Ako zistiť, že jej už idú zuby?

bevab
30. mar 2009

Ahojte, nasa mala ma 3,5 mesiaca a cca 1 mesiac silno slinta, zhruba v tom obdobi si zacala pchat rucicky do pusy. Najnovsie menej je, je nervoznejsie a jazykom ako by sa stale dotykala spodneho dasienka. Ako zistim ci jej ide zub ? dakujem 😉

zukab
30. mar 2009

no toto slintacie obdobie moze trvat dost dlho a chvilu to potrva, kym sa zub fyzicky prereze.
aj moja mala slinta ako besna, stokrat denne ju musim prezliekat, lebo je cela mokra 😲
skus sledovat dasna, ci tam neuvidis nejaku bielu bodku 🙂

standu
30. mar 2009

bevab, dasienko na mieste "idenia" zubka je cervene, opchnute...teda cervensie, nez okolie...a sleduj biely fliacik 🙂

tamka84
30. mar 2009

aj moja malá strašne slintá a pchá si rúčky do úst. Teraz má 4 mesiace a 2 tt. A tiež už rozmýšlam či to nebudú zúbky ale žiadne biele bodky som si nevšimla. Ktorý zúbok vychádza prvý? Predný spodný?

norik1
30. mar 2009

Jaaaaaj baby my takto slintame a pchame rucky do ust od 4.mesiaca... teraz mame 10 a stale je moja mala selma bezzuba 😠

matysekasasenka
30. mar 2009

diky baby, ze ste s tou temou zacali, vzali ste mi to z ust. ja som chcela zacat dnes poobede, ale akosi mi to nevyslo, lebo maly ma 4 a 2tt a tiez dost slinta, ale hlavne uz druhy den sa mu poobede objavila zvysena teplota, a stale pcha dva palce do pusy a tiez akoby si masiroval spodne dasna a niekedy aj zaspi s palcami v puse.vcera este aj stale stukal, aj pri kojeni ale dnes uz nie, uz sa zase usmieval...takze tiez som sa chcela opytat ci to uz mozu ist zubky...mojej prvej dcere vysiel prvy zubok az v 6m..ale viem ze je to individualne.

lenka_da
30. mar 2009

Je to velmi individualne, moja dcera mala prvy zubok uz ako 4,5 mesacna a odvtedy kazdy mesiac dalsie dva, uz mame 6 zubov.

gergi7
30. mar 2009

my sme nemali zdurene dasienka, ani zacervenane! mala len velmi slintala a pchala si do pusy rucicky. pod dasienkom mala len ľ ciarocky. na druhy den som po nich poklepala lyzickou. zubky boli uz von 😉

zukab
30. mar 2009

vidim, ze sme tu viacere so stvormesacnymi detmi a tym istym "problemom" 🙂
aj moja mala si pcha ruky strasne do ust, uslintana je neskutocne, biela bodka sa jej tam asi pred troma tyzdnami objavila, par dni si pobudla a zasa zmizla.
slintanie sa ale stupnuje, teplotu zatial nepozorujem, len je mala trocha mrzuta, takze mozno coskoro vyrasi zub 🙂

majandra
31. mar 2009

ahojte,

ja mam tiez 4-mesacne babo a od 2.mesiaca strasne slinta. Niekedy je nervozny, pcha si vsetko mozne do ust co mu pride pod ruku aj rucicky aj v noci, vypluje dudel a da si do ust prst. Tiez som rozmyslala nad tym ci nepojdu zubky, ale cervene dasienka nema ani biely fliacik, aspon som nic take nespozorovala.. 😉

akejka
31. mar 2009

bevab aj my sme slintali od nejakého 4. mesiaca, malá si pchala stále pästičku, prstíky do pusy a kúsala sa...ale zuby sa objavili až v 7 mesiacoch.
A teraz nám konečne vyšiel horný zub, ďasno mala už mesiac fialové a zdurené, aj šiestu chorobu sme prekonali a až po mesiaci sa konečne prerezal. A 3 mesiace celé noci preplakala a začala ukážkovo spať až teraz po prerezaní toho horného zúbka. Tak dlho ju trápil ☹

zuza.m
31. mar 2009

nam vyliezol zub bez opuchnuteho miesta a ani biely fliačik tam nebol.ani teplotka ani hnačka,bol podraždeny a častejšie kakal.a zničoho nič sme mu rano našli prerezany zubček.bola to len taka priesvitna tvrda čiarka.o dva týždne išiel druhy tak isto bez opuchu akurat s poriadnou teplotou a nechutenstvom.ale zase nieje žiadna biela bodka.iba priesvitna čiarka.ale ručičky si pchal tiež aspon od 3mes.ja si myslim že to si tam davaju preto že ich ochutnavajua skumaju ,že je to určita etapa.preto že to robia detičky skoro každe od rovnakeho mesiaca a zubky im idu všeliak ,niektorym aj dost neskoro.

katun
31. mar 2009

Norik1 my sme na tom rovnako, zuba nikde, slinta, prstikmi si masiruje dasienka a zuby nic.. 😎

jarka007
31. mar 2009

no nasi dvaja starsi slitali ja bernardini cely rok. a to sme furt cakali, ze teraz ten zub uz urcite pojde, ved hryzie, co sa da. a nic 😠 . az okolo toho roka im vysiel prvy.

gocrazy
31. mar 2009

Ahojte,

no citam ze nie sme jediny, my mame 8,5 mesiaca a zub nikde, naliate dasienka po bokoch, nechuti nam papat, placeme, hryzieme, lezie nam to aj na uska, pravidelne mame zapal stredneho uska, ale zubok nikde....doktorka nam povedala, ze to je bezne, treba byt trpezlivy......

dididi30
31. mar 2009

ahojte, nam vysiel zub pred tyzdnom, dcera mala tiez prvy zub v 9 mesiacoch 😉
no a dcera neslintala, ziadne problemy
syn slintal od narodenia , tiez bezproblemov, jedine viac kakal 😵 , co bude dalej, uvidime 🙂

zuza.m
31. mar 2009

no ja by som bola najradčej keby zubky ani nemal až potom pri roku a hotovo.tak to sa mu to tlači po jednom s trapenim ,tak by išli na raz viac a hotovo.už aj umyvat ho musime.keby nemal mame o starost menej .tak si to vychutnavajte. 😅

rencalm
31. mar 2009

Ahojte, my sme na prvý zúbok tiež čakali od 2 mesiacov, keďže malý odvtedy strašne slintal, a vyšiel nám práve dnes!!! 🙂 Pripravovala som sa na to, ako na neviem akú veľkú udalosť, čakala som strašné plače, horúčky, hnačky, opuchnuté ďasienka, a nič z toho sa nekonalo. Ďasienko mal také ružové ako vždy, posledné 2 noci trošku horšie spal, ale to bývalo kde-tu aj predtým, možno ho bolelo bruško, možno to bol už ten zúbok. Teploty som tiež žiadne nepostrehla, akurát bol trošku umrnčaný, viac sa ťahal na ruky, ale tiež to nebolo nejaké extrémne, bývalo aj horšie. A ráno šúcham po ďasienku a zrazu cítim voľáku škrupinku a to ZÚBOK 🙂Zatiaľ je to len taká čiaročka, ale už ju cítiť, aj keď sa mi malý prisaje na bradu akože ma pusinkuje 🙂 No možno to bude pri ďalších horšie, ale keby to prebiehalo takto, ani by som sa nenahnevala... 😀

zuza.m
31. mar 2009

no my sme prvy tiež nepostrehli za to druhy potrapil aj za prvy.horučky 38 asi 3dni.

zuzube
31. mar 2009

ahojte, my mame 8 mesiacov a tiez ziadny zubok......slintame uz straasne dlho, vsetko do pusy atd tiez velmi dlho a stale nic......aspon ma nekuse pri kojeni 😎 tak uvidime kedy sa objavia 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuza.m
1. apr 2009

fidka79 no tie hrbolčeky ma asi každe babenko ale myslim že tak skoro sa prerezavat určite nebudu.to je len taka predpriprava. 😅
kamoškym maly mal biele miesto zubka od 2mesiaca a prerezalo sa to niekedy až v 4mes.len tam čušali tie zubky.

kakulienka
1. apr 2009

ahojte. my mame 10 mesiacov a ani jeden zub a to mala slinta uz od 3 mesiacov. doktorka nam uz v piatich mesiacoch hovorila, ze coskoro vyjdu, lebo mala dasienka velmi napuchnute a teraz nam presvitaju uz 2 zubky dole a 6 zubkov hore a nie a nie sa prerezat. takze stale cakame.

nezabudka84
1. apr 2009

Sak len pockajte, ked to vypukne.My sme tiez nemali zuby , az v 10m prisli teploty, hnacky, cervene licka, vyrazky a este neviem, co 😀

angelina111
8. dec 2011

ahojte,aj my mame taky problem -maly slinta ,do ust si dava prsteky a je velmi mrzuty.dasenka ma cervene opuchnute.nechuti mu ani papat.pediater ma odbil zo slovami ze 2mesacnemu babetku zuby nemozu ist.nevie si ani poriadne pospat.teraz bude mat 3mes.takze uz mesiac to trva.

kvata
8. dec 2011

nechcem strašiť, ale to isté mala naša od dvoch mesiacov a dnes má desať a stále ani jeden zub, len slintá, kúše, občas je pokoj a potom dostane teploty a hnačky a stále nič, dúfam, že vás zúbky tak nepotrápia

vladimira32
8. dec 2011

@kvata ,@angelina111, takto isto to prebieha aj u nás, od dvoch mesiacov opuchnuté ďasná, strašné slintanie, neustála nervozita, samozrejme nemáme ešte ani jeden zúbok. Teraz sme mali aj dva dni po sebe hnačky, trošku zvýšenú teplotu. Tak neviem, či prídu zúbky alebo nedajbože nejaký vírus.

feb13
8. dec 2011

@angelina111 @kvata @vladimira32 Vo veku 3-3,5m sa prvy zubok moze objavit. Nie je to take caste, ale stava sa. No my sme mali tiez "priznaky" od 2m a prvy zubok vysiel ked mal 8,5 a potom hned aj dalsie 4 takze behom mesiaca uz mal ich 5. 🙂 Maly bol stale mrzuty a dlho som to pripisala tym zubkom, ale stale nic a nic... teraz si skor myslim ze to malo sovis s psychomotorickym vyvojom, vzdy ked sa nieco nove naucil tak par tyzdnov predtym bol z toho frustrovany kym sa mu to nepodarilo. 🙂 S tymi zubkami, najhorsie to bolo posledne 3 mesiace (!!!) pred prvym zubkom, hlavne v noci sa neustale budil, ale vidiet jednoznacne znaky prerezavania v ustach bolo asi len tyzden-dva pred realnym prerezanim u hornych a u dolnych len naozaj posledne dni a uz bol zubok vonku. 🙂 Po prvom zubku zacal lepsie spavat, potom sme mali asi len po jednu nekludnu noc pred kazdym zubkom, asi 2-3 dni pred prerezanim. A vtedy uz ani neslintal az tak moc. Skor tie spominane 3 mesiace boli tazke. 🙂

feb13
8. dec 2011

Vlastne chcela som povedat len to, ze to co popisujete moze byt kvoli zubkom, ale to neznamena este ze tie zuby vyjdu teraz, len "dorastaju" do dasien vnutri a to deticky trapi niekedy viac nez samotne prerezanie cez dasno, to je uz len finale mnohomesacneho procesu. 🙂

z_e_m
4. feb 2012

Ahojte, rada by som sa vas spytala, ci vase babatka pri zubkoch dostali vyrazky. Moja dcerka ma teraz 8m a 1 tyzden a pred 5 dnami sa jej prerezal 1vy zub. Asi 2 tyzdne pred tym sa vyhadzala, skriabe si hlavicku, uska, trie si ocka... boli sme aj u lekarky, dala nam kortizonove masticky. Po tyzdni sa jej vsetko vycistilo, Dr. povedala aby sme s mastickami prestali, a dnes je zasa vyhadzana a trpi ako Job. Skriabe sa aj zo sna. Nemyslim si, ze tie vyrazky suvisia so zubkami, pretoze neslinta (slintala okolo 4 mesiacov, ale prestala po istom case). Napriek tomu by som rada vedela, ake su vase skusenosti.
Nema ani teplotu, ani sa jej tie vyrazky nemenia na pluzgiere, len ma opuchnutu kozu a otravuje ju to. Dnes si ani neuzila vanicku, lebo si stale trela ocka. Uplne vkuse! Je mi jej luto, a rozmyslam, ze ak to tak ma byt pri kazdom zubku, tak sa mame na co tesit. A ona asi tiez ☹
Dakujem za vasu odpoved, zuz

bahara
4. feb 2012

@z_e_m Ahoj a nemáte nejakú kožnú chorobu ekzém alebo tak?mojej malej spodné jednotky vyšli začiatkom piateho mesiaca ani neviem ako a potom dĺho nič..až minulý týždeň jej vyliezla vrchná dvojka je už vonku ale pri tej sme mali zo dve noci teploty do 39 😒 tak neviem..ti poradiť možno kedy si jej dala zobrať krvičku či nemá nejaký zápal v tele osobne som ešte nepočula že by rast zúbkov sprevádzala takáto reakcia..neviem.. 🙂