Cena zubného strojčeka - poistenec Unionu a VŠZP

1ryba
21. sep 2017

Ahojte. Prosím Vás viete mi povedať koľko cca Vás vyšla cena zubného strojčeka pre tínedžera ak ste poistení v Unione alebo VŠZP?
Lekárka nás presviedča, že mám dať dieťa prepoistiť do Unionu, že tam nás všetky náklady ohľadne strojčeka vyjdú cca o 400 eur menej a poistenci Unionu majú aj kratšie čakacie lehoty na ošetrenie.
Dnes som zrovna čítala článok o tom, že lekári tlačia poistencov do prepoistenia - robia agentov poisťovniam za províziu. Idem mi o to, že naši niektorí iní lekári, ktorých navštevujeme nemajú zmluvy s Unionom a tak by pri iných vyšetreniach vznikli pre nás zbytočné komplikácie s tlačivami a preplácaním, atď.
Aké sú Vaše skúsenosti?
Ďakujem za odpovede

ksebejka
21. sep 2017

Fuuu a si si ista ze nemaju zmluvy tamti ostatni? Lebo poistovne uzatvaraju priebezne, tak ci sa situacia nezmenila? Moja zubarka mi povedala ze ona od Unionu nema limity, takze ma moze zobrat aj na konci mesiaca - co inych poistencov nemoze... tam je skor problem ze ma tolko ludi ze ma veru zoberie aj zaciatkom mesiaca... ale novembra :D

sissy27
21. sep 2017

@1ryba je to úplne jedno, akú budeš mať poisťovňu - zo zubného strojčeka prepláca poisťovňa len veľmi malú časť, v podstate zanedbateľnú... Plne hradia strojček len pri dvoch diagnózach.
Okrem toho nedá sa to porovnať - každý má náklady na liečbu iné a nikto nikdy neriešil úplne rovnaký problém za rovnakých podmienok vo všzp aj v unione.
Určite nemá zmysel meniť poisťovňu len kvôli zubnému strojčeku. Iba ak by vám to nejaká poisťovňa preplatila v plnej výške.
Inak ja aj dcéra máme union, spokojnosť, čo sa týka strojčeka, tak náklady nám boli vyčíslené na cca 2000€, ale liečba ešte trvá. Ale tú cenu ovplyvňuje viac faktorov - samotná diagnóza, použitý materiál, každý čeľustný ortopéd má iný cenník...

1ryba
autor
21. sep 2017

@ksebejka No napríklad náš zubný lekár nemá s Unionom zmluvu, a tam keby ide dieťa tak najprv musím popredu doniesť tlačivo z Unionu, sestra vypíše čo treba, potom dá termín, potom treba prísť na ošetrenie, po ošetrení zaniesť do Unionu na schválenie a čakať či preplatia ošetrenie. Takto mi to u zubára vysvetlili, že postupujú ich pacienti čo sú v Unione alebo v inej poisťovni s ktorými nemajú zmluvu.
Inak čítala som, že Union má zmluvu len do marca 2018 so štátom a potom sa nevie komu a čo budú preplácať ak sa dajú ošetriť u lekára ľudia, ktorí sú v inej poisťovni. Tak preto váham, neviem čo mám spraviť. To behanie s papiermi hore-dole tiež nie je zadarmo.

1ryba
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eeffka
21. sep 2017

@1ryba mna zaujima lebo idem akurat tiez riesit strojcek VsZP, mate nejake bez urazky tak hrozne krive zuby ze je to na to aby Vam poistovna prispela? lebo nam povedali ze "esteticka zalezitost" ( naozaj to nie je nic hrozne) a vsetko budem platit

dominika6
21. sep 2017

@1ryba tvja lekárka je asi agent s teplu vodou..lebo nemá právo ti tlačiť do hlavy kaleráby a zavádzať že inde to dostaneš lacnejšie,nebodaj ešte u nej aj zmluvu podpíš..
my sme vo všzp,strojček máme a stálo nás to 500,- za celý rok so všetkými ošetreniami,kontrolami,gumičkami,mostíkmi..

eeffka
21. sep 2017

@dominika6 mozem poprosit teda teba ak to uz mas za sebou, ako ste sa dopracovali k spoluucasti poistovne?

dominika6
21. sep 2017

@eeffka mne to má dcéra..viem že do 12r. to hradí poisťovna..je jedno aká..
a časť si hradí klient..
neriešili sme kde sú aké ceny,preoste cenník je viditelný v čakárni a je jasne definovaný,bez zavádzania..
my máme zatiaľ vrchné zuby,kedže to bolo viac nutné ako zatiaľ spodné..a vravím 500,- aj to som asi prehnala cenu,lebo bločky zahadzujem

1ryba
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1ryba
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1ryba
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominika6
21. sep 2017

@1ryba BR ked dáva zmluvu tak je agent

eeffka
21. sep 2017

@1ryba dakujem no nasa ma horne predne 4 mierne dopredu a 2ky mierne odseba, ako v podstate v pohode co som videla v ambulancii "modely inych deti"
zuby ma na oko symetricke ale take 1,5mm by to mohlo byt lepsie. 10.10 idem na konzultaciu po roku, osobne mam pocit ze jej aj hlava kus dorastla k zubom a aj sa kus preskladali tak uvidim kolko Eur ma budu stat pripadne 2mm 🙂

barruna
21. sep 2017

Tam by ti to isto vedeli povedat 🙂 Asi to bude aj najrozumnejsie riesenie. Ale inak teraz je to tak kadejako s tymi poistovnami, v podstate nikdy nemas istotu, ze ta tvoja neskrachuje alebo co. Ale inak ja som pocula, ze vseobecna tak celkovo preplaca najmenej poistencom

eeffka
21. sep 2017

@1ryba to s 12timi rokmi je hlupost, pod 11r sa s namo celustny ortoped ani nechcel zaoberat este mala mliecnaky
tu je usmernenie VSZp o tom ci si I. ak II. kategoria podla toho prisievaju, ale musi to byt u zazmluvneneho lekara

https://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=353&search...

ksebejka
21. sep 2017

@1ryba Praveze Union ma zmluvy s lekarmi do marca 2018, Dovera a VZSP do konca septembra - takze eeste tyzden! Takze ti su na tom omnoho horsie...

A inak mne sa to cele nezda - http://poistovne.sk/32084-sk/detske-zubky-a-poi... tu sa pise ze plne hradena je liecba do 18 rokov...

a tu je cely postup ako poistovna preplati liecbu u nezmluvneho lekara:
https://www.union.sk/osetrenie-u-nezmluvneho-le...

sissy27
21. sep 2017

@1ryba na strojček prispieva každá poisťovňa do 18r. a každá približne rovnako... určite ten rozdiel nebude 400€ ... a teda ak správne chápem, vás k zmene poisťovne tlačí pediatrička, resp. všeobecný lekár? Lebo tá nemá ani poňatia o tom, čo a ako bude u čeľustného ortopéda...

sissy27
21. sep 2017

@ksebejka čítaj poriadne "Plne alebo čiastočne uhrádzaná je..." nie je tam napísané, že to je vždy plne hradené... realita je taká, ako som písala vyššie - plne hradené sú len dve diagnózy, pri všetkých ostatných je tam zo strany poisťovne len spoluúčasť (to je to "alebo čiastočne" )

1ryba
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
21. sep 2017

@1ryba s termínmi má možno pravdu (to aj môj zubár je rád, že mám union), ale s tou úhradou sa mi to nezdá... skúsila by som konzultáciu u iného...
ja som s unionom spokojná, ale ak ty nie si presvedčená o tom, že chceš prejsť do unionu, tak to nerob len kvôli strojčeku a hlavne nie, ak ti to má narobiť problémy u iných lekárov...

dominika6
21. sep 2017

@1ryba ked má mliečne zuby tak sa strojček nezakladá..musia vypadnúť a narásť..

dominika6
21. sep 2017

@1ryba čo sa týka termínov dalšia somarina..ked má zuby dospelácke,vyrastené,tak sa objednáš a dá ti termín..kludne aj o 2 týždne..a my chodíme už iba na kontrolu každý mesiac kedy strojček skontroluje,podoťahuje,upraví pomení gumičky..

sissy27
21. sep 2017

@dominika6 nemáš pravdu, dávajú aj na mliečne zuby... tiež som bola prekvapená, lebo u dcéry sme čakali na komplet trvalý chrup, ale kamoškinej dcére dali aj keď má ešte niekoľko mliečnych a pýtala som sa potom našej dr., že áno, niekedy sa dáva strojček aj s ešte čiastočne mliečnym chrupom, záleží od dr. a od diagnózy...

dominika6
21. sep 2017

@sissy27 my sme mali tiež na predné dva zuby,kedže bol neskutočný predkus a ostatné boli mliečne..zuby sa upravili po pol roku a potom dala dolu..
povedala že ked budú aj ostatné trvalé zuby,dá strojček na celý vrch,....
ale ked sa dáva na celý chrup,a zuby sú mliečne,je to len ryžovanie prachov,kedže každý lepší lekár ti povie,že dávať strojček,pokial nieje chrup poriadne vyrastený a ukončený s rastom,je somarina..

moonglow
12. mar 2019

@dominika6 ahoj, ku akej zubarke v BR ste chodili na ten strojcek? vdaka 🙂

dominika6
13. mar 2019

@moonglow Krošláková

danim
9. feb 2021

Prosim Vas ma niekto aktuálne skúsenosti poisťovňa Union a preplácanie zubného strojčeka pre deti? Dakujem

martina28p
3. sep 2021

@danim ahoj, ja odem teraz so synom, sme v unione a ze preplatia len 100 eur... Strojček na horne aj dolne zuby 700 eur vyratali a to neratam co este pomimo... No na nervy toto...

danim
3. sep 2021

@martina28p dôvera prepláca najviac. Do 30.9. Sa da prestúpiť a plati to od 1.1.2022. Deti som už prehlásila a prehlásime sa aj s manželom. VŠZP je čistý des.