Biele fľaky na zúbkoch u dvojročnej. Čo to môže byť?

vocko3
15. máj 2009

ahojte, chcem sa opytat, ci s tym niektora nemate skusenost. mala bude mat dva rocky. zubky si pravidelne umyvame (zatial len vodou) a vsimla som si, ze ma na dvoch prednych zubkoch take biele fliacky ale vyzera to akoby to bolo pod sklovinou nie na povrchu. zubok je biely a vnutri su este belsie fliacky. neviete co to moze byt? je to daky nedostatok fluoru alebo co? dakujem za radu

susik77
15. máj 2009

vocko: ja mam pocit, ze som niekde pocula, ze to je zacinajuci kaz...

junovka
15. máj 2009

mne zubarka vravela, zej e to sposobene aj nadmernym uzivanim flouru....nedavas floridove tabletky?

susik77
16. máj 2009

jj, tieto dva dovody som nasla na nete aj ja-zacin. kaz a velke mnozstvo fluoru.kazopadne by asi bolo najlepsie skocit s malou zubarke 😉

jarka007
16. máj 2009

Prilis vela fluoru, co je divne kedze este nepouzivas pastu 😕 . Dcera to mala, nebol to ziaden kaz, zuby ma inak zdrave, len ma tie flaky. Jej sme este davali tabletky ☹ . Syn to uz nema, jemu uz tabletky vobec nedavam.

marcia79
16. máj 2009

ja mam 9,5mes.chlapca a ma tiez fliacik na spodnom zubku,nepouzivame nic ziadny fluor len cista voda,takze fluorom to nebude. 😕

zuzmag
17. máj 2009

Ahojte aj mna dnes vystrasilo ked som zbadala malej na vrchnych prednych zubkoch take hnede ryhy baby moze to byt ze jej zacinaju hnit??? Ved sladke ani velmi nepapa len tak s mierou.......vo stvrtok idem ku zubarovi tak ju asi vezmem nech sa jej na nich pozrie....som z toho trosku paf lebo jej dost neskoro vysli zubky az po1.rocku ☹

cucoriedka01
17. máj 2009

CAUTE, moja mala mala dole na zubku tiez taky biely fliacik, zubok vsak nebol uplne dorasteny a fliacik tam bol dlho, umyvame zubky len vodou a zrazu pozeram a ked jej zubok podrastol resp.neviem ci to bolo tym tak fliacik sam od seba zmizol.

vocko3
autor
18. máj 2009

no my umyvame len vodou, takze asi tym fluorom to nebude. asi zajdem za nasou doktorkou co mi povie.

vocko3
autor
1. jún 2009

dnes som sa pytala zubarky na tie fliacky a vraj by sme uz mali pouzivat aj pastu, vraj to moze byt aj preto, lebo nema fluor. ale tak ma napadlo, ze ked cistite detom zubky aj s pastou, ako to potom vyplachnete, lebo neviem ako si dieta naberie do pusy, bez toho aby to neprehltlo a vypluje to

sjuzi
1. jún 2009

Vocko, ja som malého naučila vo vani večer ako sa kúpkame, že si naberie vodu do pusy a vypľuje (teda ja som mu to najprv vždy názorne ukázala...), zo začiatku mal z toho hroznú srandu a niekedy tú vodu nechcel vypľuť, tak som mu musela stlačiť líca 😀, sa tomu smial a teraz to celé využívame práve pri čistení zúbkov... vyčistíme pastou... a potom mu dám pohár s vodou a on si naberie a vypľuje a potom sa rehoce...

matax
1. jún 2009

ahojte, môj malý má tiež biele fliačiky na predných zúbkoch. pýtala som sa kamoša- zubára...povedal, že je to len pigmentácia, zafarbenie..No neviem..ja mám zafixované, že biele fliačiky sú dekalcifikácie, odvápnenie, takže pastu dávam aj keď malý nevie ešte vyplachovať, dávam len trošička, nevadí , ak to prehltne 🙂

katka13122
2. jún 2009

dnes sme boli u zubara,aj maly ma fliacky po zuboch a zubar povedal ze je to odvapnenie

adka12
3. feb 2011

baby, dcéra má 19 mesiacov a asi pred mesiacom a pol som si všimla, že na spodných dvoch jednotkách má biele fľaky. Používame pastu ale len trošičku na kefku.
Čo s tým robiť?

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wonderwall
14. feb 2013

@adka12 ahoj, vidim, ze nikto neodpisal. Ako ste si poradili s bielymi skvrnkami na zubkoch? Co povedal zubar?

dush
21. apr 2014

@vocko3 ahoj aj ja som to objavila u takmer u 2r.dcerky,akurat sa chystame na prehliadku.Co to bolo u vas?Bojim sa,ze to bude kaz.. ☹

somjankad
21. apr 2014

babule-a neberu vase deti nejake sirupceky na chudokrvnost-my mame sice mladu zubarku,ale dobru-ta nas upozornila ze po kazdom podani tychto liekov,mame vytierat zubky ci dasienka obvazom ,ktory namocime do harmancekoveho cajiku-ci uz harmancekovy roztok z lekarne zriedeny vodou-po tychto liekoch je oslabena sklovina na zubkoch a to je prevencia proti kazom-biele skvrnky je zacinajuci kazik

duratlicka
21. apr 2014

@vocko3 Ja som citala,ze je to znakom privela fluoru.Ale ak jej zubky neumyvas pastou,tak neviem,odkial ho moze mat privela?.

oros
26. apr 2014

@dush biely fliacik je odvapnenie na zuboch čiže je to akoby predzvesť kazu ale správnou a dostatočnou hygienou sa mu dá predísť.

dush
26. apr 2014

@oros no ja som prekvapena,ze som to objavila na zubkach.Dcerka este nepila nic sladke,ziaden dzus,caj atd..ziadna sladkost,odmieta aj sladke pecivo-piskota atd..proste rafin.b.cukor este nemala.Jedina jej sladkost je moje mlieko a nocne kojenie :( ale staram sa jej o zubky.Preto som ostala zaskocena.Mam aj syna 5r.ani jeden kaz.
@somjankad ano zacala brat asi pred mesiacom zelezo tardiferon sirup,ale nikto ma na nic neupozornil.
Moj nazor stal bol a je,ze za chrup dietata je zodpovedny rodic a je to jeho vizitka,preto sa velmi trapim...a som ozaj ostala taka soknuta,ze som jednu celu noc ani nespala.Teraz jej cistim zubky predne stale ked sa da a som asi aj otravna.V pondelok sme objednane k zubarke(kam chodi od 6m.kazdych 6m) tak uvidim,jedina moja nadej,ze sa to da aspon stopnut,alebo zvratit.Inac nic nie je zatial vidiet su krasne rovne ,ziadna medzera. 😔

oros
27. apr 2014

@dush niekedy sa proste zubky odvapnuju aj ked nejedia deti sladké a nepiju sladké vody. Ale aj ked v noci kojis a zubky nevycistis, aj to škodí. A súhlasím s tebou, zuby deti su vizitka rodičov, lebo kazy nie su dedičné, dedičné su len hygienické návyky. Ale neboj sa, mliečne zubky nemajú vplyv na trvale Určite si nič mevycitaj, dôležité je, že chodíš s dcérkou na pravidelne prevencie.

mathias23072014
5. feb 2017

Dobry den, chcela by som obnovit temu. Moj 16 mesacny syn ma na dvoch hornych prednych zuboch biele flaky. Neviete nahodou co to znamena a ako to mozem odstranit? Umyvame zubky kazde rano s detskou pastou. Pastu samozrejme prehltne kedze este nevie vypluvat. Sladke mu nedavame skoro vobec.

ali08
5. feb 2017

@vocko3 je to nesprávnym čistením zubkou. Už kľudne môžeš umývať zubnou pastou. Môj syn to ma tiež.boli sme na hygiene a povedali mi že jé to zlým čistením.

mathias23072014
5. feb 2017

@ali08 ok dakujem, skusim zlepsit techniku cistenia, tak dufam ze mu to zmizne.

ali08
5. feb 2017

@mathias23072014 ja som cistila zuby s pastou už od prvého zúbku.ale dávala som fakt len trošičku pasty a nie každy deň.cistila som krúživými pohybmi a ako keby zotierala z hora dola