Ako reagovali vaše bábätká pri raste prvých zúbkov?

zuzana1981
18. jan 2008

Ako reagovali vase babetka pri prerezavani prvych zubkov , teplota , tekuta stolica a kolko vam to trvalo ? dakujem

natul
17. feb 2014

dakujem kuknem co to je zac lebo mi pouzivame teraz DENTINOX ale zda sa ze to nepomaha

maria200981
1. mar 2014

chcem sa poradit....mojmu 8 mesacnemu syncekovi som vecra objavila prerezane dva prve zubky....je ich uz vidiet....dnes mu rano zacal vodnaty soplik...nie zas moc casto...ale zacal...a vecer som zistila ze ma 38 teplotu...bez chorobnych priznakov...ani by ste nepovedali ze mu nieco je....pozajtra som s nim mala letiet do Hamburgu....kedze je zajtra nedela je len pohotovost...som zvedava co ma caka zajtra....
myslite si ze to moze mat aj zo zublov i ked ich uz maprerezane...myslim ze cele este nevysli akurat u oboch vidim cats zubka

milota164
26. apr 2014

my sme mali vzdy sopel a hnacku , nastastie teploty nie. Ale tie hnacky nas potrapili treba hlavne natierat a natierat, my sme pouzivali Bepanthen

nena11
12. máj 2014

Mamicky chcem sa opytat co pomaha na zacervenany,zapaareny zadocek pri prerezavani zubkov prosim o radu vyskusala som len detsku pastu ale neustupuje to .

simca06022011
12. máj 2014

@nena11 bepanthen

nena11
12. máj 2014

Dakujem skusime 🙂

lianna999
4. jún 2014

viete mi poradiť,čo s 15 mesačným drobčekom ktorému ide naraz 5 zúbkov,je "planý",nervozny a geliky nezaberajú.Ja sa mu nečudujem mne keby išlo 5 zubov tak asi tiež neskáčem od radosti 😠

edvelyn
4. jún 2014

@lianna999 aj ja si prosim poradit.nasej idu 4 naraz a to ma 8mesiacov ufff

miriam3885
26. jún 2014

ahoj moja dcerka ma tri mesiacky a asi týžoden ma v pusine celu pastičku a slintáááá cmlík vypluje a iba palčeky alebo ručku v ustach ..... može to byť znamenie že sa na chystaju zubky???

citronade
8. aug 2014

ahojte, nam tiez idu zuby, to je nieco strasne, zachvaty hysaky totalne... chcela by som sa opytat, dieta sa zacalo prehybat do luku, vytacat hlavu dohora, sponovat sa, pritom plac, slintanie, zuzlanie ruk, nechutenstvo.. chcem sa opytat na to prehybanie do luku a vystieranie noziciek ci patri k prejavom bolesti prerezavania, predtym nic take nebolo. jedine ma napada priradit to k tym zubom, ale nikde take prejavy nevidim popisane. nemate skusenost?

siska53
27. aug 2014

@citronade moje deti takto protestovali proti dacomu. Ale vek si nepamatam u syna,asi okolo 20.m.,ked mu zacal vzdor,ci aj skor,neviem...dcerka to robila az po 2.roku,tiez ako protest voci dacomu..ci aj bolestou zo zubkov..neviem..terae jej idu 4naraz,3uz vidno a je nervozna a drazdiva,aj zo sna mrnka,aj sa obcas prebudi a davam si ju k sebe a to uz bude mat 29m.
Dakedy ma aj teplotu,dakedy sopel,ona to horsie znasa. Od urazu zubkov som jej aj repikovala dasienka a pokracovala som v tom,hoci som uz nemusela,mam pocit,ze vtedy to repikovanie niekolkokrat za den jej pomahalo tlmit aj bolest zubkov. Potierala som jek to vatickou do usiek.
Ten repik odporucal zubar,aby sa lepsie hojili narazene dasienka a teda aj zubky vydrzali(zatial drzia,hoci sa trolikinku kyvu-2).

moonlighting
16. sep 2014

@citronade Chcem sa spýtať či už to prešlo a či to bolo zo zúbkov a čo Vám pomáhalo? Ja mám 14 mesačného chlapčeka, idú mu 4 stoličky naraz a to správanie ... katastrofa. Už som zúfalá, neviem či také reakcie môžu byť naozaj zo zúbkov, je zlý jak čert, chvíľu sa hrá a z ničoho nič hysterický vreskot, hádže sa, metá, búcha hlavičku o zem či o stenu, nedá sa nijak utíšiť, všetko hádže od jedu na zem - hračky, jedlo. Tieto stavy sa opakujú každú chvíľku, on vlastne plače a do toho vrieska z celých pľúc zároveň, ešteže bývame na dome, keby sme boli v paneláku už dávno na mňa niekto zavolá minimálne sociálku keď nie políciu.

citronade
17. sep 2014

@moonlighting ahoj, nie, nebolo to zo zubov, dve pediatricky sa vyjadrili, ze ani naznak zubov nevidia... neviem co to bolo, uz to prestalo, ono to prichadzalo tak pomaly az sa to vystupnovalo do revu a nespavosti a zachvatov a koncilo to vysypom... pomaly to zas odchadzalo, neviem co to bolo, mozem spomenut, ze to zacalo, mesiac po prikrmoch a asi tyzden po druhom ockovani, tak teraz co...netusim... ale po prvom ocku mala to iste, tie zachvaty ale boli take mensie, kratsie, takisto to preslo, po druhom zacali take iste, len dlhsie, pridal sa luk atd... trvalo to cca mesiac, mesiac a pol, dnes je ok, takze neviem... este je aj predcasne trocha narodena, dalsie ock.zvazim.

citronade
17. sep 2014

som tam pisala predtym, ze nam idu zuby, to som si myslela ja, ale vraj absolutne nie.

miskal27
4. nov 2014

ahojte, chcela by som sa opýtať ako dlho vám trvaly hnačky pri zúbkoch, nám idú prvé dva a kakáme 6 až 8 krát za deň už 10 dní a som už zúfalá, neviem ako by som jej mohla pomocť, ma aj žlto zelenú aj len zelenú stolicu , výtery má v poriadku, poradte mi prosím...

alenka777
4. nov 2014

@miskal27 u nas sa tak začala prejavovať alergia na bielkovinu kravskeho mlieka....

lucinocka
4. nov 2014

@lianna999 my sme dali nurofen...jedine to zaberalo u nas na zuby

miskal27
4. nov 2014

malá je len kojená a papáme len zeleninovo mesové polievky, banán a jablko pred hnačkami a teraz jediné čo do nej dostanem je zemiak s mrkvou aj to hned vykaká, kolko mala vaš ked jej zistili alergiu na krav.mlieko a aj ho už papala?

silviaeli
13. nov 2014

nam prvy dole vysiel pred tyzdnom tak, ze som o tom ani nevedela a teraz pri tom druhom dolnom sme mali aj teploty, strasne sopliky az ho dusia.. ☹

jaja72
5. jan 2015

@monka88
Ahoj, aj u nás to bolo podobne ako u vás. Náš 7-mesačný syn mal v večera do rána teplotu 39,3 C. Zľakli sme sa tej vysokej teploty tak sme išli ráno k lekárke. Vyšetrila ho a hneď povedala, že to bude zo zubov, potom mu ale urobila ešte CRP z krvi a vyšetrila mu aj moč. Všetko mal v poriadku a potom povedala, že to bude nejaká viróza. Doma som pozerala malému do úst a naozaj mal už prerezaný zub. Teplota mu do 2 dní klesla k normálu. O týždeň sa mu zvýšila teplota znova na 38,5 C v konečníku (neodpočítaná). Vidím, že už má zebelené ďasno vedľa prvého zubu. Tak dúfam, že teplota znova do 2 dní klesne. Nechcem ísť zasa k lekárke, ak sa mu teplota nezvýši. Má aj soplíky a trochu kašle.

jaja72
5. jan 2015

@monka88
Ahoj, aj u nás to bolo podobne ako u vás. Náš 7-mesačný syn mal v večera do rána teplotu 39,3 C. Zľakli sme sa tej vysokej teploty tak sme išli ráno k lekárke. Vyšetrila ho a hneď povedala, že to bude zo zubov, potom mu ale urobila ešte CRP z krvi a vyšetrila mu aj moč. Všetko mal v poriadku a potom povedala, že to bude nejaká viróza. Doma som pozerala malému do úst a naozaj mal už prerezaný zub. Teplota mu do 2 dní klesla k normálu. O týždeň sa mu zvýšila teplota znova na 38,5 C v konečníku (neodpočítaná). Vidím, že už má zebelené ďasno vedľa prvého zubu. Tak dúfam, že teplota znova do 2 dní klesne. Nechcem ísť zasa k lekárke, ak sa mu teplota nezvýši. Má aj soplíky a trochu kašle.
@monka88

didi51100
5. jan 2015

my sme nemali s prerezavanim vobec ziadne tazkosti, vsetko islo ako po masle. akurat maly trochu slintal, ale to su asi tie najmensie starosti. a ked mu isli vonku ocne, tak asi tyzden hnackoval. vtedy sme viacej dbali na pitny rezim, inak sme to neriesili. potom to samo odoznelo. 🙂

andreasiskova3
5. mar 2015

Ja som s najstarším tiež nemala žiadne problémy. Ani neviem.ako.mu vyšli. Zato teraz bábiky trápia zúbky riadne. Bolesti, teploty, sople, kašle všetko dokopy a naraz obe. Dúfam, že čoskoro bude všetko ok.

siska53
7. mar 2015

@andreasiskova3 aj nasa tak zvykne..a to som si myslela,ze ked jej tiez idu neskoro zuby amo bracekovi sli,tak ze to bude v pohode.
Pred 2dnami mala teplotu, bola nanic. Ja ze aj na nu ide to,co mame my-sme chori.. Na dalsi den vstane usmiata,hra sa,pekne papa akoby jej vcera nic nebolo! A dnes zbadam novy zub. Idu jej posledne stolicky. Bude mat 3roky a este nas cakaju dve. Tak sa "tesim".

andreasiskova3
7. mar 2015

@siska53 Nakoniec schytala mladšia zápal priedušiek od brata ☹ Je teraz oslabená z tých zubkov tak sa to nanňu hneď nalepilo. Ach jaj, tie choroby hnusné.

siska53
7. mar 2015

@andreasiskova3 :(( skore uzdravenie! Ja cakam, ci sa malej daco predsa nevyvrbi..jedina to este nemala.. A to u maleho este kiahne v skolke mali v inych triedach,no boli aj pospajani..tak este tam nam bezi inkubacna doba..:( vrr!! Nech uz je pekna jar!
Ved to,ze tie zubky oslabia imunitu...:(

mizu89
25. máj 2015

Ahojte moj syn ma 7,5 mesiaca a iba dnes som si vsimla ze mu ide prvy zubok.Mame problemi s papanim asi tyzden.Ked ho dam ku cice tak sa odtahuje a zacne plakat ☹ .skusam skusam a ked pozrem na hodinky tak papa asi kazde 3 hodiny.Skor nechce papat.Prikrmi zvlada celkom dobre.Spanok ma zatial v norme len za tyzden sme nic nepribrali ☹ .Myslite ze to moze byt zo zubka???Vsade co som citala tak horucky,slintanie,plac ale odmietanie cici nebolo nikde napisane.

tjaden
2. aug 2015

Ahoj malej vyšiel prvý zub, má takmer 1rok, asi týždeň pred tým nechcela veľmi papať, ako jedla len málo a večer sa rozplakala keď som jej šla dať mliečko (z fľaše) čo bolo divne lebo mlieko je pre ňu ako pre mňa čokoláda. Cez deň bola nervózna pre hocičo sa rozplakala doslova sa hodila o zem a večer nie a nie zaspať a rev brutálny 3noci za sebou som jej musela dať panadol sirupček po tretej noci ráno vstala veselá a očným zubom von 😀

mily7
29. sep 2015

@zdenka821 Dobrý deň viem že to roky rokúce ale prosím pamätáte si ci ta zapcha bola od zubkov? Mám druhé dieťatko a tej paradoxne asi zubky zapchu spôsobujú inak už neviem čo by to bolo. Nemali ste niekto taký problém prosím? Ďakujem

erarka
22. nov 2015

@mily7 Ahoj,chcem sa opytat,ci ta zapcha bola z tych zubkov a ci to uz odznelo. My mame 4mesiace a mala okrem slintania,nervozity (doslova kvicania) a cmulania vsetkeho co zachyti,mame aj zapchu. Tak sa chcem opytat,ako ste to riesili..