Biela bodka na ďasienku - zúbok to nie je

martina46
18. dec 2008

vyzera to ako malinky pluzgierik, tanka to tam uz ma par tyzdnov a nemeni sa to. mam pocit, ze ma este nejaku (nejake) aj na hornych dasienkach, ale neviem sa tam dobre pozriet. co to moze byt?

junovka
18. dec 2008

moze to byt afta?? 😒 😕

martina46
autor
18. dec 2008

zeby? no ale nemeni sa to uz par tyzdnov... 😒

junovka
18. dec 2008

a nepytala si sa pediny, alebo zubarky? 😒

martina46
autor
18. dec 2008

ved prave ze nie 😅 no uz som chcela parkrat ist, ale vzdy som si spomenula v nespravnom case.... v noci a tak....

junovka
18. dec 2008

tak, cim skor sa vychystaj 🙂 😉

susik77
18. dec 2008

verca to mala tiez, po nej. case sa z toho vyklubal zubok, tiez to trvalo veeelmi dlho 😎

susik77
18. dec 2008

pediatricka povedala, ze to nie je drakulovsky syndrom, ze sa nemusim bat 😀 😎

beelinka
18. dec 2008

Mz to mame tiez uz dlho, ze vraj to nic nie je

martina46
autor
18. dec 2008

dakujem vam 🙂
junovka, vychystam sa 😉

stvura
19. dec 2008

Martina, zistila si co to je? Mi to mame tiez na pravej strane a vsetci mi svorne tvrdia ze to bude zubok - ono to i strnga, ked zaklopkam lyzickou, mame to vsak uz vyse mesiaca a maly si hryzie rucicky i spodnu peru uz asi mesiac a pol...zubky stale nikde. Ja idem do poradne az v januari, takze uvidime, to je este daleko.

saska.t
19. dec 2008

mati mame to aj mi a je to predzvest zubka som sa pisala Dr, uz si malu odstavila ?

annag
19. dec 2008

áno, to bude určite zúbok, aj niekoľko mesiacov môže zostať takto neprerezaný

martina46
autor
19. dec 2008

ahojte, neboli sme u dr, mali sme doobeda rehabilitaciu.
zubok to asi nebude, je to tak nejako nizsie , to by jej musel narast "nalezato" 😅
saska, neodstavila!
od vcera mala nechce nic pit okrem mojho mlieka, aj to horko tazko, ale lepsie ako nic. neviem, co sa stalo, takze zvysujemme znovu tvorbu 😀 😒

martina46
autor
19. dec 2008

hm, ale skusim jej aj tak na to tuknut lyzickou. mozno bude mat taky speci bocny zubok 😀

annag
19. dec 2008

martinka rok je tu a Ty dojčíš 😕 😀 , no v strede by jej nemusel vyrásť, však ak ju to nebolí, nerieš až keď budeš s lekárom,prinajhoršom potri genciánom, inak mám pocit, že taká téma tu už bola kedysi

saska.t
19. dec 2008

boze ludia prepacte to malo byt my a nie mi, som sa ponahlala tak mi usla gramatika, fuj hlavne ze som studovala slovencinu ! 😀

annag
19. dec 2008

saska, aj mne občas uletí, však sme na materskej 😀 a ja permanentne píšem bábetko a nie bábätko, zle sa mi hľadá ä na klávesnici a čiarky píšem ako mi napadne 😅

martina46
autor
19. dec 2008

annag, ano 😀 stale papame mliecko 😀
ja prave rozmyslam, ci jej to nevadi, ked nehce zrazu nic pit, nic jej nedam do pusy, ale jedlo celkom ide.
podobnu temu som sa snazila najst, ale pri takychto neviem, co mam dat do hladacika 😖
saska, v pohode 😉

martina46
autor
19. dec 2008

annag,
uz davnejsie som si vsimla, ze pises babetko, ale som sa hanbila opytat preco 😀 😎 a ciarky..... nie som si ista, ci sa aj nieco nemenilo v pisani ciarok, myslim spojky "a" a ine, pri kt. sa ciarky nepisali. zda sa mi, ze uz sa pisu aj v tychto pripadoch okrem zlucujucich spojok. aj v knihe som to tusim videla.
saska, vies nieco o tom?
ale jaj, to je trochu mimo temy 😀 🤐

saska.t
19. dec 2008

anna no ja taky problem nemam kedze mam nemecku klavesnicu a tam mäkcen bodka dlzen neexistuje tak s tym si problem nerobim 😀 😀

saska.t
19. dec 2008

mati - pokial viem je to ako obycajne pred a sa ciarky urcite nepisu ostatne ano, (uz som velmi dlho zo skoly 😎 )no odbocili sme od temy snad nas za to nezabiju chi chi. 😀

kili
19. dec 2008

čiarka pred "a" sa píše v prípade, že je spojená s niečim iným ako napr. "a potom", teraz ma nenapadajú iné prípady.

martina46
autor
19. dec 2008
martina46
autor
28. jan 2009

Takže po gramatickej vsuvke opäť k veci 😉
Boli sme s tým už u dr a pozrela sa, aj jej na to pritlačila, malá nereagovala bolestivo, takže ju to nebolí. Afta to nie je. Vravela, že by to mohol byť zúbok, aj keď to vyzerá, že ide z boku, že to môže byť jeden z výstupkov stoličky 🙂

mataaaaa
28. jan 2009

ahojky, mi sme mali tiez take dve bodky, ked mala 1 a pol mesiaca, doktorka povedala, ze to este zubky byt nemozu... a predpisalaa nam Diflucan, ani sanato nepozrela.. a za necely mesiac, sa z toho vyklubal zubok..

stvura
28. jan 2009

No nam tato biela bodka zahadne zmizla a to sme ju mali skoro tri mesiace.

martina46
autor
28. jan 2009

mataaaaaaaaaa 😀
stvura 😕

mataaaaa
31. jan 2009

tiez sme tam mali dlhoo tie bodky, dve 🙂 a teraz uzmame 3zuby 🙂 sa ponahlaju niekam :D

martina46
autor
31. jan 2009

nam ta bodka zmizla!!!!!!! predvcerom este bola a vcera ani stopy!!! 😕

nimi22
3. feb 2009

ahojte maminy s podobnou skusenostou, uz tri dni pozorujem nieco hore na dasienku a neviem to ani identifikovat, vyzera to ze je to este od bocneho zuba ako zub ale je to biele naokolo cervenkaste a keby to bol zub tak trochu divne rastie ako dopredu alebo teda z prednej strany dasienka, a moze to byt vobec zub, maly ma zatial iba dva dolne, horne nic ani bocne tak nerozumiem co to je, mam to radsej sledovat, hrozne sa obavam ☹ , poradi mi niekto kto ma podobnu alebo rovnaku skusenost???dakujem