Ako sa zbaviť opuchu líca?

luckaracka
25. máj 2016

Ahojte, prosim pomozte. Od minuleho roku od dovolenky (kde som na lodi zrejme chytila prievan) mi v teplejsich mesiacoch celkom casto opuchne strasne dasno pri zadnom zube (vyzera to fakt hrozne). Najskor ma ten zub zacne boliet, ale to len tak den a potom mi strasne opuchne lice. V chladnych mesiacoch nemam ziadny problem. Teraz mi prvy krat skoro po roku zase opuchlo lice, resp. to dasno v ustach a z toho lice. Ako sa toho co najrychlejsie zbavim? Dakujem

sissy27
25. máj 2016

@luckaracka a nad návštevou lekára / zubára si neuvažovala? tam budú lepšie vedieť a hlavne vidieť ako my tu... zrejme je tam nejaký zápal...

katarinamarkova
25. máj 2016

@luckaracka návštevou zubára!
- začne bolieť zub
- opuchne ďasno
- to líce asi už len keď zápal netuší kam liezť....

prečo usudzuješ že je to prievan? tvrajuci rok?

luckaracka
autor
25. máj 2016

@katarinamarkova to sa mi od minuleho leta len zacalo vracat. Predtym som nemala ziadny taky problem. V zivote mi neopuchlo lice. Neviem, ci je to urcite prievan. Ale vtedy na lodi som chytila prievan, lebo som bola asi styri hodiny na lodi a mne to vobec netrklo, ze ked fuka vietor, tak mozem nieco take dostat. Vtedy ma bolel cely rad zubov. Odvtedy to mavam

mima4
25. máj 2016

@luckaracka
Diagnostika cez net je narocna a este nie sme ani lekarky

loliki
25. máj 2016

@luckaracka existuje aj zapal slinnej zlazy, dokonca upchatie takeho slinneho kanalika, pri tom tiez opuchne lice, cast pri zuboch. treba ist k lekarovi, ktory ta posle dalej, predpokladam na chirurgiu, treba vypustit hnis a nasadit atb,
ale nechcem ta liecit na dialku, pekne chod k lekarovi, su za to plateni, ja len tak davam dobre rady zadarmo 🙂

luckaracka
autor
25. máj 2016

@loliki dakujem krasne

luckaracka
autor
25. máj 2016

@katarinamarkova pisala som to uz viac krat, ale neodoslalo sa to. Odmietlo ma 6 zubarov kvoli mojej sanke, ktora mi komplikovane vyskakuje. Vratane tych sukromnych.

loliki
25. máj 2016

no prosim, zajtra napis, ako si dopadla, potom si vypytam honorár 😀

luckaracka
autor
25. máj 2016

@loliki problem je, ze zajtra musim ist do roboty :( chcela som to lice aspon zmiernit :/

luckaracka
autor
25. máj 2016

@mima4 len som chcela vediet, ci nemate rady na zmiernenie opuchu

mima4
25. máj 2016

@luckaracka skus studeny obklad ale urcite aj smer doktor

maminecka2
25. máj 2016

@luckaracka Urcite treba RTG tej oblasti, mozno je kaz pod plombou, zapaluje sa uz nerv, alebo chronicky zapal celustnej dutiny, ... moze toho byt viac. Ty teraz nemas ziadneho zubara? Nikto Ta nevezme? Inak na celustne klby je odbornik doc. Mracna na Heydukovej (tam funguje aj pohotovost, prip. ked to zas opuchne tak tam nabehni poobede alebo cez vikend akoze Ti to len vtedy opuchlo, vezmu Ta a uvidis, myslim ze uz by to tam aj doriesili a potom spomen aj tie klby). Aj v Ruzinove na stomatochirurgii riesia klby, len neviem ci by Ta tam vzali s tym opuchom ako akutnu, to uz neviem. Ale za skusku nic nedas.
Neodkladaj to, mozes prist o zub ak je to z toho.

maminecka2
25. máj 2016

@luckaracka Inak v tom Ruzinove je aj ORL, ak by bolo treba mala by si to "pod jednou strechou"
Jej, teraz citam ze Ty si aktualne opuchnuta, skoda ze si sa neozvala skor, by som Ta hned poslala na tu Heydukovu, teraz uz by to bolo trosku blbe- teda ak nemas silne bolesti, teplotu- vtedy treba ist kedykolvek.

luckaracka
autor
25. máj 2016

@maminecka2 no, nemam :( V Ruzinove sa neviem dovolat Zajkovi (alebo tak nejak sa vola) a nemozem tolko odbiehat z roboty, aby som tam cakala, ci ma zoberu. Na Antolskej, co je pri Malle ta sukromna ambulancia si dali napr. zaplatit 15 Eur za to, ze mi pan primar povedal, ze on si ma nezoberie, aby so mnou experimentoval :(

luckaracka
autor
25. máj 2016

@maminecka2 dakujem ale velmi pekne. Velmi si mi pomohla.

maminecka2
25. máj 2016

@luckaracka Tak skus zajtra poobede, podvecer tu Heydukovu, tvar sa ze to zacalo puchnut len pred chvilou, urcite Ta vezmu. A zaroven povedz o tych klboch a ze si pocula ze doc. Mracna a jeho kolektiv su na to machri, ci by Ta tam niekedy nevzali, ci sa mozes u nich objednat.
Ja osobne som mavala pacientov v pohotovosti (ale pekne poobede v slusnom case, nie v noci 😵 ), ktori sa priznali ze tu nemaju obvodaka, lebo napr. pracuju na tyzdnovkach, a bez problemov som ich vzala, ja to chapem. Ale viem ze niektori doktori s tym maju problem. Preto Ti davam taketo rady 😀

maminecka2
1. jún 2016

@luckaracka Ahoj, ako to dopadlo? Bola si uz niekde? Stanovili diagnozu? Zaujimalo by ma ako sa to vyvija. Kludne aj IP.

luckaracka
autor
5. feb 2017

@maminecka2 ahoj, no nakoniec mi trhali zub :(

maminecka2
6. feb 2017

@luckaracka Joj, to ma mrzi. Teraz treba mysliet na prevenciu a ist na preventivku so zubami nech sa niecoho takeho nedozijes opat. Zuby vedia trapit, mne to vzdy zacne v tehotenstve ked sa s tym nic neda robit a po porode vzdy vyberanie nervov, 4 korunky, vytrhnuta osmicka- radost... 🙄

etelapozgayova
11. máj 2022

Dobrý deň mám 15 a na prednom zube konkrétne na pravej strane som mala kaz, chcela som to riešiť ale moja zubárka bola veľmi zlá a stále to odmietala aj keď je povinnosťou lekára ošetriť pacienta ale tá zubárku už vyhodili ... Na tom pokazenom zube sa mi začal časom robiť hlboký kaz.. pred pár dňami ma začal bolieť a začalo mi puhnut ďasno ale aj celé líce ... Išla som k zubárovi ktorý povedal že mi ho vyvrta a ďasno prerezal skalpelom aby sa hnis uvoľnil a dal mi tam nejakú vložku alebo čo to je aby nemala som až taký opuch, nasadil mi aj antibiotiká... Dnes sa to stalo a zajtra mám ísť na rengen a na kontrolu... Lenže opuch začal znovu narastať ešte viac ako bolo predtým okolo oka to začína vypadať ako keby mám monokel do fialova prosím je to normálne alebo čo mám robiť aby som nechodila s polkou tváre opuchnutou?