Ako sa správali vaše deti, keď im išli zúbky?

meggieerika
5. jan 2012

ahoj, moj maly bude mat onedlho 6 mes..... a zacal dost slintat, palcom a ukazovakom si furt sprta do dasien, akoby si masiroval....... asi mu pojdu zubky.... ako sa spravali vase deticky, ked im sli zubky??? ako mu pomoct??? o hryzatko zatial zaujem nema...........

zuzkatko
5. jan 2012

mojej išli zubky v 5 mes. tiež robila to isté taktiež prebdené noci plače nervozita 😒 a ešte ju preháňalo mala teploty

happy8051
5. jan 2012

@meggieerika odporucam ti: dentalny gel Dentinox - vyskusala som viac druhov, ale len tento zafungoval. a homeopaticke gulicky Chamomilla, oba produky kupis v lekarni. gulicky rozdrvit do napoja.
u nas to super zaberalo aj teraz pri stolickach. su aj nejake homeo cipky ale neviem nazov. spytaj sa v lekarni

lenkaa222
5. jan 2012

my mame tiež aktuálny takýto problém...tiež pršteky do úst, slini sa strašne 3-4 podbradníky denne...hryzatko celkom začina chciecť...aa horučky od včera...37,7-38...tak neviem či je to fakt zo zubkov alebo neviem z čoho..lebo ine priznaky nema...

meggieerika
autor
5. jan 2012

nooo my zatial neteplotujeme........ len slintame, vkuse sa prezliekame, kedze sa aj ogrcka z mlieka.......hryzatko mi nechce....par krat ho skusne v ustockach ale potom odhodi.......

lenkaa222
5. jan 2012

@meggieerika noo my mame hryzatko taky kvietok..tak striedam lupienky ked jeden nechce.. a začina si už aj sam ho chytať 🙂

meggieerika
autor
5. jan 2012

my mame 2.......... ale nechce ani jeden...............hmm, mozno ked mu ozaj pojdu zubky uz von zisti ze take hryzatko je predsa len dobra vec...........

kiwi82
5. jan 2012

nám prvý zúbok vyšiel až na 10,5 mesiaca. aby ste aspon trošku zmiernili to svrbenie skúste potierať dasienka calgelom. dostať ho v lekárni. našej teraz idú stoličky a je trošku nervoznejšia, vnoci sa budí a stále by si len umývala zúbky, ono aj tá kefka je fajn, lebo si pomasíruje dasienka. tuším aj v DM predavjú také cvičné kefky čo majú aj masážny efekt.

sirael
5. jan 2012

Ahoj, my mame uz 4 zubky, ale teplotu sme nemali ani pri jednom, len mala bola asi dva-tri dni velmi velmi nervozna, viac uplakana a velmi slintala. Hryzatka u nas tiez nefungovali, ani ziaden Calgel - ten nam vobec nepomahal (ale vam samozrejme pomoct moze 🙂 ) a najviac nam pomohli homeopaticke cipky Viburcol - dala som raz denne, vzdy ked bola najviac nervozna - cca okolo 16stej a pomohlo 🙂

zuuuzana7
5. jan 2012

ahoj nasi maju obaja po 7 zubkov, prve vysli v 5-tom mesiaci, dost slintali, a pri kazdom zubku uz ked sa prerezaval boli nervozny a uplakany, gel nepomahal ziaden vyskusala som tri ani jeden nezabral, potom mi dr. poradila na noc dat neroflex a to pomohlo 🙂

asfodelka
6. jan 2012

@meggieerika ahoj, moj maly ma 10mesiacov a 8zubkov. od kedy vedel pouzivat rucky cmula si palec a hryzie vsetko este skor ako sa pozrie co vlastne chytil. neboli ani teploty ani nervozita ani plac. prvy zub sme si vsimli az ked si nim zahryzol do palca dierku 🙂 kazde dieta je ine. a na slintanie mame jednu kopu podbradnikov a idu aj 5denne. drzim palce pri zubkoch.

viki2912
6. jan 2012

tak nam idu zubky posledne dva a pol mesiaca..mala ma rok a poviem ti je to hrozneee...v noci zle spava,je mrzuta,vidim,ze ju to svrbi,boli..placliva je.za dva a pol mesiaca jej vyslo 6 zubkov a tlacia sa ockay teraz.nie je to lahke,chce to pevne nervy.je to tazke obdobie pre dieta...sofinka mala z pociatku zvysenu tepltku trosku,sopliky...ale teraz ked sa to rozbehlo je to o placi,mrzutosti,nervozite,trosicku soplikoch....ale pomaha nurofen detsky sirup.lekarka vravela,ze je dobry,ma aj protizapalovy ucinok,tlmi teplotu aj bolest presne pri tomto probleme a nam naozaj velmi dobre zabera.davam jej ho na noc a niekedy cez den ked velmi placka a vidim,ze trpi...davala som aj dentinox,ale ten si slize raz dva a ucinok usiel...u nas je hlavne to,ze tie zubky nam idu kozmickou rychlostou vsetky akosi naraz..ako o preteky...dlho nebolo nic a teraz boom,vsetko naraz ide.

viki2912
6. jan 2012

@happy8051 a ano,tie chamomila to je vraj dobre,vcera mi to lekarka odporucala a planujem zakupit...

adinkag
6. jan 2012

@meggieerika skus kupit v dm take keky na hryzanie su tam 3 kusy kazda je ina ked to bude kusat tak si tym pekne pomze nieje to drahe tak 4e nasa tiez slintala hnackovala bola nervozna mala sopiky cervene licka a hrozne zle spavala a o par dni aktivneho kuskania boli hned dva zubky vonka 😵 😵 😵

mysiatko
7. jan 2012

@zuuuzana7 co je to neroflex?

zuuuzana7
7. jan 2012

sory nureflex myslim, ze je to u vas nurofen ak sa nemylim
@mysiatko

margot
13. júl 2012

@viki2912 a tiež ti odmietala jedlo??Moja strašne teraz málo papá,odvráti pusku,keď jej niečo dávam,ano didi moc nechce,,,,ale to len teraz,ako sa jej tlačia očné 😒

akosko
13. júl 2012

Dievčatá...môjmalý má od včera poobedia zvýšenú teplotu 37-38,hryzie si palčeky,slintá poplakáva ,čo poviete budú to zúbky?Má 5 mesiacov aj týždeň.Asi s ním pôjdem na pohotovosť.

majka_3
23. júl 2012

@akosko Ahoj ..no co boli to zubky????

akosko
25. júl 2012

Ahoj Majka!Neboli to zúbky ale nejaká infekcia lebo na nedelu sa mi vyhádzal a v pondelok lekárka potvrdila infekciu no na tretí den to našťastie zmizlo a už sme ok.