mar 2016

@maykaaa1122 Prvy zubok sa zvykne objavit +- okolo 6.mesiaca. Ale co dietatko,to iny cas,kedy zubok pride. Napr.u syna prisiel 1.zub v 5,5mes. S jemne zvysenou teplotou a soplikom. Po prerezani zubka vsetky priznaky zmizli. O ostatnych zubkoch sme ani netusili ako prisli. U dcerky sme mali teplotu tyzden aj dva, potom 3dni horucky a dva zubky boli naraz na svete. Mala 6mes.a par dni. A zrejme to boli,resp.je to neprijemne,takze deticky su citlivejsie,placlivejsie niektore dni..Nasa bobula sa chce len nosit a nosit,hlavne na maminkinych rukach..Takze Manduca je momentalne skvely spolocnik. Ak je velmi ubolena a s teplotou,tak dam Nurofen sirup. Inak nic specialne. Parkrat sme masirovali dasienka chlad.gelikom,ale nepostrehla som nejaku velku ulavu.

gabona1
17. mar 2016

Nám začal rásť prvý zúbok po polroku, je to individuálne. Niekomu aj skôr a poznám detičky, ktorým začali rásť v roku. My máme už tri zúbky a momentálne chvíľu asi kľud. Teraz je dobručký, neplače. Úplne iné dieťa je, keď mu idú tie zuby. Nurofen naozaj pomôže. Na soplíky mu dávam iba od Dr.Maxa Morskú vodu baby a mám dobrý pocit, že sa priesvitné soplíky nezmenia na zelené.

vejkahodinky
22. apr 2016

Ahojte maminky , uz sa vam niektorej stalo ze ste videli pod dasienkom krasne bielu spicku zubku a do par hodin ti zmizlo ? :D na milion percent som si ista ze to bol zubok a teraz poobede tam nic nevidim :D

emarekova
22. apr 2016

@vejkahodinky ano,ale naozaj to bolo len pod dasienkom.tiez som cakala,ze do dvoch dni sa prereze a nic.trvalo to dlhsie

dominikamirko424
22. apr 2016

Taaak nasa barborka mala 7.aprila 5 mesiacou a neuvetite ale 8 aprila jej visiel prvi zuuuub 😉 super horucky nemala vobec bola nervozna kakala 5x za den 🙂 a mala sopliky 🙂

martina1993210
25. máj 2016

Tak nám vyšli prvé dva dolné zubky v 8 mesiaci ael to sme mali ešte 6 chorobu. Prvé 3 dni teploty, a na 4 den sa vihodil po tvaricke a an krku v 6 dni všetko zmizlo a zuby boli na svete. A v 10 mesiaci keď nám isli horné 4 zuby naraz tak sme mali sopliky,sem tam hnačka.

lilianidomi
3. jún 2016

Ahojte,no moja mala ma este len 2mesiace ale príznaky ma tie isté,len v noci pekne spí ale poobede k večeru to máme trápenie.neviem ako jej pomôcť.20 ideme k lekárovi tak sa musím opýtať.gely ešte nemôže skúste mi poradiť

kristinka12015
8. jún 2016
erarka
11. jún 2016

@lilianidomi Ahoj,tak ako ste dopadli u lekara? Podla mojho nazoru to u vas zubky este nebudu,je to priskoro..nasa dcerka zacala presne v tomto case viac plakat..trapilo ju brusko,koliky,plus mala skryty reflux,a to jej drazdilo hrdielko. Dufam,ze vy ste ok,aj ked takmer kazde babo si prejde placlivejsim obdobim. Drzim palce..

maykaaa1122
30. jún 2016

...tiez som cakala,ze do dvoch dni sa prereze a nic.trvalo to dlhsie 😖

gabikap14
12. júl 2016

@xyxy bože teraz som na tom rovnako, mala skoro nic nepije a neje.waaaa, otras

gabikap14
12. júl 2016

@mizu89 a ako sa vám to kojenie potom upravilo? Lebo moja malinká tiež prsník ani nechce vidieť a to jej tiež idú zúbky a ja už som v koncoch :/

mizu89
12. júl 2016

@gabikap14 no ja som bola zufala stale som prikladala.moja mama mi vravela nech sa na to vykaslem svokra najviac mudrovala a pri tom kojila max.3 mes.a ja som si povedala leto este dako vydrzat a ked bude po lete tak uz kaslem na touz mi to bude jedno ze sa odstavi a nakoniec som kojila 18,5 mes 🙂