Ako reagovali vaše bábätká pri raste prvých zúbkov?

zuzana1981
18. jan 2008

Ako reagovali vase babetka pri prerezavani prvych zubkov , teplota , tekuta stolica a kolko vam to trvalo ? dakujem

susik77
18. jan 2008

zuzi, mojej sa prerez. asi uz 2 mesiace, zatial ma len maly zubok-al. vyrastok vzadu hore-stale si dava rucicky do ust, je podrazdena-ale posl. tri dni je to hrozne-stale place-aj ked ju nosim na rukach.a je nej.spava-to ale neviem, ci zo zubkov...

andrea78
18. jan 2008

každé bábo reaguje inak, nedá sa to zovšeobecniť

dcére vyšli všetky zuby bezbolestne, prevé 4jej vyliezli v 3mesiacoch, ani sim o tom nevedela, len sa zrazu ráno vyškerila a boli tam (naraz 2spodné a týždeň nato 2vrchné), v 10mesiacoch mala komplet chrup. žiadne bolesti ani raz.

teraz malý mesiac slince, posledný týždeň je zlý, včera sa mu začali nalievať a belieť )dasná a je ako čertík, bolí ho to, stále prezliekam, lebo sa slince až po pás, strká si pästička a ráno mal teplotku. vidím, že určite zuby pôjdu, no to môže ešte trvať aj týždeň.

mipako
19. jan 2008

mimko ma uz skoro 4 mesiace a tiez si myslim ze mu pojdu zubky,slinta,cpe si ruky do pusky,vela sa certi celkom ho ukludnuje ked mu kusatkom sucham dasienka....chcela som mu dat aj taky gel na dasna ale je to az od 5mes 🙄
aj sa mi to zdalo skoro a ked som sa dr pytala tak mi povedala ze je to vysoko nepravdepodobne aby mu sli zubky tak skoro ale od viacerych som uz pocula ze zubky im sli uz okolo 3mesiaca..................tak uvidime ci bude z maleho selma zubata 😀

shela
19. jan 2008

No mojej malej trosku opuchli dasienka ale este biele bodky nevidime... ☹ neviete mi povedat ze asi ako dlho to potrva?? Aj moja strasne ale strasne slinta- ako bernardin 😅 a tiez si vsetko pch do pusinky a najnovsie zacala kuskat cumlicek

andrea78
19. jan 2008

shela, vraj to môže trvať aj mesiac 😠 😠 😠 😠 , sme na tom rovnako 🙄

olinka6226
19. jan 2008

ja som vdaka zubkom vstavala skoro 2 mesiace v noci kazdych 20-45 minut 🙄 ale potom sa tesne po sebe vyrojilo 6 zubov. teraz zas slinta, ale je aj chory a skusala som pusu a ziadne nove opuchy ci zubky som neobjavila. tak snad ked vyzdravie, tak si chvilku aj oddychnem kym pridu dalsie bezsenne noci 😉

denik
19. jan 2008

mojej malej vyšiel prvý zúbok na Mikuláša, mala deväť mesiacov.. vtedy bola aj chorá, dosť teplotovala až do 39 ☹ a druhý zúbok vykukol pre zmenu v tichosti, na Vianoce 😉 len pozerám, že čosi má pri zúbku a zistila som, že druhý zúbok 😀 pred týždňom tiež veľmi slintala, celá bola mokrá, aj nachladená, až tak, ženás poslali na krčné a tam doktor zhodnotil, že to budú zúbky.. fakt je,že má naliate celé spodné Ďasienko, akoby jej mali vyrásť všetky zúbky naraz.. 😅

maca793
19. jan 2008

u nás sa to prajavovalo vždy soplíkmi a nervozitou, horúčky, hnačky, trvalo to asi 4 dni, prakticky sme boli stále na antibiotikách, lebo jej strašne zatekali soplíky na priedušky. prvý zúbok nám vyšiel v 6 mesiaci a teraz už nám chybajú posledné 4 stoličky.

maca793
19. jan 2008

našťastie noci bývali pokojné

zdenka821
20. jan 2008

Ahoj, keď Vaším detičkám vyšli zúbky, ako sa to prejavilo potom, boli kľudnejšie hneď alebo postupne?

smisela
20. jan 2008

Ahojte,tak nam vyšli prvé zúbky okolo 5 mesiaca,začalo sa to slintaním,soplíkmi,teploty do 39,išlo nám to do ušiek ☹ ,takze sme skončili na antibiotikách,asi po 10 dňoch sa objavili zúbky,ďaľšie zúbky sa nám prerezali teraz,dokonca 3 naraz a tiež boli soplíky,ale zvládli sme to bez antibiotík 🙂 .Okrem slintania mala v noci zle spávala a bola neustále umrnčaná.Zúbky sa vždy objavili po 10 dňoch a bolo všetko v poriadku 🙂

smisela
20. jan 2008

A malá bola kludná až keď sa prerezali 🙂

hedunecka
20. jan 2008

no ja si myslim ze jej tiez idu zubky lebo rucku ma stale v puse a stale pri tom hmmmmka 😀 a teraz som jej merala teplotu a ma 37,5 takze mam pocitat do 2tyz.ze jej vydu??

zdenka821
21. jan 2008

Ja už som z tých zúbkov nešťastná, my ešte nemáme ani jeden, Petrík je už asi týždeň o dosť nepokojnejší ako obvykle, ale ako mám zistiť, či pojdu zúbky, keď on je od narodenia strašne uplakané bábo😖 . Je pravda, že si teraz začal dávať jednu rúčku stále do pusinky, v noci nespí, ale to nespí od narodenia, ale má zápchu. Može byť aj zápcha príznakom prerezávania sa zúbkov???????????

adetka
21. jan 2008

pri prvom zubku znizenim imunity, soplikmi, horuckou... dalsie (zatial mame tri) len castejsim budenim a castejsim kakanim...

zdeni... nam prve zubky zacali rast, az v 10. mesiacoch... nebud nestatstna 😉 ...

susik77
21. jan 2008

ahojte, myslite, ze moze byt priznak zaparenie sa?sme 1.krat zapareni po 5.mesiacoch a nic sme nemenili ☹
okrem toho dava prsty do pusinky a je podrazdena

dika
21. jan 2008

my sme pri prerezavani strasne zle v noci spali, cez den bola Natalka podrazdena, nic ju nebavilo a obcas mala redsiu stolicu.
Susik tiez sa nam zaparil zadocek, ale nemyslim si ze to suvisi so zubami.

jaaty
22. jan 2008

Tak nám sa zúbky tlačia teraz a máme všetky spomínané príznaky naraz 😠 . Zvýšená teplota, podráždenosť, redšia stolica, červené líčky, biely povlak v pusinke, na dotyk úplne horúce pery...... a navyše vraciame po takmer každom jedle ☹ . Biele bodky vidieť už týždeň pri dvoch spodných zúbkoch. Už sme boli aj u lekárky- výtery z krku i nosa, i krv z prsta - všetko negatívne. Záver=zúbky. Neviete kedy sa konečne prerežú??? KOľko to bude ešte trvať?

vavka33
22. jan 2008

U nas nie su ziadne priznaky,ziadne teploty,hnacky,slinenie,akurat je Lea nervozna ako pes.

jahodkajaja
22. jan 2008

Maminky chcem sa opýtať, náš Adamko je tež nezvózny, ale neslintá, len si šúcha ďasienka a čo ma udivuje nemá opuchnuté ďasienka , kde sa prerezávajú rezáky, ale kde sú uložené očné zuby...je to normálne?

jahodkajaja
22. jan 2008

a hryzie všetko čo sa dá, všetk si pchá do pusinky a led mu masirujem je strašne spokojny...

renus
25. jan 2008

ahoj...nas danielko je strasne nervozny,vsetko dava do pusinky,hryzie mi prsty a ked ho to zaboli spusti strasny plac...az ho nevieme utisit...teploty a hnacky

zdenka821
25. jan 2008

renus aj náš malý je na tom podobne.

renus
25. jan 2008

zdenka821....tak uz dufam,ze sa nam cosoro prerezu...niekedy je kludnucky,ale z nicoho nic to zacne a potom nie a nie prestat...

evaka
25. jan 2008

jahodkajaja, moja malá má opuchnuté očné ďasienka od 8 mesiaca a viem, že ju bolievajú - aj doktorka sa tým opuchlinkám čudovala. Konečne nám vyšiel prvý zúbok, v 11. mesiacoch!!!, ale očný to nebol, ale dolný rezák. tie očné sú opuchnuté stále, tak som zvedavá, ktorý bude druhý...

kako
2. feb 2008

ahojte, nas maly ma 8 mesiacov, vysli mu uz 2 zubky , zopar noci bol nepokojny, a tiez mu velmi nechuti papat 🙂 ,ale neviem ci to suvisi so zubkami

kosicanka1
2. feb 2008

no vcera som si na nasej simonke vsimla dole biele tvrde bodky, hura su to zubky... kedy sa asi prerezu uplne? a este sa chcem opytat, uz mesiac davame prikrmy, par poslednych dni odkedy idu zubky moc nechce papat, len par lyziciek zeleninky a vecer kasicku, ale nic moc, tak este stastie ze kojime
mali ste nieco take, ze malickemu nechutilo papkat, iba na cice chce byt...
co mam robit ?

lyzenka
2. feb 2008

Pri prerezavani zubkov moze byt, ze viac grcka? - ci s tym to vobec nesuvisi..

zdenka821
3. feb 2008

kosicanka, aj ja na drobcovi badám, že posledné dni nechce moc príkrmy, stále len kojiť a kojiť a ak trošku výživy spapká, musíme ešte dokojiť.

dika
3. feb 2008

aj nam nechutilo papat pri prerezavani zubkov - hlavne zelenina s maskom nechutila, trvalo to aj 2 tyzdne. Potom ako vysli zubky tak to preslo.