Aký gel na ďasienka pri prerezávaní zúbkov?

monka88
19. jan 2009

Ahojte maminky.
viem ze tema o zubkoch tu uz je,ale mna by zaujimalo,len aky gel na potieranie dasienok sa vam osvedcil? Taky co najmenej agresivny a vhodny pre deticky.
A ked sa natru tym gelom dasienky,to hned zacne posobit?Ved ti drobci to hned spapaju nie?
Dakujeeem.

zukab
10. feb 2009

este som zabudla dodat, neskutocne slinta, fakt velmi vela. cize vsetko naznacuje ten zub....no neviem...

dudinka21
10. feb 2009

My používame kamistad gel a ešte som k tomu kúpila synovi také zubné kefky sú tam 3 jedna je na masírovanie, ked sa ešte len tlačia, druhá, už keď vychádza to pomáha prerezaniu a tretia, ked sa už umýva aspon si od malá zvyká na umývanie zúbkov.. Teraz používame tú, ked sa prerezávajú malý strašne plače, ked to príde a ja na tú kefku dám ten gel a tým mu to potierám a vyzerá, že mu to je príjemne a potom aj prestane plakať, čiže nám sa osvečilo to..

mataaaaa
11. feb 2009

mi mame Cal Gel a pomaha jej to dost, ale musis vyskusat, kazde mimi je ine..

bimbia
11. feb 2009

zukab
aj moja malinka straasne slinta a a ma dole na diasne take belsie ale kamosky ma ubezpecili ze to este potrva kym to vyjde, aj dva mesiace. a slintame teda o 106 aj bublinky nam idu 🙂
tak ziadne strachy

lucinda251
11. feb 2009

My sme skusili MUNDISAL gel, a maly sa tvari spokojnejsie..

geegee
12. feb 2009

zukab, nas Tomino mal 4 mesiace a mal 2 zuby. Teraz ma 6 mesiacov a prerezava sa mu 5. zub 😀 Takze v pohode, to moze byt zubok 🙂

bystricanka
12. feb 2009

my sme mali mundisal, ale mu to "nechutilo", tak mu už nič nedávam. A ten mundisal som mu dala len 2krát.

paola.o1
12. feb 2009

nam ide teraz prvy zubok a dasienka malemu masirujem len tak, bez gelu, alebo si namocim prst do studenej dojcenskej vody. vzdy sa pritom ukludni a usmieva sa a po par minutach je v pohode. keby takato masaz nepomahala, az potom nasadim chemiu, teda nejake gely...

majula009
12. feb 2009

my pouzivame byby dent...

majula009
12. feb 2009

pardon baby dent

lucinda251
12. feb 2009

zukab:
aj nasmu Kubovi to zacalo ked nemal este ani tri mesiace, a uz sa mu rezali zubky.. 🙂 Mundisal mu davam len v noci, ked nemoze buvkat..

babynovas
12. feb 2009

my sme používali calgel aj mundisal, ale vyzeralo to tak, že nepomáha ani jedno. no a tak som už nevedala čo s tým, že som nakoniec vyskúšala radu mojej starkej, ktorá ešte kedysi svojim deťom potierala zúbky čistou látkovou vreckovkou namočenou do domácej slivovice 🙂

sisiska
8. jún 2010

mamicky, a ako dlho sa mozu pouzivat tieto gely? my mame styri mesiace a pouzivame Kamistad gel senzitive, ale nikde nie je napisane, ako dlho sa moze pouzivat...uz ho pouzivame jedenast dni, mozu sa aj dlhodobo?

gabulkaa
4. mar 2013

Ahojte mamuľky potrebujem poradiť môjmu synčekovi už idú zúbky ale ma len 3 mesiačiky a ako som pozerala na nete,pýtala som sa aj doktorky tak tie géliky a ústne vodičky o ktorých tu diskutujete preňho ešte niesú kedže je ešte taký maličký ☹ čo teda robiť? 😒 poradte mi ak ste sa s tým už niektorá stretli

cawes
4. mar 2013

@gabulkaa hlupa otazka ale si si ista ze mu idu`? ma tam uz take biele, alebo taku dierku? no ja som to riesila z homeopatikom viburcol (cipok)

cawes
4. mar 2013

@gabulkaa a ak by bolo velmi zle mozes dat aj panadol baby to je od 3 mesiacov

gabulkaa
4. mar 2013

@cawes ano som si ista na 100% denne je pokakany aj 5 krat,neskutocne slinta,robi az take bublinky a vsetko by len do pusinky tisol hlavne rucicky dokonca aj moje ked ho hladkam po tvaricke 🙂 a vtedy sa upokoji 🙂 davam mu aj hryzatka schladit a potieram mu dasienka studenou vodickou prevarenou a to mu robi dobre az sa ptm.usmieva ako slniecko 😵

gabulkaa
4. mar 2013

@cawes este som zabudla ze dasienka ma az take tvrde a vidiet mu na dolnych ze sa mu pomaly prerezavaju

cawes
5. mar 2013

@gabulkaa ok ja len preto lebo detom po 3 mesiaci zacinaju pracovat zlazy a preto tak slintaju. Moj maly zacal slintat tiez tak velmi v 3 mesiaci a prvy zub vysiel v 6. Poznas to podla spanku ak spi dobre v noci tak to zuby nebudu 😀