Biele škvrny na mliečnych zúbkoch

wonderwall
14. feb 2013

Syncekovi sa prednedavnom prerezali horne jednotky a dvojky. Vsimla som si, ze na spodnej hrane zubkov sa mu urobili biele skvrny. Nemate prosim niektora skusenost, z coho to moze byt a co to znamena? Este nebral atb, caj pije iba nesladeny, nic sladke nejedava a zubky umyvame dvakrat denne.

zvedavamt
14. feb 2013

Ked vyjdu prve zubky, doporucuju aj prvu navstevu zubara. My sme sli , ked ich mala zopar vonku a bolo to vpoho. Malej kukli zubky, ukazali ako ma cistit,zalozili kartu,dostala nalepku a potom na preventivku sla s usmevom.
Zalezi od zubara.

awalancha3
14. feb 2013

@wonderwall smiem sa spytat ci este kojis?

tatiana7777
14. feb 2013

Ahoj. Kolko ma syncek? My mame 2r., s dcerou som bola pondelok u zubara, na 1.navsteve a vraj fliacky mozu byt z odvapnenia.

lucia1181
14. feb 2013

@wonderwall znamena to,ze ma malo vapniku-odvapnena skolovina.Mozu sa urobit take biele skvrnky aj na nechtoch

wonderwall
autor
14. feb 2013

@awalancha3 nekojim uz par mesiacov.
@lucia1181
@tatiana7777 takze by asi trebal zvysit prijem vapnika?

@zvedavamt veru budem musiet ist

awalancha3
14. feb 2013

@wonderwall ..pozri diskusiu na MK "Biele fľaky na zúbkoch u dvojročnej. Čo to môže byť? "

wonderwall
autor
14. feb 2013

@awalancha3 ach, ja uz neviem, asi buee najlepsie, ak sa na to pozrie zubar osobne, aj ked do telefonu povedal, ze to nic nic nie je,iba pigmentacia. Zubky este nie su dorastene celkom. ☹

awalancha3
14. feb 2013

@wonderwall drzim palce, nastastie su to mliecne zubky, keby to bolo nieco vaznejsie, ale hadam nebude, bolo by to priskoro...

barbora59
15. feb 2013

Ahoj tento istý problém mame aj my... Mám 17 mes synceka a tiež som si nedávno vsimla že na horných zubkoch ma biele flaky. Ešte sme neboli u zubarky ale v najbližších dňoch sa chystame prvy krát.Ked som snou telefonovala tak ma moc nepochvalila, spomemenula odvapnenie a predzvest kazov ,zpucovala za zle návyky, maly bol nauceny zaspavat s flasou,najprv som mu umyla zubky , okupala a sup s mlieckom do postele🙂 teraz to uz robíme že si mliecko vypije pri rozprávka a potom si ideme vyčistiť zubky.Pije aj caje detský sackovy, väčšinou nesladim ale v jaslickach im osladia.

35slavka
16. feb 2013

aj my sme mali tie flaky na zubkoch aj na nechtikoch hned som vedela ,ze to je malo vapnika ,,,,a zubky umyvame po mliecku vecer .Aby na nich neostal cukor v noci pretoze sa kazia vtedy

wonderwall
autor
2. mar 2013

@35slavka ahojky, ako ste upravili stravu a prisun vapnika,? Zmizli potom škvrny?

@barbora59 boli ste uz u zubára? Co povedal na tie fliaciky?

35slavka
2. mar 2013

zacali sme davat viacej davat mliecne vyrobky a ustupilo to ,,,,s flakmi sme neboli u zubara lebo som vedela ,ze je to malo vapnika