Bolesť zuba po vytiahnutí nervu

polariso
7. apr 2018

Poprosim radu.. Netyka sa mojho syna ale mna. Vo stvrtok mi zubar prevrtal 7 stolicku aby mi vytiahol nerv... Mi dal liecivu vlozku a o mesiac chce vyplnat korenove kanaliky. Dnes je treti den od vybratia nervu acmna na skus ten zub boli... Je to ok... Dasno okolie zubu nie ale presne ked zatlacim na tu vlozku to boli. Poradte kto ma stym skusenosti. Dakujem

jessica83
7. apr 2018

mam, ale asi ti nedal liecivu, ale umrtvujucu vlozku nie? je to normalne, mne to preslo asi po 4-5 dnoch. zub este umiera. niekedy nezaberie vlozka hned. pri poslednom mrtvom zube mi to otvorili a zistili, ze 1 koren je zivy. cize 2 kanale vycistila a do tretieho dala zase umrtvujucu a zas bolel 5 dni. tiez som vahala ist, no uplne to same preslo. tiez bolest iba na skus, alebo ked som dala prst hore na korene tak tiez a mala som pocit tiez, akoby sa mi plnilo lice ako skrecok /zapal/. ako pisem, preslo to same. ani tabletky som nedavala. odporucam pockat aspon do pondelka, ak neprejde ist v utorok k zubarovi. hlavne si nestuduj nic na internete, zbytocne ta to rozrusuje 🙂 drzim palce, nech to zajtra uz neboli

polariso
autor
7. apr 2018

@jessica83 juj dakujem krasne. No ja, som momentalne na vikend mimo bydliska takze najskor sa aj tak k zubarovi dostanem v pondelok. No veru neviem teda co je to za vlozku... Len ze za mesiac mi ju vyberie a vyplni kanaliky. Som z toho jelen. Hehe

pininka
7. apr 2018

@polariso mna to tiez takto bolelo a nakoniec mi to musel cistit este raz,lebo tam nejaky nerv ostalna navyse sa ozval aj zub vedla.