Ako reagovali vaše bábätká pri raste prvých zúbkov?

zuzana1981
18. jan 2008

Ako reagovali vase babetka pri prerezavani prvych zubkov , teplota , tekuta stolica a kolko vam to trvalo ? dakujem

katuska_za
13. mar 2012

ahojte... vcera sme rano mali teplotu 40.9 v ritke :( z nicoho nic vyskocila a po panadole klesla.... bola taka vysoka lbo maly strasne plakal a placom stupla, velmi som sa bala. bezali sme lekarke a crp mal 9. keby sme neboli po operacii srdiecka tak by nam atb nedala ale nechcela riskovat.. uz par dni horsie papame a kveceru ma zvysenu teplotu le nie az tak moc ako vcera... v noci sme aj vela kakali a vobec nespali skoro :( na dasnach ma trosku kopceky ale nie az tak moc, mozu to byt napriek tomu zubky??? tlacia sa nam ale ocne a nie predne ako by sa mali...

henriettah
13. máj 2012

ahojte, mojej malej vysiel prvy zubok ked mala presne 4 mesiace, odvtedy jej zuby rastu jeden po druhom ako huby po dazdi, minuly tyzden mala 1 rok a uz ma 16 zubov, akurat sa nam prerezali ocne, je to velmi skoro a zle to znasa, stale sme v teplotach a je nervozna a uplakana, pomaha len nurofen,

tatianka7
1. jún 2012

čaute zúbkové víly ..Včera večer nám malý začal soplíkovať..z ničoho nič.Má päť a pol mesiaca,boli sme aj u dr.,že nič to nie je.Ani zápal,ani hrdielko,pľúca čisté a bez teploty,bez hnačky.Kedˇ sme došli domov,tak mi napadlo,či to nemôžu byť zúbky.Niekde tu som sa dočítala,že jedno dievčatko sa takto prejavovalo.čo myslíte?

lucia90
1. jún 2012

@tatianka7 ahoj.moj ma 5mesiacov a tiez mal sopliky.trvalo to asi tyzden ale nic mu nebolo vydiet.po takych dvoch tyzdnoch som mu objavila v ustach 2 male,biele kopceky... 😀 uz sopliky nema ale je taky mrzuty 😒

zuzka17
2. jún 2012

mojej malej sa tlacili podla mojej doktorky zubky uz od 3. mesiaca. mala len slintala pchala si rucky do ust. zubky jej vysli na 5. mesiac najprv jeden a za tri dni druhy. a to ani nevieme ako 🙂 dva tyzdne pred tym mala take bodky biele tak sme uz len cakali. teplota, hnacky ziadne akurat hryzenie do vsetkeho co chytila do ruciek a aj maminkynych cicikov 😠 . takze zatial mame dva zubiky a cakame co bude dalej. ze vraj najhorsie to je, ked idu stolicky a ocne tak som zvedava

tatianka7
2. jún 2012

@lucia90 Nášmu soplíky prešli z hodiny na hodinu,tak uvidíme,čo to bude...Mrzutý je tiež,ale v noci spal pokojne.Vidíš a na mňa pozerajú ako na blázna,ked tvrdím,že to môžu byť zúbky 😉 .Zatiaľ nevidím ani naliate dasienka,ani biele kopčoky..

lucia90
2. jún 2012

@tatianka7 aj moj v noci celkom pohode..ale teraz ma slabu teplotu uz druhy den..mrzutost ho presla ale taky unaveny,otapeny je..stale by len spal 😵 ..uvidime co sa bude diat dalej

tatianka7
2. jún 2012

@lucia90 Náš bobo bol včera taký-celý deň..veru uvidíme,čo z toho bude...Ako dlho nás budú naťahovať 😀 😀

lucia90
2. jún 2012

@tatianka7 veru to vyzera nadlho..neviem naco nam je tolko zubov..nestacili by 2?? 😀

tatianka7
2. jún 2012

@lucia90 😀 😀 😀 .Presne,ani k zubárovi by tak často nemuseli 😝

lucia90
3. jún 2012

to musi byt zlate ked maju babatka 2 zuby spodne..ako taky azuritkovia.uz so neviem dockat kedy mu ich bude vidiet cele 🙂

kajkap
4. júl 2012

a čo ste dávali pri teplotke pri zúbkoch? stačí panadol, ked má malá zatiaľ len 37,3?alebo ísť pre istotu aj k lekárke? 😲

ichbinich
4. júl 2012

@kajkap:
S mierne zvysenou teplotou, co 37,3 podla mna je, nemusis ist nikde. Zbytocne v cakarni toho viacej obe nachytate, a posle vas domov...
Teplota pod 38,5 sa nema nasilu stahovat liekmi ani inak.
Ja som si so synom tiez kazdy jeden zub odtrpela. Ked mal velke bolesti a nedal sa dlho inak utisit, dala som mu Nureflex.
Preventivne nedavaj nic, ani pri mierne zvysenej teplote.

kajkap
4. júl 2012

Tak dúfam, že to budú len zúbky, lebo teplota ide hore a začala tak ťažšie dýchať, takže počuť, že ma plný noštek, no ked odsávam, tak veľa nejde. Mám obavy, lebo to by už bola tretia choroba a máme problémy so srdiečkom a aj preukaz prevencie IE, tak preto zvažujem, či neísť radšej k lekárovi. ☹

snehuliena
5. júl 2012

Koncom mája synovi vyšli prvé dva zúbky - dolné. A dnes som si všimla, že ďalšie dva sa teraz prerezávajú hore, ale to asi očné... nevidela som dobre, keďže stále sa mykal a vrtel. Len sa mi to zdá akési divné. Ja som si myslela, že existuje nejaký "elegantný" sled, že najprv predné, potom tie vedľa a zase tie nasledujúce... ale zrejme to tak nie je. 😕

halime
30. júl 2012

eh musim sa zapojit do tejto diskusie lebo proste zubkovanie to je u nas nocna mora .... prve zubky nam vysli az v 10tom mesiaci a teraz mame 14 mesiacov a tlacia sa nam dvojky ale proste to je u nas horor, nielenze nam to ide pomaly ale s kazdym jednym zubkom sme stale chory. od aprila kedy sme boli na antibiotikach uz sme stihli aj 4 krat ochoriet znova a vyzdraviet, silna angina, potom nejaky virus, hnacky na 16 plienok denne, potom kasel a prechladnutie a ked sa nam po par dnoch ulavilo uz je to tu zase. prerezal sa nam vcera horny zubok, lava dvojka a maly zas mi kasle ako starec ;( uz som zufala, boli sme u doktora, ma len delikatne zvysenu teplotu na 37, takze o antibiotikach to nie je vobec. do toho mi kycha a cely cas ma nadchu. uz som skusala naozaj vsetko, vitaminy, imunitne preparaty, probiotika, otuzovat, odpocivat, u lekara sme za posledny mesiac boli 3 krat. vsetci tvrdia to je kvoli zubkom lebo inak je usmiaty a hra sa normalne akurat vobec nic neje, uz asi 2 tyzden. aj to co mu kedysi velmi chutilo vobec nevazme do ust. o to viacej si oslabuje organizmus a dlhsie mu to trva vystrabit sa napr. aj z toho kasla. mali ste niekto az taketo problemy??? okrem toho tu v uk sa robia ockovania na 12ty a 13ty mesiac a kedze je stale chorucky tak ani to ockovanie mu nemozem dat teraz urobit. hruza. poradite mi ako mu pomoct?????? dakujem

halime
30. júl 2012

@snehuliena no nam vysiel prvy horny vpravo, potom dolny vpravo a vyzeral azi dva tyzdne smiesne, potom som nasla dalsi horny a po tyzdni asi aj dolny a dvojky nam idu este len teraz, a to uz ma 14 mesiacov !!!! snazim sa byt trpezliva ale u nas to asi bude na dlhsie .... uz som z toho vsetkeho unavena :( o to viac ze mame ist za dva tyzdne na dovolenku a on stale choruje kvoli tym subkom ;(((((((

lubiduch
10. sep 2012

mne moj maly strasne slinta a stale si pcha ruky do pusy, celu pasticku si tam narve. dasna ma cele biele a tvrde. a tiez ma hnacku. len neviem ci to uz mozu byt zuby, ma este len 11 tyzdnov!
jaj a chudak este ani nevie hryzatko poriadne drzat, nie to si s nim trafit do pusy, takze mu ho tam musim drzta ja a on do neho kuse, aj do dudla kuse jak psik.....
mozu to byt zubky??

nat28
10. sep 2012

Dcerke vysli prve 2 zubky tak ze som ani nevedela, jedneho pekneho dna ich proste uz mala vonku. Ziadne teploty ani plac. Ale ona je take slniecko spokojne usmievave stale 😵

katrenka111
12. sep 2012

baby moj malý už asi 3den nespí celý den, ked ma ist spinkat na obed strasne place aj par hodin, chce sa len pestovat na ruckach, vsetko si pcha do pusy, je taký nepokojný, už nepomaha ani Chamomila ani Viburcol, teploty nemame, možem mu dat aj cipok Nurofen ak bude najhorsie??

mykky
11. okt 2012

Mojej staršej vyšiel prvý zúbok asi keď mala 9m. ani som o tom nevedela, len zrazu už bol von a tak to išlo aj s ostatnými. No táto sa už 4 dni nezmestí do kože. V noci nespí cez deň tiež len asi pol hoďku. No nedovolí mi ani pomasírovať ďasienko. Nepomáha ani chladené hryzátko ani kôrka. Čítala som, že pomáha aj lyžička medu so štipkou šafránu a s tým masírovať. Med je sladký. Myslela som si že to bude chcieť, ale ani to. Asi ju tie ďasienka dosť bolia a sú citlivé na dotyk. Ináč kde vám vyšli prvé zúbky. Jej idú hore. No budeme to musieť nejako vydržať. Škoda, že sa deti nerodia už zo zúbkami 😉

jankula
3. nov 2012

@lubiduch ahoj maminka. To ma vážne zaskošilo, že by sa zúbky hlásili už tak skoro u vás. Ale myslím, že tu už nejaké maminky spomínali, že im zúbky vyšli v 3-4 mesiaci, takže asi je už všetko možné. Moja kamoška sa dokonca narodila so zubom 🙂 Ako sa Vám inak darí? Ako sa drobček cíti?

jankula
3. nov 2012

@nat28 to si šťastná maminka, že Vám zúbky tak úžasne vychádzajú, bez ťažkostí, bez bolestí, bez horúčok. Najhoršie, čo môže mamina prežívať je bolesť a trápenie jej drobčeka malého. Nedokážeme im pomôcť, iba čiastočne ulaviť masírovaním, gélikmi, hryzátkami, homepoatikami ... Tak nech Vám všetky zúbky tak ľahúčko povykúkajú 🙂 ;)

jankula
3. nov 2012

@katrenka111 tak ako ste so zúbkami? Je to lepšie? Nám asi tiež čochvíľa nejaký vykukne - naša malinká je úžasné, usmievavé dieťatko, no teraz sme ochoreli - kašleme - vraj laryngitída a do toho asi zúbky (stále má pršteky v pusinke, dudel hryzie až to vŕzga, pri hmataní dasienok dáva najavo bolesť, aj častejšie kakáme a máme horúčky ... Máme aj mi Chamomilu, aj Calgel ... tiež je mrzutejšia, vidím, že ju to bolí, aj tá horúčka je nepríjemná - aj pre nás dospelých, nie to ešte pre také malinké telíčko. Tiež jej je najlepšie v náručí. Takto sa nám to asi skombinovalo. No uvidíme teda, či to budú tie zúbky. Ja som čípok dávala až keď mala okolo 38,2-38,5. Keď mala menej, tak sme len naordinovali viac tekutín, oddychovali a pravidelne kontrolovali teplotu. Ak teploty nemáte, tak čípok podľa mňa môžete dať - od bolesti. Asi ste aj dali, či? Ako postupujete so zúbkami? A čo to spinkanie? My v noci celkom dobre.

jankula
3. nov 2012

@mykky ahoj maminka. Tak ako postupujete so zúbkami? Už nejaký vykukol, však? Ja píšem o nás v odkaze vyššie. Tiež si nechce dať prehmatať ďasienka, tak asi sú fakt citlivé a bolavé. Najviac ma trápia tie horúčky resp. neustále klesanie/stúpanie teploty. Keby tie neboli, tak ostatné mi nevadí - nech by bola akákoľvek mrzutá. No organizmus bojuje. A to som tak dúfala, že my budeme tí šťastní, čo prídu k zúbkom ani nebudú vedieť ako. Asi som sa mýlila. Tak sa opatrujte a nech Vám ďalšie zúbky rašia krásne bezbolestne 🙂 papa

katrenka111
3. nov 2012

@jankula ahooj no teray celkom klud ale aj tak stale hryzie už aj mna pomaly a niekedy taký plac spusti, cele pästicky dava do pusky.... davame chamomilu 15ch ale nie vždy, len ked je moc zle a niekedy Viburcol cipok....
Moj nechce vobec nic pit.... asi staci len mliecko od smädu, no hadam to vse prekoname a rýchlo nam výdu tie potvorky.....
Tak držím palce a prajem skore uzdravenie...kolko ma mala????

jankula
3. nov 2012

Tak držím palčeky obom našim pokladíkom. Naša dcérka mala 19teho 7 mesiačikov. My sme boli od začiatku čiastočne dokrmovaní, takže aj s pitným režimom sme začali skôr ... pijeme veľa vody, teraz skôr čajíky striedame ... kupujem bio ... ovovcný, feniklový, bylinkový mix ... lipový. Materské mliečko je to najlepšie pre drobčeka, obsahuje veľké percento vody, tak by to malo stačiť. Keby ho spädilo, tak si vypýta resp. by pil. Detičky sú múdre. No treba aj tak núkať, možno sa nechá prehovoriť 🙂 Opatrujte sa a ďakujeme za prianie.

mykky
3. nov 2012

@jankula Nič, ani jeden! Všetko ako prišlo aj odišlo, no od včera začala hnačkovať a je nervózna, aj soplíky má. Tak uvidíme či to nebude nejaká viróza alebo už tie zúbky.

zulina9
23. nov 2012

Ahojte , ja mam 3.mesacneho synceka a uz asi tyzden sa mi v noci casto budi pesticka alebo prsteky v pusine a zaslintany. Dam mu dudku o chvilku zaspinka a za hodinku je zas hore. Medzi tym samozrejme flaska. Cez den tiez rucka v pusine a zaslintany. Ze by aj u nas to boli uz zubky?

mravvcek
25. dec 2012

baby prosim vas poradte,moj maly uz vyse 2 tyzdnov straaaasne slinta,ale strasne,nestiha prehltat slinky a zabieha mu .... :( a do pusinky si pcha rucicky a strasne pri tom mrnka,hmka az akokeby si ich chcel spapat....znamena to,ze mu idu zubky? Dokedy to bude takto?Teda kedy sa zvyknu prerezat od tychto priznakov,teda ak ide o zubky....neexistuje nejaky gelik na dasienka?