Ako zistiť, že jej už idú zuby?

bevab
30. mar 2009

Ahojte, nasa mala ma 3,5 mesiaca a cca 1 mesiac silno slinta, zhruba v tom obdobi si zacala pchat rucicky do pusy. Najnovsie menej je, je nervoznejsie a jazykom ako by sa stale dotykala spodneho dasienka. Ako zistim ci jej ide zub ? dakujem 😉

lufinka46
5. feb 2012

@bevab ja mám stým istým teraz problém... maličký mi už tri dni nespáva..slintáme aj my od troch mesiacoch.. a stále nic.. uz mu vidno take pod dasienkami pasiky..ale nejak sa nechcu vyrezat...planý sme..sem tam mame teploty... a stále nas to chyta vecer hlavne pred spanim.... ja uz neviem co je to spánok :(((

lubina
5. feb 2012

@lufinka46 ak sa mu zacinaju prerezavat zubky tak dietako slinta a vsetko si pcha do ustociek a hryzie. Ak ma ozaj problem so zubkami, tak skus Calgel alebo nejaky iny gel na prerezavanie zubkov, to by malo pomoct.Aspon mojim dceram to pomahalo.Potriet dasienka.Nie je to na celu noc,ale aspon chvilu to pomoze.Chce to len pevne nervy lebo kym sa vsetky zubky prerezu to moze mat dieta aj tri roky.Nasa mala nedavno prave tri a len par dni predtym je vysla konecne posledna stolicka....

lufinka46
5. feb 2012

@lubina skúsim to.. no mne poradili kamistad, ze mam malemu potierat... ale darmo mu potriem ked vkuse plače.. a hlavne vecer pred spanim a v noci.. vcera sme mali aj teplotu... a stále ked ma bolesti tak má líčka červene... nam lekárka povedala ze mu mam dat vecer pred spaním destky sirup paralen...lenze ani to nam nepomaha..asi trpezlivost treba.. a take čiaročky uz máme pod dasienkami uz mesiac..a aj tak sa nechcu vyrezat...klepkam klepkam stale a nic...

lubina
5. feb 2012

@lufinka46 tie zubky to chvilu trva, tie ciarky tam mozu byt aj par mesiacov. Je to narocne. Ja viem, aj nasa starsia dost plakala, ked sa jej rezali zuby a tych gelikov je viacero, asi budes musiet skusit co mu zabera. K paralenu - ja som dala len ked bola aj teplota, nechcela som dcere davat lieky len ako prevenciu, takze som jej tao dala iba ak mala aj teplotu, inak nie. Nie vzdy to totiz pomaha a naco zatazovat detsky organizmus. Ozaj to chce len pevne nervy lebo tie potvory zuby vacsinou bolia prave v noci 😠

lufinka46
5. feb 2012

@lubina ved práve..aj ja mu dávam vtedy paralen len ked ma teplotu... a vcera sme mali... síce klesla potom... som ja som velmi zvedava kedy vyjdu prve,,...

lubina
5. feb 2012

@lufinka46 Nasa s slinila asi od 4 mesiacov a prvy zubok vysiel ked mala 8 mes.....ale kazdy zubok ked sa prerezava boli, cize kym vylezie tych 20 zubkov chce to cas

lufinka46
5. feb 2012

@lubina aj jaj jaaaaaaaaj... my slintáme asi od tretieho mesiaca ale az tak.. ze podbradnikov mam hruuuza... aj to nestíham prat!! :D

lubina
5. feb 2012

presne tak to bolo aj s nami, slinky tiekli z ustociek prudom, po podbradnikoch, ktore mala na sebe pre istotu cely den......ale aj to musi byt pri tych zubkoch

lukaemma
7. feb 2012

ahojte,tak my sme na tom podobne 🙂 ,náš drobec má 3m a 3 týždne a slintá o sto šesť....celú pastičku má v ústach non-stop 😵...má aj biele bodky na dolných dasnách...dcéra mala 1 zúbok v 9m, tak uvidíme kedy on 😉....mojej kámoške synovi vyšli v 2m 😎,ale ja si robím srandu,že to príroda tak zariadila,lebo oná je mamička čo jej syn v 6-7 m jedol snad všetko,chipsy,chrumky atd. 😠 ☹...tak malý vedel čo ho čaká tak sa vyzbrojil 😀 😀 😀 chúdatko malé stále bol nepokojný,určite ho bolelo bruško,ale čo už aj také mamičky sú 😒

mamasama
27. júl 2013

Ahojte mamicky..chcem poprosit o radu...mam 4,5 mesacneho synceka..dnes rano som mu nasla bielu bodku na.dasienku...aj si stale nervozne vsetoo pcha do ust...no ked som dnes chcela bodku skontrolovar uz tam nebola..myslite ze to moze byt zubok ? Ja mozne ze sa znovu skryl..? 😨

terca2
10. sep 2013

ahojte chcem sa opytat : moj malicky ma dva mesiace a slinta jak besny je nervozny nespi iba place a krici ..... mozu to byt zubky ?

ancsikaaa
29. okt 2013

Ahojte, moja malinka ma 2 mesiace ,a uz asi 3 dni slinta a pcha si rucicky do pusy myslite ze jej uz pojdu zubky ? 🙂 ci ?

lubka1234567
2. nov 2013

AHOJTE MAM TROJ MESACNU CERKU STRASNE MOC SLINTA A PCHA SI DO PUSI RUCICKY ... A JE VELMI NERVOZNA A UPLAKANA MOZE BYT ZE UZ ZUBKY?? NENI TO MOC SKORO??

stanislava2
2. nov 2013

@lubka1234567 moja dcerka mala týžden pred tromi mesiacmi prvý zubok v troch dva a potom každý mesiac jej vyšli dva.Ročná mala všetky zubky a mladšia tak isto len všetko dva týžne neskor ako prvá a synček mal 4,5mes.prvý zubok do roka 16 a teraz ako 23mes.konečne vyšli posledne 4 zubky.pri zubkoch bývaju aj sopliky častejšie ako obvykle dieta kaká može byt aj teplota.Ano je normálne ak idu 3mes.dietatu zubky.

lubka1234567
3. nov 2013

dakujem teda 🙂

nikuska27bb
4. nov 2013

Ahojte,ja mám 3,5 mesačného chlapčeka,posledné 3-4 dni je mrzutejší,spavý,menej papá,zvikne aj plakat častejšie ako predtým,hned ked sa napapá,tak si dáva pršteky do pusy a v noci nepokojne spí,dnes som si všimla ked sa smial na spodnom dasienku dve malilinké biele bodočky,mohli by to byt už zubky?Teploty memá ani sčervenané dasienko,pri dcérke išli zubky až v 6mesiacou a tam som si ani nič nevšimla,až ked boli už von.

amorko1
26. mar 2014

ahojte mi mame 3a pol mesiaca tiez sa velmi sliny dasa si rucky do pusy a este k tomu je aj nervozna co to moze byt dakujem za vase odpovede

amorko1
27. mar 2014

ahojte ako zistim ze nam idu zubky uz 4den je nervozna menej papa vela kaka a mame 3 a pol mesiaca a vsimla som si biele dasnsa co to znamena dakujem za radu

dobromila1111
27. mar 2014

My sme mali 3,5 mesiaca,ked sa nam zubky nalievali do dasien.Potvrdila nam to dr. Maly bol velmi nepokojny,prestal nam spavat celu noc,plakal v noci,pytal opat papat v noci.Plakal aj cez den,vkuse by sa lemn na rukach nosil.Trva to dodnes,ma pol roka a zub nikde.Ked bolo zle,davali sme geliky,no najviac nam pomohli homeopatika Chamomila.Tie sa davaju len raz za 8 hod a dieta po nich ako vymenene.

saniagian
13. aug 2014

ahojte ja mám 4 mesačného synčeka tieš moc slintá , pchá si ručičky do ust , všetko čo chytí dá do ust a je moc uplakaný ked mu chytím dasienka su také tvrde a červenasté podla vás to budu zubky ?? 😒

lenka150190
11. jún 2015

ja to nechapem my budeme mat za tyzden tri mesiace a od vcera mala začala svoju hračku s hryzatkymi plastovymi tisnuť do ust, a aj cumel ked sa jej nejako prevrati v puse tak hryzka tu palsovu časť, takisto ruku pomaly celu da do pusy, mrmle pri tom a ide si ju dať až do pusy, no mam pocit, že ju začinaju dasienka svrbiť, ma ich aj take naliate biele predtym take neboli... pride mi to strašne skoro tri mesiace... som zvedava čo nas čaka a neminie 😒

drzubok
12. jún 2015

@lenka150190 ak si prebehnes diskusie tak objavis ze deti vo veku 3-4 mesiace si davaju rucky do ust a slintaju bez ohladu na to kedy vyjdu zuby.

lenka150190
13. jún 2015

@drzubok susedka mi vravela, ze jej maly mal 3 mes a 1 tyzden a ked ho krmila lyzičkou už mu štrngaju, je jasne, ze zuby sa začnu drať až o par mesiacov ale tie dasna ju svrbia,aj chladive gelove hračky jej davam a kuska a kuska... aj poplakava, predtym neplakavala tak a trasie hlavou ked si da do ust plastovu hračku čo ma zavesenu na kočari, pozeala som jej pusinu a ma to uplne ine ako pred mesiacom... sranda...

lenka150190
13. jún 2015

@drzubok baby tu pisu ze sa detom nalievali dasna v troch mesiacoch, vsak som si to citala...preto som sa pripojila...lebo sa mi to nezdalo... nevravim,ze tam ma zuby, ale ze ju to svrbi a ma to naliate take cele biele a pripuchnute... vsak kiezby jej sli cim neskor a cim menej by trpela 🙂 ale dakujem,ze si zareagovala pekny dnik je ozaj hic

luslus
13. jún 2015

@lenka150190 deti zacinaju v 3 mesiacoch viac slintat a davaju vsetko do pusy. Aj moja taka bola, od 4apol mesiaca sa mi zdalo,ze jej uz ide zub a nakobiec jej vysiel teraz v 7.mesiaci 🙂

lenka150190
13. jún 2015

nie na zuby ma este cas, len mi nejde do hlavy to jej trasenie hlavou,hryzenie a zvlastne kvilenie pri tom... neviem este to nerobila, je to prve dieta... vsak uvidime, pre istotu mam tu kefecku na prst a gelik na zubky, mam kamaratku porodnu sestru ona mi povie ked pride na navstevu co a ako... 😉

drzubok
13. jún 2015

@lenka150190 nemyslim ze dieta pri prerezavani zubov "trpi". Taktiez cinknutie lyzickou by urcite nemalo byt prvou informaciou ze vysiel zub, do pusy dietata sa treba naucit, zvyknut si pozerat. Geliky a naprstky su tiez na dve veci 🙂 amimochodom @luslus presne vystihla podstatu

lenka150190
13. jún 2015

ale hej susedko mal v troch mesiacoch prerezane uz dva zuby, on uz aj papal od tretieho mesiaca varenu zeleninu a pomaly skusal vsetko co sa detom dava... susedka vie o com hovori ved mala najprv dvojicky a potom syna... ved mne to je jedno...ze som vobec pisala..

lenka150190
13. jún 2015

@lenka150190 lebo mi to pride ze co riadok napisem to bud vyvratis alebo nejako opodstatnis... ale precitaj si vyssie ze nie som jedina co sa tym zaoberala ahoj pekny vikend zelame 🙂 🙂 🙂

lenka150190
13. jún 2015

@lenka150190 stanislava2 @lubka1234567 moja dcerka mala týžden pred tromi mesiacmi prvý zubok v troch dva a potom každý mesiac jej vyšli dva.Ročná mala všetky zubky a mladšia tak isto len všetko dva týžne neskor ako prvá a synček mal 4,5mes.prvý zubok do roka 16 a teraz ako 23mes.konečne vyšli posledne 4 zubky.pri zubkoch bývaju aj sopliky častejšie ako obvykle dieta kaká može byt aj teplota.Ano je normálne ak idu 3mes.dietatu zubky.
2. nov 20