Aký gel na ďasienka pri prerezávaní zúbkov?

monka88
19. jan 2009

Ahojte maminky.
viem ze tema o zubkoch tu uz je,ale mna by zaujimalo,len aky gel na potieranie dasienok sa vam osvedcil? Taky co najmenej agresivny a vhodny pre deticky.
A ked sa natru tym gelom dasienky,to hned zacne posobit?Ved ti drobci to hned spapaju nie?
Dakujeeem.

anavila
19. jan 2009

no neviem ja som puzivala CALGEL ale neviem ci to pomahalo...pravdupovediac som jej ho natrela dokopy tak tri krat...este ho skoro cely mam...je taky sladkasty. Ja som si dala na bolave dasno a velmi to nepomohlo...tak neviem.

monka88
autor
19. jan 2009

no super a ten som mala tusim vo vyhlade 🙂

dankadina
19. jan 2009

my mame vodicku babydent od stada ta je celkom dobra a teraz začinaju vyrabat aj gelik tak vyskusame

denisocka
19. jan 2009

no ja som mala calgel,ten bol najlepši,ale aj najskor bolo po nom,potom aj niečo grepove,tak to bolo uplne o ničom,potom niečo špeci pre detičky už neviem nazov za 130sk asi 8g? a teraz vodičku baby dent,a je asi naj,cenovo aj dlho vydži 😀 aj dobre sa natiera,len či pomaha neviem,maly si to rad nechava natrieť,niekedy ked je nekludny tak po natreti okamžite zalomi

ja už ked,tak len toto kupim zas

titkovamiriam
19. jan 2009

babydent-ten mal marek a bolo to velmi dobre 🙂

yasmina
19. jan 2009

Dali sme si doniest Bonjela gel z UK a mozem odporucat...

roasha
19. jan 2009

pri dcere som mala viacero druhov,a bola som spokojkna so vsetkymi,neskor sme ich v pohode pouzili pokial sa v puse urobila afta.

buchova
19. jan 2009

ja savam svojej malej CHAMOMILU je to homeopatisky liek (sladke gulicky) ktory zabera na 100% davam jej ju 4x denne a ani o zubkoch neviem a ma uz 2 vonku..geli su neni dobre nemaju ziadny ucinok!

danu
19. jan 2009

u nas zaberal Calgel ale hlavne Kamistad 😉

danu
19. jan 2009

ale zase na ocne zuby nic ☹

jaja64
19. jan 2009

Buchova, a to tie guličky si nechala v niečom rozpustiť a potom to malá vypila ? Nemá to nejaké vedľajšie účinky?

cvika
19. jan 2009

ja mam tiez gel bonjela,pomoze ale len na chvili,a tak to bolo aj pri tom,nepamatam si nazov,co som kupila na Slovensku pomohol na chvilu

janka196
19. jan 2009

ahoj nam sa bonjela neosvedcila lebo mala ju hned zzjedla , vyskusali sme kvapky babydent a tie super zaberali 😉

l.lara
19. jan 2009

my pouzivame baby dent. je dobry, az na to, ze sa nesmie aplikovat viac ako 2x za den ☹

fifinna
19. jan 2009

ja pouzivam gel, ale tiez si myslim, ze vsetok spapa, skôr ako zaucinkuje. Ked malemu isli stolicky strasne plakaval a zrovna nam vyslo, ze sme isli do poradne, tak som sa Dr pytala, ci nieco neexistuje ine na zubky okrem gelu a ona mi povedala, ze nic , ze to musime vydrzat, ze predtym nebol ani gel, ale ze ak ho to moc boli, nech mu dam sirup panadol. No a zobrala som si od nej letacik na gel Dentinox a je tam pisane , ze ucinkuje do dvoch minut, lieci zapal a je vhodny od 5 mesiaca zivota. Zatial som ho neskusala, lebo mame este stary Citrovital, to je to nieco grepove o com asi pise denisôcka.

l.lara
19. jan 2009

oprava: baby dent sa moze uzivat az 3x denne (ak lekar neodporuci inak) ale ja davam len 2x kvoli tomu, ze to obsahuje etanol.

womenne
19. jan 2009

Ja možem odporučitKAMISTADT gel je fakt super,škoda že som onom nevedela skor 😖

erikasadek
19. jan 2009

baby ak chcete , ist taktiez na 100% prirodne vyskusajte , klincekovu silicu, potriete dasno, ..
teda super vec prirodne anestezikum, ahlavne pouziva sa ja v dentalnej hygiene.. taktiez aj na afty, vyborne...
teda staci jedna kvapka na vatovy tampon a potriet... 😉

tatolu
19. jan 2009

erika, ta silica sa robí doma z vývaru klinčekov, alebo sa normálne dá kúpiť v lekárni?

erikasadek
19. jan 2009

nie s v lekarni, alebo kupis na www. hanus.sk tam odporucam silice su vyborne...... stoji okolo 50 sk, ak si dobre pamatam a vydrzi to dlho, teda aj na afty je to super vec, nielenb pre deti ale aj pre dospelych.... 😉

vyvar nemozes silica je specialny proces, parou doma asi takto , by sa to dalo.. 😉

almendra
6. feb 2009

Ja som kúpila ten Calgel, no malý sa mi nejako po ňom vyhádzal, tak som potom kúpila čisto bylinný DOLOGEL, myslím že je dobrý..

cibulkas
6. feb 2009

Ahoj buchova, a kolko guliciek davas z tej Chamoilly? Ja davam tri ale len na noc. Ale ak by som mohla aj viac... tak neviem. Nam zaberal este Calgel, mala po nom do minuty spla... je to sladucké, miam miam

stvura
7. feb 2009

Ja som malemu kupila 10g gelik na dasienka Kamistad-Gel, je cisto na rastlinnej baze, malemu "chuti" a ako som sama vyskusala, tak dasienka znecitlivi na takych 5-10 minutiek.

veronica1
7. feb 2009

My pouzivame pravidelne kazdy den homeopatikak - chamomilla vulgaris 15, a ked vidim ze ju bolia jasienka tak jej davam Baby dent, Calgel alebo mundisan gel nam vobec nezaberali. Jediny problem je, ze ten Baby dent uz tazko zohnat v lekarni, vraj ich stahuju lebo nemaju na Slovensku licenciu. Tak vobec neviem, co budeme potom pouzivat 😠

zatykoa
7. feb 2009

ahojte, my sme pouzili recept mojej maminy a zabral, obycajnu studenu vodu za kavovu lyzicku raz za 10 minut alebo podla potreby, vodu samozrejme prevarenu alebo dojcensku vychladenu aspon na izbovu teplotu a maly bol spokojny.

chasencha
7. feb 2009

my pouzivame calgel a este aj viburcol,to su homeopatika,cipky,co ju ukludnia ed sa to uz neda vydrzat 🙂 ale ked miniem calgel tak skusim ten ospevovany babydent 😉

cherries
8. feb 2009

ja p ouzivam Viburcol cipky ale len ked je uz velmi zli , inac Babydent je dobry a tiez pouzivam aj Dentinox gél ten je tiež veľmi dobrí 😉

graziela
8. feb 2009

Ja som kupila syncekovi Citrovital gelik, nakolko mi to odporucila lekarnicka, vraj to je take najviac osvedcene, ale mne sa to bohvieake ucinne nezda...skusala som to aj na sebe, ked som mala zapalene dasno a naozaj sa to skor vstrebalo, kym stihlo zaucinkovat...tak neviem, ci to vobec malo aj u maleho nejaky efekt..

tigri
8. feb 2009

dobru skusenost som mala s Babydentom....tiez som chcela najprv prirodne veci - citrovital a pod. ale vobec to nezaberalo...a podobnu skusenost malo viacero maminiek v mojom okoli 😉

zukab
10. feb 2009

baby, trocha od veci, ale myslite si, ze je normalne, aby sa trojmesacnemu dietatu zacal prerezavat zub?
moja mala je placliva, nervozna, pripisovala som to tej hnusnej kolike ale vsimla som si, ze na dolnom dasne vpredu ma bielu bodku, ktora evidentne nejde odstranit, vyzera to ako prerezavajuci sa zubok. ale v troch mesiacoch??? ved to nemoze byt normalne, nie? nemate s tym niektora skusenost? vdaka