Bolesti po vytrhnutí osmičky

sinda11
20. aug 2019

Ahojte pred tyzdnom my vytrhli dva zuby z toho jednu osmicku, vytvorili sa mi herpesy,bolesti hrozne skoncila som na pohotovosti s atb. Neskor mi vytrhli minuly stvrtok dalsiu osmicku, mam stale bolesti,bez analgetik ani na krok. Mate niekto skusenosti po akej dobe vam to preslo?Mam uz toho dost,cela polka hlavy ma boli aj ucho. Dr.povie ze treba len vydrzat. Za kazdu radu dakujem

lea202
20. aug 2019

No ak bolo treba aj antibiotiká tak sa ti to asi nehojí úplne ideálne takže je možné, že to bude držať trochu dlhšie. Predsa len zuby to nie je len tak. Aj ti niečo zašívali po vytrhnutí či ti to nechali len tak?

ruzovakrava
20. aug 2019

@sinda11 tiež som po extrakcii oboch 8 mala silný zápal a užívala atb. Celkovo bolesti cca 2 týždne, pričom v prvých dňoch infekcie zaberali silnejšie analgetiká tak na 2-3 hodiny.. keď ustúpi zápal bude to lepšie, uvidíš, fakt len vydržať. Fyzicky sa šetriť, užívať B komplex a vyplachovať ale to ti isto zubár povedal

sinda11
autor
20. aug 2019

Len vytrhol,nezasival nic. Po tejto skusenosti by som si to uz nikdy viac nedala.robit. Mam malu dceru,ledva fungujem,len na dvor s vatou v usiach nachvilu idem. Hrozne fakt

ruzovakrava
20. aug 2019

@sinda11 verím, fakt tie prvé dni sú hrozné. Od bolesti skús určite silnejšie lieky, bežné ti teraz nezaberú. Ja som mala Nimesil a teda zabral aspoň na chvíľu. Po týždni zabral aj Novalgin a to som chodila každý deň na výmenu drénu, tiež malé dieťa doma.

lucia851
20. aug 2019

Mne vcera trhali osmicku aj zasivali a dnes rano to moc bolelo som si musela dat dva ibalginy.

renirv
20. aug 2019

Skus nejake lieky od bolesti a len vydrzat kym aj tie lieky co si dostala zaberu trosku, zuby to je velka bolest