Malo vaše dieťa biele bodky/hrudky na ďasnách?

zuzana321991
5. sep 2019

Ahojte, už si neviem rady. Na dasnach sa nam objavili biele bodky niečo také ako ked má niekto zapal zubov alebo pod.. a také biele napuchnuté uzliny ma na dasnach. Ešte sme to nemali je to nižšie teda by to zub nemal byť. U detskej sme boli včera, vraj máme počkať pár dní a ak sa neobjaví zub, máme isť k zubarovi. Neviem si to predstaviť ja ju mám problém udržať na rengene ked sme spadli na ruku.A ak nič nepotvrdí zubar tak nás pošle na krčné.
Mal to niekto ? už to máme na oboch stranach dnes som si to všimla.. Už sme sa celkom rozjedli aj horučky prešli ale zase v noci revali sme skoro celu nos, nepomali spreje ani nurofen..
Mali ste to niektorá čo Vám pomohlo ? ako to dopadlo ?už som zufala je to naozaj zle som zvyknutá na zle.. my od mala máme koliky, revanie celu noc ale fakt ona si minule bila hlavu o postielku a trhala si vlasy to už je aj na mna moc dakujem za odpovede

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monismie
5. sep 2019

no neviem co ma s tymto zubar ked to evidentne nie su zuby, neviem o tom, ze by sa taketo veci objavovali. ja tiez premyslam, ze ci by to nahodou afty nemohli byt

nika3136
5. sep 2019

@zuzana321991 foto nemáš? Ťažko len takto..

angi07
5. sep 2019

kup si tu fialovu tinkturu v lekarni a natieraj to nech je to cokolovek nech sa to nerozsiri a ublizit mu neublizis

simca06022011
5. sep 2019

Kto my? Aj ty to mas? Aka je mala stara? Ma uz zubky? nema? Odfot to.. moze ist o "zabu" ? afty su skor na inych castiach ako dasna, to sa mi nezda.. ak ano.. tak jedine dezinfikovat a vydrzat.

angi07
5. sep 2019

moj mal aj plesen ked bol malinky .
mava sem tam aftu a veru je to na dasnach uplbe dole ako je koren zubu..ta fialova tinktura pekne zabera

mravvcek
5. sep 2019

@angi07 da sa to bezne kupit?

lubik87
5. sep 2019

@simca06022011 aj ja som sa chcela spýtať či to má aj ona keď.my ...🙄😁

Kočky bola.u dr takže afty by spoznala tak to asi nebude ...naozaj by to chcelo foto

jallka11
5. sep 2019

@lubik87 len akurát sa mi nezdá, že doktorka to skoro vôbec neriešila vieš, že len ju poslala domov a keď to nie sú zuby tak zubárke. načo pôjde zubárke keď to nie sú zuby???

simca06022011
5. sep 2019

@jallka11 zubarka riesi ustnu dutinu... aj dasna atd. Aj s herpesom som videla ze chodili dievky k zubarke :DD ale taktuto detsku vec.. no neviem.. mohla zobrat vyter detska, ci je to nejaka plesen, odporucit vyplachovat atd... mne mala ked chytila herpanginu,t ak sme chodili po plafone 3 dni, 40°C teploty.. kloktali sme tyzden.. ale vedela som co sa deje a nie ako toto :(

lubik87
5. sep 2019

@jallka11 keď nevedela.dr či to.niesu zúbky ..k zubarke sa chodí nie len so zubami pozerá aj tkaniva , či sa niekde netvoria hrce a podobne...možno jej spraví snímok.🤔možno pošle ďalej na kožné ,krčné ....inak také.biele.bodky ako od spendlika mala.aj dcérka vôbec sme.to neriešili ani ja ani dr ..ale.toto bude asi niečo iné

simca06022011
5. sep 2019

@lubik87 presne, a afty nevyzeraju ako biele pupaciky, to vyzera na fakt na "žabu", ale tam sa zvykne aj povlak na jazyku robit..

lubik87
5. sep 2019

@simca06022011 joj ale herpeticka angína nieje na dasnacj ale v hrdle a na jazyku a veľmi bolí ..skade.mala.zobrat výter z.dasna ? 😬

angi07
5. sep 2019
zuzana321991
autor
5. sep 2019

AHOJTE afty to nie su tie sme mali pred 3 týždnami, aspon to povedala detska..tie sme mali skoro v hrdle pomaly. no odfotiť by to bolo fajn ale nereálne.. by som ju musela uspať niečim : No ako keby mala dasne navrete..také biele chyta si to , vyšiel zub a vedla toho sa urobilo toto.., my máme hroznú detsku, ona povedala že jedine gély na zuby, taký sprej som kupila to je na umrtvenie, malinovy sirup je vraj dobry ten zhánam,cez den aj pospi aj zje už niečo aj mlieko, detská povedala že to je dalej ako zub teda nižšie to by ten zub mohol rasť dokriva,ale vravela že mám počkať pár dní že možno sa nemôže prerezať a preto to navrelo, a potom isť ku zubárovi, len máme 18 mesiacov fakt neviem si predstaviť čo tam ona bude robiť..

zuzana321991
autor
5. sep 2019

@lubik87 no možno aj to je to.. len trochu vačšie taký vačok,aj biely jazyk mame a začala som dávať aj tu tinkturu čo je pri aftach.. fakt jej chcem pomocť.. ona ako keby celý den ok včera ked sme prišli od detskej najedla sa spali sme 3 hodiny všetko ok aj von sme boli a v noci ako keby utalo.. revali sme od 11 do pol 4

lubik87
5. sep 2019

@zuzana321991 ak.myslis herpeticku angínu tak to isto nemáte lebo vtedy by plakala celý deň v hrdle by mala.mokvajuce pľuzgiere , na podnebí aj na lícach a na jazyku ...nemôže mať len bolesť bruška alebo reflux skrytý ? ..možno to bude naozaj nejaká pleseň ťa tinktúra by mohla pomôcť ..snáď sa malej uľaví🙂

mravvcek
5. sep 2019

Ako sa vola prosim ta vec co sa da kupit v lekarni,fialova

zuzana321991
autor
5. sep 2019

@mravvcek no to neviem my používame tinkturu čo sme dostali pri aftach mám pocit ze to pomáha.. uvidíme do zajtra ak sa to zhorší skusím zavolať niekde k zubarovi

simca06022011
5. sep 2019

hypermangan

lenocka1984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz