Ako reagovali vaše bábätká pri raste prvých zúbkov?

zuzana1981
18. jan 2008

Ako reagovali vase babetka pri prerezavani prvych zubkov , teplota , tekuta stolica a kolko vam to trvalo ? dakujem

paloa
26. jan 2009

Ahojte. Prosím o radu. Terezka v priebehu dna dostala vysoke teploty (cez 39,4 v konecniku). Dali sme jej Paralen v sirupe. teplota v priebehu dna klesla, ale noc bola zla, spali sme len 4 hodiny a opet sme davali paralen. Terezka je nepokojna, bez kasla, soplikov... ale do pusy nechce pustit ani nas prstek.Mohlo by ist o zubky? Ako dlho by to mohlo trvat kym vyjdu? Ako je to s tou teplotou.. ak ma v konecniku 39,4, realna je 38,9 ? ... lekari pisu, ze Paralen treba davat pri teplote 38,5 a vyysej... myslia tym realnu alebo tu konecnikovu? Dakujem za odpoved.. ocko

ilduska14
26. jan 2009

paloa,asi najlepšie urobíte ak zavoláte pediatričke.odpočítava sa tých 0,5 stupňa,ale tá teplota je aj po odčítaní dosť vysoká.a koľko to trvá ti neporadím,lebo mi sa teraz tiež trápime,malá je dosť zlá a umrnčaná a moc sa jej zhoršil aj nočný spánok a zuba nikde.tak uvidíme.

junovka
26. jan 2009

ak by to bola teplota zo zubkov, tak by bola vysoka max.38,5.Vyssia teplota je signalom nejake zapalu v tele 😉

flori
26. jan 2009

ahojte
nasej Rebeke sa tiez tlacia prve zuby,ma len zvysenu teplotu do 38 st.,preto som sa zaujimala,ci je mozna aj vyssia teplota a pediatricka mi povedala,ze niektore deti mavaju teploty az do 40 st.,,,velmi sa mi to nezda,ze by naozaj v tele nebol zapal signalizujuci nieco ine,ale takuto som dostala odpoved od odbornika

jannicka
27. jan 2009

aj nas mal vyse 38 je to asi preto ze sa zapalia dasna teda zapal v tele je, lekarka nam poradila dat sirup aj v noci ak by uz aj teplota nebola od bolesti. davali sme noc den noc po siestich hodinach a preslo...pridruzila sa aj riedka stolica a cervene lico az po ucho....myslim si ze to boli zuby lebo dasna mu spuchnute...sopel kasel nic hoci niekedy sa vraj moze aj sopel objavit lebosa zapali aj nosohrtan... treba sa poradit a sledovat...moze to byt cokolvek netreba podcenit ale ani panikarit drzim palce...a radsej dokine volat ak nie je chore aby sa v cakarni nenakazilo teraz je chriokove obdobbie...

jankapo
27. jan 2009

baby, pozor na tie teploty, my tiez ze zubok zubok a prdlajs....skoncili sme na pohotovosti,teploty nad 39, nic nepomahalo zrazit, nasadene ATB, ze zapalene hrdlo
takze zubok max.1-2 dni a teplota len zvysena, urcite nie nad 38,5...smola je ze ten zubok oslabi organizmus a choroba vypukne akurat vtedy...

xyxy
27. jan 2009

ahojte.chceli vase babetka papat ked im isli zubky?moj sa ledva napije z prsnika.lyzicku nechce. cely den len mrnci a place.uz mi ide hlavu roztrhnut... 🙄

erika107
27. jan 2009

xyxy: nasmu malemu v nedelu vykukol prvy zubok a tiez mi nechce papat ...mliecko vypije ale co sa tyka kasiciek alebo mrkvicky vobec vobec do neho nemozem dostat :( ... a tiez je umrncany cez den mi vobec nechce spinkat ked tak na pol hodku a potom sa tvari ze je vyspinkany a o par minut zacne byt zase umrncany :( ... som z toho zufala dufam ze to coskoro pominie

dena14
27. jan 2009

ahojte nam prve zubky(4,5 mesiaca) vysli bez toho aby sme o tom vedeli akurat mala raz zvysenu teplotua na druhy den boli zuby vonku.ale teraz sa jej akoby tlacili naraz 4 zuby taplotu ma len zvysenu na 37,4 viac nemala ale je moc umrncana v noci zle spi a celi den by mi vedela vyset na rukach. 😢 nema ani hnacky a papa jak inokedy. 😒

lenusiatko
27. jan 2009

Ahojte, my ked sme mali 6 mesiacov, tiez nam vybehla teplota na 39,5 v pusinke, najskor som si myslela, ze zuby, ale vacsina lekarov hovori, ze zuby tak vysoke horucky nesposobuju. Na pohotovosti som poziadala o kompletne krvne vysetrenie, lebo som nechcela nic podcenit. Tak nas poslali do nemocnice, kde si nas rovno nechali a malej zistili ze ma prudko poklesnutu hladinu leukocytov, co pravdepodobne bol nejaky zapal v tele, ale okrem horucok sa inak neprejavil. Boli sme tam 4 dni, az do poklesu teplot a prvy zub vybehol az o 3 mesiace neskor. Takze ja osobne by som pri vysokej horucke, ktora trva 1-2 dni isla k svojej pediatricke. Inak ked isli zuby, mala malo papala a pila, trochu zvracala a mala zaparenu ritku a casto kakala, ale dalo sa to zvladnut.
Paloa, teplota v ritke je vzdy o 0,5 stupna vyssia ako skutocna.

keja77
27. jan 2009

Ahojte aj mojej malej vyšiel prvý zúbok keď mala presne 6 mesiacov, ale zlostila sa už skôr, slintala a dávala si rúčky do pusy, druhý jej vyšiel hneď o päť dní, ale teraz sa jej tlačí asi spodný tretí a cez deň je hrozná, len mrnčí, nič ju nezabaví, ale aspoň celú noc spí, prespí celých dvanásť hodín, tak uvidíme či vylezie aj ten tretí lebo je to hrozné keď celý deň mrnčí.

lucustek
28. jan 2009

tak ja kazdy den kontrolujem malemu pusinku a stale nic a nic.Slinta ako doberman uz od troch mesiacov.Pcha si do pusinky vsetko co je poblizku dostupne jeho malym rucickam a stale nic.Dokonca uz dvakrat za posledny mesiac mal teploty az 38,7 tyzden vkuse. Gel na dasienka mu nezabera ani mu ho uz nedavam lebo ho to len vlemi rozplace.najviac nam asi pomaha cumel ktory ma za posledne dva mesaice v pusinke skoro stale.Tak dufam ze nas tie zubky uz prestanu trapit a ukazu sa na svet.

gergi7
28. jan 2009

no nam zubky vysli , ked mala mala 3 mesiace aj 3 tyzdne. a bez teplot, hnaciek a MRZUTOSTI, nik by ani nepovedala, ze jej idu zubky 😀 .

mataaaaa
31. jan 2009

no ahojky, tak mi uz mame 2cele zubky vonku, a jeden dalsi na ceste..ziadne teploty.. ani hnacky,len obcas je troska podrazdena..

monka88
12. jún 2009

Maminky chcela by som sa vas spytat,ako to bolo u vas,pri prerezavani zubkov u tych deticiek co mali teploty?Nas drobec mal minuly tyzden od stvrtu do soboty okolo 38.Boli sme aj u doktorky,nic mu nenasla.Potom teploty presli.No a vcera znovu.Dasienka ma strasne navrete,uz cakame kazdym dnom.Len ta teplota sa mi nepaci.ze zmizne a znovu sa vrati.Bolo to aj u vas tak??

zuzana030
5. júl 2009

maminy, môže mať malinká-3týž. už na ceste zúbok? má bielu bodku na jasienkach, no slintá už od 2 mesiacov a stále si pchá do pusinky, rúčky plienočku a tak...cumlík nemáme
čo robiť? horúčky ani nič iné nemá, papká aj spinká v pohodičke, len neviem, či ju tie jasienka nebolievajú, po obede býva dosť mrzutá ale inak super

vejinka
6. júl 2009

to ze babo slinta je normlane..nemusia jej ist zubky..my sme slintali od 2 mesiacov a prvy zub vysiel po pol roku 😉 a ta biela bodba kludne moze byt bielou bodkou veeeeelmi dlho samozrejme ze si vsetko pcha do pusinky lebo vsetko chce ochutnat je to uplne normalne 😉

claudinka
6. júl 2009

Monka by sme mali teraz styri dni teploty, z toho prve tri dni mal stale nad 39 stupnov a tiez to mame zo zubov 😉 spodne dva zubky, to sme ani nevedeli, ako vysli, ani horny ocny a teraz tie dalsie uz robia sarapatu.. boli sme aj na pohotovosti, sme sa zlakli tej teploty a ze idu nam minimalne styri zubky, tak cakame, kedy vyjdu..
tiez nam obcas menej papka, napr. dva tyzdne vobec nechcel papat v case obeda.. vsetko zubky zuby zubocky 🙂

alca85
2. jan 2010

ahojte, moja malá je posledné dni nejaká mrzutá a uplakaná a strháva sa aj zo spánku,myslíte že to môže byť zo zúbkov? Teploty nemá...

timotej
2. jan 2010

Ahoj alca ôže to byť zo zúbkov. Niektoré píšu že im išli zúbky už tak skoro. Náš mal prvý zúbok to mal 9 mes. teraz má 15 mes. a ide mu viacej zúbkov naraz je mrzutý, spavý, pýta sa len na ruky, všetko si pchá do pusinky, okusuje hračky. Aj sa budí aj cez den aj v noci niekedy.

evitkamalicka
2. jan 2010

alca nam vysli prve dva zubky ked mal Adamko 4 mesiace a 2 tyzdne, takze to kludne moze byt ono

alca85
3. jan 2010

no ona slintá a okusuje všetko už od takých 2 mesiacov....
evitkamalicka moja je narodená 10.8. ale 2009..

dzio2
3. jan 2010

mozu vyst zubky bez teploty? moja lili len hnackuje ta hnacka je normalnej farby ma 5m je aj troska nervoznejsia

murinka
3. jan 2010

ahojte baby-tak to vam zavidim-my nemame ziaden zubok 😖 mala sice od troch mesiacov slini a vsetko berie do pusinky a stale nic.ked jej dam malicek do ust silno sa zahryzne a hned nato zacne plakat ☹ uz aby to bolo cim skor 😎

caterine
17. feb 2010

Ahojte chcem sa spytat ako to ma vyzerat ked sa prerezavaju zubky a kolko to može trvat? Mala ma tri mesiace a dva tyždne čo si myslím, že je na zubky ešte skoro, ale posledne dni velmi zle papa ked jej dam flašku do pusy niekedy spusti strašny rev, všetko si dava do pusy, ručičku, plienku proste všetko, je trochu nervoznejšia ako inokedy cez den ju musim normalne uspavat na rukach. V noci spinka normalne, neplače.Pozerala som jej do pusy a ma tam taku malu bielu bodku a velka toho take drsne možu to byt zubky takto skoro? Aj moj manžel mal prve dva zuby v 2,5 mesiacoch

alca85
17. feb 2010

caterine moja to všetko robí od 2. mesiacov a teraz má 6 a stále nič, a tie obdobia sa jej stále striedajú.....aj ja som si myslela, že už to každú chvíľu bude, ale zatiaľ mám len mrzuté dieťa. Dr. mi povedala, že zúbky sa prerezávajú aj niekoľko mesiacov.

lenka1smejka
17. feb 2010

Moja mala mala v 3mesiacoch a 1tyzden mala 2 spodne zuby.Vsetko zuzlala,tak ako pises,plienku,rucicky tie si isla zjest...

caterine
18. feb 2010

Lenka a tiež ti aj menej papala, ako dlho to trvalo, pozerala som jej do pusy a na dasienku ked som skušala rukou ma tam niečo take akoby draplave, možu to byt zubky 😲

ksivcova
20. feb 2010

ahojte,my ešte nemame zubky ale asi už to bude..no chcela som sa opytat či aj vam detičky odmietali papat ?? ☹

mimi198
20. feb 2010

ahojky, ja som sa chcela popytat zasse na teploty ked isli zubky ci ste niektora mali aj dlhodobo teploty so zubkov take zvysene len, maly ma uz asi vyse mesiaca zvysene teploty napr. tri dni nema pootom ma zase 5dni zvysene, potom zase nema jeden den potom dva dni ma no proste mu to hrozne skace. inak je v pohode papa, je vesely. len toto ma trapi, od vtedy co mu idu zubky to zacalo, ide mu spodny , ocny a este jeden vrchny., este mu zatial za ten mesiac nevysiel ani jeden, ten spodny uz ma na krajicku snad ten uz vyjde.