Ako reagovali vaše bábätká pri raste prvých zúbkov?

zuzana1981
18. jan 2008

Ako reagovali vase babetka pri prerezavani prvych zubkov , teplota , tekuta stolica a kolko vam to trvalo ? dakujem

surviver
25. dec 2012

@mravvcek to kedy sa prerežu je individualne,niekto slinta tyžden niekto mesiac a niekto vobec.....gel na dasienka je napr.Mundisal gel....ale su aj ine poradia vam v lekarni,ale žial efekt tychto gelov nie je ktovie aky...posobia len kratkodobo a cely den mu nebudete potierat dasienka chemiou 😠 ....geliky su skor farmaceuticky tah,ako fakt realna ulava...radšej dajte studene hryzatka 😉 a vydržat...

teovamama
14. jan 2013

Ahojte. Teo má 3 mesiace a podľa príznakov sa zdá; že mu už tiež idú zúbky. Chcem sa opýtať, či ste tiež mali v tomto období problémy s kojením. Teo pri ňom totiž teraz plačkáva - zdá sa, že ho to omína až bolí a to hlavne večer.

rebroza
14. jan 2013

@teovamama mojej dcerke vysli obe spodne jednotky v 15. tyzdni. ale nemali sme problem s kojenim. ak teda nepocitam, ze (hlavne ked zaspavala na prsniku) sa obcas pozabudla a kusla 🙂

petkovamama
28. jan 2013

petkovamama Ahojte.Nechcem vas strasit,ale nasmu malemu vysli prve zubky v 10.mesiaci a odvtedy mame problemi.Teraz ma 14.mesiacov 4.zuby vonku a je placlivy,vsetko si pcha do pusy,v noci zle spava.Moze to trvat aj niekolko mesiacov kym sa to upokoji.My sme asi ten horsi pripad.

kacka25211
15. feb 2013

ahojte. co ste davali na srasne zaparenu ritku zatial nam nic nepomaha ☹

123bob123
17. feb 2013

@kacka25211 si trošlu mimo témy... 😀 ale inak jednoznačne sudokrem striedať s pytiolom-aj keď je až pre väčšie deti ale nič sa nestane-malej som ho natierala 6 mesačnej-dokonca mi to doporučila veľmi prísna doktorka...

kacka25211
18. feb 2013

no dik bobo za upozornenie 😅

zuzikambo
11. apr 2013

Mamičky ako sa u vašich detí prejavilo prerezávanie 5-tiek? Chýbajú nám posledné stoličky, malinká je plačlivá, rýchlo unavená a spinká častejšie, teplotu zatial nemá 😒

smejko31
25. apr 2013

Ahojte,ja ma takisto problem ma doma 6-mesacne babo uz v piatom mesiaci mu narasli 2 zubky slintal strasne nervozny plakal....proste nespal cele noci a teraz cakame na dalsie zubky kedy vyjdu dnes ma aj teplotu trosku zvysenu chudacik hadam ze sa toto skoro skonci a bude mat pokoj 😉

francesska2
26. máj 2013

no a naša má 5 mesiacov a tiež je voľajaká nervózna posledné dni, začala mi obhryzovať tyčky na postieľke :D a nič moc nechce zjesť, ani príkrmy ale ani kojiť sa nechce takmer vôbec, mám problém ju udržať pri cice minútku... ale zato častejšie kaká, ale neslintá a ani opuch na ďasienkach som nezbadala, len si vkuse už 3 deň žuje ďasnami pery! môže to byť prerezávanie zúbkov?

mily7
2. jún 2013

@francesska2 ano moze byt. svrbia ju dasienka preto hryzie tycky🙂) baby pri tych zubkoch mi uz mame niekolko ale mam pocit, ze stale neviem kedy idu poriadne. maly v noci place musim k nemu vstat, to o.k ale rano pravidelne o 5 tej je nervozny, hladny nie je, len sa hadze a pritom este chce spat a vstava o 7 mej vyspaty. inak samoska cez den na mne nalepeny, stale na prsniku, riedka stolica, zvysena teplota, mrzutost, spi kade ako teraz posl. tyzden. moze to ranne vstavanie a nervozita suvisiet so zubkami? zazili ste to?dakujem

tereza33
24. jún 2013

Môže byť príznakom prerezávania sa zúbkoch aj bolesť uška?

miska030
24. jún 2013

Nasa mala ma 7mesiacov,dole ma dva zubky,jeden uz pekne vidno,uz ma aj uhryzla a druhy sa uz prerezal,ja som malej davala na noc čipky Viburcol,poradila mi ich nasa doktorka,su to homeopatika a obsahuju aj latku len neviem ako sa vola,proste,ze keby mala teplotu,tak uz jej nemusim nic od teploty davat,pretoze ten cipok to uz obsahuje,v baleni je 12ks a stoji 5eur,kakame casto,trosku je mrzuta,ale nic strasne,aj v noci pekne spinka🙂

baska1
31. júl 2013

Caute mamicky nie je tu taka,ktora ma babo bezzubca aj v roku ?
Dnes vecer teplota 37.8,nervozny je uz chuda 3dni a do ust neda ani pozriet ☹

gambika
7. aug 2013

maminy ako dlho moze mat babo zvysenu teplotu pri prerezavani prveho zubka? moze to byt aj 4 dni?

lianna999
1. okt 2013

My papáme len mliečko je bobáčik nervozny a keď cez deň zaspinka buvka aj 3-4 hodinky.Ale v noci sme večne hore.Máme prerezaný jeden zubok a tlačí sa ďalší.Len sa "mamuckuje" stále chce byť na rúčkach.Ale to dáko zmakneme.Snažím sa mu vymyslieť dáku činnosť aby na to nemyslel.Najradšej je so mnou keď varím.

chliev
3. dec 2013

Ahojte.Chcem sa spýtať,nás drobec 21 mesačný chodil spat cca o 20 a teraz asi 5 dní za sebou zaspava o 22.Je to normálne?Máme asi 15 zubkov, ani neviem presne lebo ti sa už nedá len tak zistiť, lebo kuše.Aj sme mali stolicu takú niekedy až vodnatu s takou normalnejsou.Aj málo čo papal.Ale asi 6 deň sme mu nasadili probiotika tatiana stolica trochu upravila.

mamasama
27. jan 2014

Ahojte mamicky..chcem vas poprosit o radu....syncekovi sa objavil prvy zub ked mal 4 mesiace..teraz ma 10 mesiacov a 8 zubov a stale to velmi preziva. Ja som si myslela ze ta najvacsia bolest je len pri prvych zubkoch...no on si stale nervozne pretiera usta aj si chyta usi aj sa casto budi v noci. Dakujem za kazdu odpoved

lucinocka
27. jan 2014

@zuzana1981 jednotky dolne v pohode, ani sme nevedeli kedy, horne isli tazko- dostali sme 6 tu chorobu /3 dni teplota 39/, potom sa nam totalne pokazilo spanie..z 12 hodinoveho spanku sa zacala budit castejsie ako novorodenec... ostatne zuby bez teplot, bez hnaciek, len hrozna nervozita, odmietanie jedla, hadzanie sa na zem, cely den fnukanie , zavyjanie, nervy...
Zuby sa nam zacali sypat v 14 mesiacoch, dovtedy mala len jednotky

lucinocka
27. jan 2014

@gambika ked je velmi vysoka teplota 3 dni, tak to moze byt aj piata alebo 6ta choroba, je spojena so zubkami, potom teplota zmizne z nicoho nic

oktobermimi
27. jan 2014

... my máme hnačku :(
a strašne sme nervózny...
a ano aj keď máme 3mesiace idú nam 4zúbky mame to potvrdené od 2lekarov :( 😅

tanicka696
3. feb 2014

ahojte maminy,aj vaši drobci v noci skoro vobec nespavali kvoli zubkom??už asi mesiac sme sa skoro vobec nevyspali,večer zaspi pospi hodku,max 2 potom sa zobudi a nie a nie spat,resp.ešte ako tak sa nam ju podari uspat ale len v kočiku a budi sa asi každych 20minut,najhoršie je to okolo 1.rano,sobotu sme tu s nou chodili od 1.do pol 5.!ved to je hroza!mala aj zvyšenu teplotu,čipky viburcol u nas vobec nezaberaju!dokedy toto bude ☹

mamina2388
8. feb 2014

ahojte maminky no ako tak citam tak sa zrejme ozaj mozem prichystat na vselico..lebo moja mala bude mat4 mesiace, a slinta ako neviem co a nekludna, cely den skoro nic nespi poriadne sa ani nenapapa, ale nejde mi do hlavyiba jedno strasne vela by len pila cajik???? 😒 😒 😒 pri prvom som s takymto problem nemala..ten bol v pohodicke, ani som nevedela ze mu rastu zubky...

tarapaper
15. feb 2014

ahojte kto mi poradi ... dcerke super vyslo v pohode 7 zubkov a teraz sa mi zda ze ked jej natieram gelikom tak sa jej ako keby robi sem tam taka koza na zube co stym je mozne ze dasno obrasta zubky ? ako tomu predist dakujem

natul
17. feb 2014

ahojte maminky, poradte mi moja mala ma sedem a pol mesiaca uz par dni mi zle spava v noci sa mi budi kazdu chvilu splacom, niekedy ked jej dam dudlik tak to pomoze ale len niekedy ☹ a nenormalne mi putuje po postielke furt sa mrvi, vikruca. cez den je nervozna, poriadne mi nechce nic jest skazdeho si len tak zobne par lyziciek a ani bohvie ako mi nechce umele mlieko 😒 pocuca si cca 30-50 ml a potom len zuzle dudel alebo mi odtlaca flasku iba vnoci mi ako tak vipije 180 ml, a do ust si dava furt ruky alebo si papa nozicku. dasienka ma spuchnute ale uz dlhsie zatial zubky nebadam, moze to mat vsetko spolocne zo zubkamy? ak ano tak ako dlho by to malo trvat a zacne mi potom zasa poriadne papat?

vevesh
17. feb 2014

@natul ano najpravdepodobnejsie to budu zubky, hlavne je aby pila mliecko a cikala, jest nemusi...a kedy vyjdu zubky je individualne...drzim palce,aby to bolo coskoro za tebou, viem ake to je presne dobodky... 😉

natul
17. feb 2014

@miska030 ahoj a predtim nez si jej zacala davat tie cipky aka ti bola lebo moja mala je nervozna, uz par dni vnoci zle spava poriadne mi nechce papat len tak par lyziciek aby sa nepovedalo a aj mlieka mi vipapa len malicko tak 30-50 ml maximum, iba vnoci mi vipije 180ml uz neviem co mam robit aby mi papala. dasienka ma spuchnute uz dlhsie ale po zubkoch ani chyru. furt len ruky alebo nohy v ustach ☹

natul
17. feb 2014

@vevesh ahoj, pises ze hlavne aby pila mliecko ale ona mi ho cez den nechce len tak si pocuca a to je vsetko len vnoci mi vipije ale len 180ml viacej nie, uz neviem ako nanu. ☹

vevesh
17. feb 2014

@natul to staci, ja som s tym bola za lekarom, a jedine co mi povedal je, ze aby pila (aj ked malo) a hlavne cikala, tuhu stravu nemusi, dozerat aby drasticky neschudla....ja som to mala to iste..dlho len napuchnute dasna, potom to preslo, zacala znovu papat a asi po dvoch mesiacoch 4 dni vkuse rev a plac,horucky a spoliky a vyslo nam naraz 6 zubov 😕 😕 😕..co by sim mohla mozno skusit je tvrda korka z chleba...co to opapa a pomoze jej to prerezat zubky, ked je teraz taka hakliva...ak nie, tak len vzdrzat... 😉

miska030
17. feb 2014

@natul Ahoj,jaaaj,tak nasa mala ma uz rok a 3mesiace,ked som pisala ten prispevok tak mala 7mesiacov,boze,ako ten cas leti....Takze asi pred dvoma tyzdnami nam vysli hore stolicky,len neviem doteraz ako sa jej pri zubceku urobil aftik,ja som jej dasienka natierala mastickou Kamistad,obsahuje lidokain a rumancek,super vecicka,skus si to pozriet v googli......Ta masticka dasienka znecitlivie,akoze nam strasne pomohla,pouziva sa aj pri aftoch......Aj ja som ju skusala....Skus si to pozriet....Nasa mala bola umrncana,ruky si nezvykla davat do pusy,preto neviem odkial ten aft,ale kakala ostosest.....