Ako reagovali vaše bábätká pri raste prvých zúbkov?

zuzana1981
18. jan 2008

Ako reagovali vase babetka pri prerezavani prvych zubkov , teplota , tekuta stolica a kolko vam to trvalo ? dakujem

ajulienka81
20. feb 2010

nasa tiez teraz menej papa, aj teploty boli, aj si stale prsty pcha do ustociek, ale tie zuby stale nevidno🙂 uz keby jej aspon nieco vyrastlo, nech viem, ze to ma zo zubov...

samayka
20. feb 2010

tak nám už vyrašilo a papať už pomaličky začíname... tiež prestala - len mlieko a mlieko... ale bol deň keď ani prsko moc nechcela...

ale teploty sme mali max. 37,5 a hnajdu asi ani nie... to skôr sa nám vrátila mliečna stolica

teraz už hlodáčiky vidno a je to o poznanie lepšie, ale presvitajú nám horné - už viac ako tri mesiace a z toho je zrejme ešte stále mrzutko.. klud bude asi až keď vylezú všetky, že???

mimi - a aké zvýšené? kolko asi?? lebo vraj večer je úplne normál, keď má bábo 37,2

mimi198
21. feb 2010

no on to mava vselijak, niekedy mava len 37 po odcitani, niekedy ma aj 34 po odcitani. a uz sa nam stalo aj to ze mal 38 po odcitani a to mal tak asi dve hodinky a potom mu to same kleslo a nemal uz potom, ked tak zas na druhy den zvysenu. je to haluz, doktor vypraval zevraj to mohlo sposobit aj ockovanie ze sa rozhadzal organizmus, ale ja to trocha pripisujem aj tym zubkom. lebo vraj pri zubkoch takto skacu teploty ze raz je raz nie je, a raz je o nieco vyssia a potom nizsia.

tynushqa
21. feb 2010

My vzdy pri prerezavani zubov ochorieme. Vzdy nejaka viroza, tak uz sa modlim aby Bianka mala uz vsetky zuby 😀

buffinko
21. feb 2010

jeee mimi, ty si mi sem prisla do rany 😅 presne niekoho hladam, kto ma rovnaky problem ako my. nasej skace teplota uz 2 mesiace - od vianoc tak ako popisujes. raz mala horucky nad 38C, 3dni, potom sa vyhadzala, klasicky priebeh 6tej choroby. pritom ju prekonala 1x uz v oktobri a po prekonani by mala byt imunita vytvorena. no asi nie je. uz jej vysli 4stolicky, neviem mometalne, co sa jej tisne, nechce pusu poriadne ukazat. ledva jej vycistim zubky handrickou, kefkou si chce len ona sama. ocividne jej to je neprijemne.
ziadne ine priznaky nema, boli sme aj u lekarky, nic nezistila, hrdielko ciste, popocuvala, vsetko ok. aj moc bol na kultivacii a ok.
takze nam asi ostava len vydrzat. i ked ma to uz hneva. nasposledy bola bez teploty v piatok, vcera 37,2, dnes 37,3....

cetera
21. feb 2010

nasa malá mala v piatok 5 mesiacov...od 3 mesiacov stale neskutocne slinta a posledne 3 dni len place a place....cely den nespi...nechce jest ani pit...ledva do nej dam par lyziciek kase....vsetko si pcha do ust len by kusala a kusala...moje prsty svoje prsty hracky a potom len rev...hore na dasienkach po oboch stranach ale nie v predu skor na bokoch ma take biele vankusiky...myslite ze jej pojdu uz zubky? Vraveli mi ze vankusik taky biely ma byt ale nemusi sa urobit na zubku ktroy pojde ale aj vedla...

cetera
21. feb 2010

ale teploty nema ziadne vraj to nie kazde dieta ich ma....ked je velmi zla tak jej dam gel a o chvilku je v pohode...

cvikla969
24. feb 2010

nam v 7m. narastli dva tyzden po sebe,spodne,klasika.boli sme zrovna chory ale aj teraz aj vtedy zvracal.
teraz nam vsak idu ocne a nie jednotky(ocne alebo dvojky neviem odhadnut),no hnackujeme od soboty,neviete ako dlho to moze trvat?nechuti mu papat,takze uz sa zacinam bat ci nepochudne...
zatial som zacala davat cierne uhlie,preventivne.dr. ordinuje az o tyzden,tak poradte ak mate skusenost,dakujem.

lizatko1009
24. feb 2010

tie teploty nema kazde dieta, mne doki povedala, ze zuby su dedicne a mne isli bez problemov, maly ma 6m a ma aj hore aj dole a bez teplot, akurat si suchal po dasnach a trosku sa zlostil, vzdy sa zlosti den pred vykuknutim zubka.

lizatko1009
24. feb 2010

a tie gely moc nepomahaju, ja ked vidim, ze maly je zly pre zuby, jedine zaberie panadol baby.

jenny43
26. feb 2010

ajulienka a cetera
mame uplne tie iste priznaky
Sarka ma 6mesiacov, slinta uz 2mesiace, nio teraz nespava, place, nervozna, castejsie kaka, redsie a este aj nechce papat ani pit..
len po lyzickach a najnovsie sa mi osvedcilo so striekackou mliecko jej davat
aspon nieco aby spapala
uz to trva 4dni, dasienka ma naliate
davala som kamistad gel aj calgel a nepomaha..
predtym bola uzasne kludna
su to zubky,len ako dlho to potrva....

jenny43
26. feb 2010

a vyzera to ze jej pojdu prve ocne hore na bokoch..ze to viac boli chuda..

tinkaaa
4. mar 2010

ahojte chcem sa opýtať,či niektorá z vás mala taký problém ako my,idú nám zúbky,už ich máme dosť no zatiaľ sme nemali žiadne problémy
Malá mi má presne rok máme v puse 11zubov a teraz sa nám tískajú ďalšie.No máme problém,soplíky - teplota mierne zvýšená 37,2po odpočítaní.. no pridružil sa teraz kašeľ.Dr povedala,že to je z toho,že jej zatekajú soplíky ale mne to príde ako iný kašeľ.Máme pamycon do nosa a mucosolvan na vykašľávanie pre istotu
Mali ste už niekto takúto reakciu pri zúbkoch? Ako ste to riešili?
Trápi ma to o to viac,že v sobotu ideme oslavovať rôčik a dnes sme začali kašľať.Viete mi niekto poradiť?
Robili jej aj to vyšetrenie z krvi,to RTV či jak sa to volá a bolo to v poriadku.Poraďte prosím ☹

junovka
5. mar 2010

tinkaa, tak potom ked CRP bolo OK, tak je to od zubkov.Mojej Nely ked sli zubky, tak sme stratili aj hlas, sople, kasel, hnacky....vsetko dokopy 😝

lucike173
10. mar 2010

Ahojte žienky, moj 5mesačný synček má všetky príznaky čo ste tu popísali len jednu reakciu ma navyše a neviem či to je zo zubkov, má po tele červené fiačiky. Može to byt zo zubkov? Neviem z čoho by to mohol mat lebo sme len na sunari a kašičkách. dakujem za odpovede

ockovelasky
10. mar 2010

Ahojte.. Môjmu drobcovi idú zúbky, už nám vyšli štyri, ale na ceste je ďalších šesť..

junovka, opísala si všetky príznaky, aké má teraz aj môj drobec - sople, kašeľ, strata hlasu, hnačky, je nespokojný a aj v noci horšie spáva.. Chcem sa ťa opýtať, dávala si niečo na tie soplíky, kašeľ a stratu hlasu?

junovka
10. mar 2010

lucike, tie vyrazky by som nepripisovala zubkom 😒

ockovelasky, na sople som davala 7 dni Nasivin, potom som presla na Mar plus, na kasel som davala Stodal sirup, na stratu hlasu davala som jej cmulat hOMEOVOUX alebo Homeogene 9, mozes to rozpustit aj v cajiku, a na hnacky som davala jej pit Pigi cajik-slabsi vyluh asi cca 2 dl denne, potom Hylak a probiotika a daval som jej papat kasicku od Nestle Mrkvovo-ryzovu, popripade som do UM pridavala aj ryzovy odvar 😉

iinuska
10. mar 2010

aj my sa trapime asi kvoli zubkom. Minuly tyzden bol maly chory, horucky, sopliky, kasel, jeden den bol aj zachripnuty. Potom to preslo, a teraz mal zase 2 dni teploty okolo 38, je umrncany, len ne rukach by bol. Teraz by sa mali prerzavat ocne zubky, ale do pusinky si neda ani pozriet.

lucike, nemoze to byt ta siesta choroba? Ta ma priebeh taky, ze 2-3 dni horucky, potom sa vysype a je po chorobe. Alebo alergicka reakcia

ockovelasky
10. mar 2010

Ďakujem junovka.. 😉 Tiež dávam na soplíky Mar plus, ale včera som mu kúpila Otrivin čistiaci sprej a robí mu lepšie.. Na soplíky dávam Pulsatilu a na kašeľ a stratu hlasu Homeovox.. Tak si ma akosi ukľudnila.. 😀 Na hnačky nám zabrali kvapky BioGaia.. Našťastie, teploty nás obchádzajú..

matka331
30. jún 2010

ahojte nasa ma uz 3 den teploty,ma 5mesiacov a doktor povedal ze to je zo zubkov lebo cisto dycha a ani nekasle ani hrdielko nema cervene ...ale ja sa bojim lebo vcera aj dnes mala cely den teploty ..pondelok rano mala az 39.9 ale uz potom len do 39 a je tiez velmi zlaa hmm?

viki10
4. júl 2010

Ahojte baby, chcela by som sa vás opýtať, či bábätku niektorej z vás rástli najskôr očné zúbky.Mám 6mesačného synčeka a nahmatala som mu dole na jednej aj na druhej strane zúbky, ale nie z hora ale z ďasienka z boku. Dosť sa bojím, či to nebude do budúcna problém, alebo sa ešte vyrovnajú? Diky

blumka
4. júl 2010

baby, ako dlho potrva kym sa prerezu prve zubky? viem ze je to asi individualne ale tak cca? pri prvej dcere sme ani netusili ze jej zuby idu, proste sme ich nasli ale teraz..juli ma dasna napuchnute a ako keby jej sli prve trojky nie jednotky a uz sa tak trapi druhy tyzden...inak cez den je kludna, len strasne vsetko "hryzie" ale v noci sa prehadzuje, neda jej to spinkat,

sisulka7
6. júl 2010

aj mne sa zdalo, ze malej isla prva stolicka, lebo ten jediny zub mala navrety a trvalo to neskutocne dlho. Nakoniec jej trvalo 10 mesiacov kym vyliezol prvy- jednotka dole a teraz ocakavame druhy, lebo teplotujeme, hnackujeme a pod. Pri prvom sme ani nevedeli kedy vyliezol.

janzurka
6. júl 2010

Nasmu ide 5 hornych zubkov naraz 😝 . No uplny koniec, maly ma od soboty zvysene teploty, je velmi uboleny, nic ho nebavi. Dnes sme isli k lekarke, uz rano mal 38,5. Zobrala mu krv, pozrela ho a skonstatovala, ze je to zo zubkov. Aku mate skusenost, ako dlho to trva, kym ho bolest prejde? Dakujem za povzbudenie ☹

zuzu101
6. júl 2010

Ahojte.My sa "trápime" so zúbkami už od decembra.Onedlho budeme mať rok a zúbky?No nikde 😖 Snáď už vylezú, niečo som tam nahmatala aj malá biela bodka tam je.Tak uvidíme 😀 😀 😀

nikush4
7. júl 2010

ahoj. nasa mala slintala uz od druheho mesiaca a az teraz jej vysli dva spodne naraz 🙂 a tlaci sa jej jeden horny.. pri prvych dvoch som ani nevedela ze jej idu zuby (okrem toho slintania).. no pri tomto.. hornom.. prestala tolko papat.. nechce vobec spavat.. budi sa so strasnym placom.. a zo vsetkeho je nervozna.. 😖

lussindia
2. aug 2010

Zdravim vsetky mamicky, mam doma 5 mesacnu dcerku a posledne tri dni je to s nou na nevydrzanie... Stale je umrnacana, place a nervaci sa, do pusinky dava vsetko /no to uz trva dlhsie/, normalne ju nespoznavam, obvykle je to velmi pokojne, usmievave babo. No teraz??????? HROZA, Normalne sa tak nervaci a pritom si cpe nervacky celu past do ust. Ked je prechadzam po dasienkach ma ich take zdurene, hrozne tvrde a cele hrbolate. Myslite, ze to mozu byt zubky??? Nema horucky ani nic podobneee... A ako dlho to bude trvat, lebo uz z toho poraza ☹ ☹

lucyso
3. aug 2010

tento isty problem mam aj ja... a k tomu este pridam, ze su dni, kedy ju nedokazem normalne vonku uspat v kociku a musim sa vratit domov, co tak strasne reve, az sa ludia po mne otacaju🙂 😅 ...

jazzin
6. sep 2010

Ahoj, mojej malej sa prave prerezavaju zubky, ved konecne, ma uz 13 mesiacov a stale ani jeden zub von. Ale od vcera ma teploty 38 az 38,5 a odrazu vela place, horsie v noci spi. Pravdepodobne z horucky vela spi cez den. Inak papa a pije ako doteraz. Dost mam obavy z nadchadzajucej noci ci to nebude este horsie. Tie zuby rastu celu vecnost. Som zvedava kedy sa konecne prerezu. Chyta ma pomaly zufalstvo ☹

valy
13. sep 2010

mate pls niekto skusenosti s erupcnou cystou? Prerezaval to babu lekar alebo ste to nechali len tak prasknut?