Biela bodka na ďasienku - zúbok to nie je

martina46
18. dec 2008

vyzera to ako malinky pluzgierik, tanka to tam uz ma par tyzdnov a nemeni sa to. mam pocit, ze ma este nejaku (nejake) aj na hornych dasienkach, ale neviem sa tam dobre pozriet. co to moze byt?

ribizek
3. feb 2009

nimi - my sme mali niečo podobné a vykľul sa z toho zúbok. 🙂 Ono tie zúbky sú potvorky, naše dolné dva vyšli, ani neviem ako, boli len trošku zdurené dasienka, tie horné boli s bodkami, preháňalo nás,skoro nič nejedol a zúril jedna radosť. Niekomu to ide rýchlo, niekedy trvá aj 2-3 mesiace, kým sa zúbky vydolujú.

nimi22
3. feb 2009

ribizek a myslis ze by to naozaj mohol byt zub??? o dva dalej ako vrchne? a ide to skor doboku? nemohol si to tam prerazit nejako?dakujem ☹

jajka78
16. máj 2009

my mame tuto bodku uz od narodenia teraz vysli spodne zuby a je vpredu pred nimi ta bodka, a postupne rastie. zub to asi nebude jedine zeby bol dajaky hybridny pred tymito dvoma.

tinus20
16. máj 2009

moj mal podobne na dasienku a vznikla z toho zabka...
ale ked to zmizlo tak neviem... 🙂

mami.sk
16. máj 2009

ahojte,
dcerka ma taku bodku dole na dasienku v mieste kde by mal byt ocny zubok 😒 a taku istu bodku ma aj na hornom dasienku 😒 je to tvrde a vraj je to tiez predzvest zubka tak teraz neviem 😕
potierali sme to aj nejakym pripravkom na afty a je to tam stale uz asi 2 mesiace 😕

lulkax5
22. mar 2011

ahojte maminy dnes som si vsimla ze drobcek ma na spodnom dasienku bielu bodku ked som mu to skusila prstom je to tvrde myslite ze to moze byt zubok ? 😀 mame 3 a pol mesiaca stane sa ze mi ani nedopapa mliecko a posledne dva dni je nejaky mrzuty vsetko dava do pusy a slinkuje 🙂 😀 dakujem

mirka907
22. mar 2011

@lulkax5 moze ale nemusi...my sme mali bielu bodku asi 3 mesiace a zub nam sice konecne vyliezol ale uplne inde ako bola biela bodka...ze vraj falosna sklovina...ale moze to byt aj zubok

lulkax5
22. mar 2011

@mirka907 no ja by som sa celkom tesila keby to bol zubok 🙂 a Vam kedy vysiel prvy ?

mirka907
22. mar 2011

@lulkax5 na 6 a pol mesiaca....a tie posledne dva tyzdne bola mala hrozne nervna

lulkax5
22. mar 2011

@mirka907 to verim ze sa jej to nelubilo no uvidime 🙂

akab
13. mar 2012

Ahojte, práve som hľadala niečo na nete a našla som Vašu diskusiu. Môj syn má tiež túto bodku od narodenia, veľmi som sa bála aj bojím čo to je, lebo to naozaj vyzerá ako keby sa zúbok prerezával nesprávnym smerom. Ale sa mi to nepozdáva, nakoľko je to guľaté. Dnes ráno som si všimla, že mu pod tou guľôčkou - už na správnom mieste presvitá zúbok. Tak dúfam, že zúbok vyrastie a tá bodka zmizne. ANdrea

laryska
13. mar 2012

mi sme mali tiez taku bielu bodku a moj manžel tvrdil že jej ide zub ale nebol to ono to potom časom zmizlo može byt ze idú zúbky mojej dcérke vyšli prvé dva zúbky ked mala 3 mesiace a teraz už máme 7 zúbkov, ja na tvojom mieste by som sa nestrachovala z tej bodky

lucia0412
15. mar 2012

Ahojte,Kubko ma 3 mesiace a tiez som asi pred tyzdnom spozorovala na dasienku bielu bodku. Ale on to ma na obidvoch hornych ocnych miestach. Je to tak divno na boku,a zo spodu citim taky hrbcek ako keby sa uz tlacil. Je mozne aby mu skor isli ocne zubky ako predne?

kolinia
15. mar 2012

moja mala to ma tiez, ale nejak sa tym nezaoberam, asi to nebudu zuby, tiez to ma uz veeeelmi davno, mozno aj dva mesiace, tiez to ma dolu vlavo naboku a tiez este niekde, ale nedovoli mi moc pozerat sa do ust.. :D

katarinka81
8. apr 2013

tiez to mame od narodenia, dr. povedal, ze to zmizne same, ze je to upchata slinna žlaza.

lienk12
20. nov 2019

@stvura prepáč že mega starý príspevok ako to dopadlo?

stvura
20. nov 2019

@lienk12 ahoj, no dieta ktore som spominala ma teraz 11r...ja mam sice velmi dobru pamat, ale toto si skutocne nepamatam 🙂...🙂)

lienk12
3. dec 2019

@stvura :D oki