Čo na bolesť zúbkov?

verronicka
14. jan 2013

Ahojte maminky,
viem ze je tu takych tem vela, ale ja chcem len konkretnu odpoved,no nemam cas listovat v temach a hladat tu spravnu 🙂
Mame 9mes. dva dolne zubky sa nam uz nedavno prerezali konecne, ale stale je uplakany,mam pocit ze mu idu aj horne zubky, v noci sa mi budi s placom kazdu hodinu alebo place stale ukludni sa len na chvilocku, papkat mliecko nechce, nieje ani smädny...len placka. Tie lokalne gely nepomahaju, gulicky Vulgaris tiez nie...uz som mu aj dala v noci Nurofen proti bolesti, len neviem ci to je tak Ok. Co ste pouzivali ako prevenciu a co Vam pomohlo? dakujem.... 🙂

surviver
14. jan 2013

žial nič,len vydržat,ale cez den mu skuste dat tie chladive hryzatka pohryzkat,nam to niekedy trošku pomohlo,drobec sa zahral a tym hryzenim sa troška ukludnil..

zuzana76
14. jan 2013

ako prevenciu pouzivaju niektore mamy jantarove nahrdelniky, my sme nemali pre chlapcov a zuby nam vysli bez problemov, sestra ho pouzivala pri malej, tiez som nespozorovala problemy so zubkami, ale podla mna to tym nahrdelnikom nebolo, ale za vyskusanie nic nedas, mne osobne sa to nepaci na babatkach, ale ak nepomaha gel, tak nevie, podla mna to nemusia byt zubky.

zivika
14. jan 2013

@verronicka my sme si so zubkami tiez uzili svoje a este aj teraz mu idu posledne dva a tiez sa furt budi a je nervozny ☹ a tiez mu nic okrem nurofenu nezaberalo...ja som mu ho dala ked sa trapil a poriadne nespal 2-3dni, ale vzdy len na noc, pred spanim, cez den nie...teraz to uz zvladne aj bez nurofenu, ale tie prve zubky a potom ocne, to bola hruza...

sonkab
14. jan 2013

@verronicka my sme rovnako ako ty používali lokálne geliky a panadol, ked uz bolo najhoršie. Nakoniec sme vyskúšali jantarovy nahrdelnik a pri tom sme ostali. Neviem, či na take veci veris, nám to pomohlo

verronicka
autor
14. jan 2013

@sonkab ja pocujem o takom nahrdelniku prvy krat 🙂 kde sa da kupit a ako sa pouziva, to sa da babatku na krk? 🙂
a ako uz spominala @zuzana76 nemusia to byt zubky,ale brusko nevyzera ze ho boli...neviem,tak si myslim ze je to zo zubkov.
@surviver cez den mi to neva, ma hrazatka take,sa trolinku pohra, trolinku je nervozny ale to je ok len v noci sa stale budi a place a place chudatko uz to trva asi 3 tydne co ma taku nekludnu noc, aj sme prestahovali postielku v izbe na ine miesto, ze ci sa mu nebude lepsie spinkat a nic 😀 😀

surviver
14. jan 2013

@verronicka a nemože mu byt v noci teplo? ..žiadne nove jedla ste nedavali,alebo novy čajik? ....ak je inak ok,tak fakt len vydržat ono to prejde aj my sme mali a ešte mavame take nespave,mrnčave obdobia

lulu19
14. jan 2013

a ked si mu dala nurobenik tak spinkal lepsie .ja som mojmuu jed bolo takto zle ako pises ty my sme si s tym presli tiez , davala nurofen ale polovicnu davku .a ked som to spominala doktorke tak vravela ze mam davat ze maly my nedostane teplotu a aj tak vbolo samozrejme nedavala som ho katźdy den ale ked bolo zle raz ho bral razdy vecer po dobu 5 dni

verronicka
autor
14. jan 2013

@surviver neviem ci to moze suvisiet s tym, ze mu davam pred spanim kasu...lebo mliecko mi odmieta pit. Ledva vypije rano 120ml a v noci niekedy 1x za noc tiez tych 120ml a ani to niekedy nie,inak mliecko nechce.

sonkab
14. jan 2013

@verronicka pozri na tejto stranke, mas tam aj popis, ako jantar vlastne funguje : http://www.naturalnarodinka.sk/naturalnarodinka...

verronicka
autor
14. jan 2013

@lulu19 ano ked uz bol v noci hore kazdu chvilku a plackal stale,tak som mu dala Nurofen a zaspinkal po tom nakoniec nad ranom 😀 takze mu pomohol, len neviem ci mu mozem davat hocikedy kedy uznam za vhodne 🙂

lulu19
14. jan 2013

ja som cez den nedavala ale v noci som davala uvidis ze sa mu ulavi po par dnoch ked budes davat nemusis sa bat ze sa maly nauci nan nie ja som davala v kuse kazdy vecer 5 dni a pomohlo a potom leo obcas skus ale nedaj plnu davku len polovicnu

surviver
14. jan 2013

@verronicka ja by som lieky kôli zubkom ,ak to teda su "len" zubky dietatu určite nedavala 😕 ...takskuste nedat kašu možno mu je po nej tažko a nemože spinkat..

verronicka
autor
14. jan 2013

@surviver Ide spat okolo 20.00hod a spinka v pohode a zacina to az tak po polnoci...tak keby ho bolelo brusko z kase tak si myslim ze by sa mu uz zle zaspavalo...no ale skusim, ale pojde spinkat hladny lebo mliecko do neho nedostanem 😀 a tiez by som radsej ten Nurofen nedavala, davam ho len nudzovo nad ranom (4-5hod.) ked uz to trva dlho v noci a fakt uz nevladzeme ani ja, ani malinky a nemoze zaspinkat 😉

surviver
14. jan 2013

@verronicka tak ked vam ani mliečko nevypije,tak to bude hladny a bude sa budit z hladu,ach jaj....nech už mate zubky vonku a pekne spinkate 🙂

verronicka
autor
14. jan 2013

@surviver no keby sa mi budil LEN z hladu ja mu rada pojdem mliecko spravit...len keby potom pekne spinkal dalej 🙂

evelin325
14. jan 2013

@verronicka ahoj poznám takéto stavy 😒 , ani nám žiadne géliky nepomáhali, s tým Nurofenom no neviem, či je to dobrý nápad, nám veľmi pomáhajú minerálne soli, malý mi je oveľa spokojnejší a v noci spí oveľa lepšie 🙂

vonicka
14. jan 2013

@verronicka
Podla mna nedavat ziadne pripravky, je to zbytocne. Chapem, ze v noci by si radsej spala a preto to riesis. Zuby zial musia len vyrast a ty to musis vydrzat. Aby si si nemyslela, ze len tak taram do vzduchu, ja som tiez posledne 2 tyzdne hore minimalne 5x za noc, dnes to bolo tusim 7x. A zatial to nevyzera, ze mu skoro vyjdu von, ale nastastie, u nas funguje to mlieko ako uspavadlo. Ty si ako dlho hore v noci ked sa ti maly zobudi?

iivkaa1
14. jan 2013

@verronicka ahoj my sme pouzivali pri prerezavani zubkov CALGEL, natreli sme mu to na dasna a pomohlo to.... 🙂

ileas
14. jan 2013

nášmu idú stoličky a nepomáhaju mu žiadné gely a tiež si vytrpíme cez noc.Plačeme budíme sa no ,usíme to nejako vydržať. 😉

verronicka
autor
14. jan 2013

@vonicka ako som uz pisala do pol noci spinka...az potom to zacne a je hore niekdy kazdu pol hodinku a place a place a neda sa utisit, nechce sa a ni napit, nechce mliecko...potom sa po pol hodine -hodine ukludni, zaspinka a zase za pol hodinku -hodinku ako kedy odznova...a je velmi dlho hore nez znova zaspi. Keby chcel mliecko ja mu ho spravim aj 10x za noc to mi nevadi ze by som musela vstavat...lenze on nechce 🙂 no musime vydzkat, len mi je luto ked tak placka preto mu davam niekedy ten Nurofen

vonicka
14. jan 2013

@verronicka no tak pol hodina az hodina je dost dlho, to ti nezavidim :( ja som vcera skusala, ked sa zobudil uz 3.krat do polnoci, nedat mu mlieko, lebo hladny urcite nebol, ze ci bude viac plakat a plac sa mu naozaj len stupnoval, tak som mu dala to mlieko. zaspal. potom ked bol hore okolo stvrt na dve, tak ani neplakal, preto som mu nedala mlieko a cakala som kym zaspi. parkrat aj trosku zaspal, ale vzdy sa prebral a vrtel sa dokola. po 3\4h som to nevydrzala ja a dala som mu zase mlieko a hned odkvecol. dufam, ze s tym mlieko sa to raz odnauci. teraz ako mu idu zuby mam tak strasne rozkusane bradavky, ze kazde prisatie je hrozne

mirka1308
2. feb 2013

@verronicka to čo opisuješ dobre poznám 😒 idú nám zubky a dnes ako som prebalovala, tak som si všimla, že má na nôžke výsev - také červené ploské vyrážky 😕 No neviem z čoho, možno z toho calgelu, lebo mu to teraz dávam na ďasienká a vždy sa na chvílku ukludní 😔 ale čítala som, že môže byť reakcia žihlavka, tak uvidím, skúsim teraz nedávať ten gelik, či to začne miznúť. Chúdence malé, čo si vytrpia so zubkami 😠

marcovka1
2. feb 2013

@verronicka viem o com pises ,lebo aj mi sme tim presli ☹ kazdy zubok sme si odplakali 😝 a som stasna,ze uz nam vysla posledna stolicka 😅 mi sme ,len na nurofene ficali ked to uz bolo neznestilne 😝

alex137
2. feb 2013

verronicka a tu chamomillu si mu davala len na noc alebo aj behom dňa? nam to ako jedine pomohlo a skusili sme toho veľa. Myslíś že tá nespavosť sú určite zúbky? Náś maličký mal tieź tieto stavy a neboli to zuby, dala som Sab simplex a bol kľud=bolelo ho bruško z mliečka.

mily7
6. feb 2013

@verronicka ahoj, my sme na tom podobne. maly ma 13. feb 10 mesiacov a tie noci co pises poznam. vyzera to na zubky. my mame tiez biedne noci celonocne kojenie, ale teraz je to des, ze som si uz poplakala od zufalstva. nurofen som mu este nedavala, lebo neplakal ale jemu sa staci prisat, ale som za!!! ak bude velmi zle podam mu ho aj ja. inak som davala viburcol cipky homeopaticke a nic, teraz chamomilu a tiez asi nic mam pocit. dnes som dala na rucicku jantarovy naramok a uvidim. u nas zacalo aj slinenie a objavila sa separacna uzkost, nesmiem ani na zachod krici po mne a proste tieto priznaky mal aj presne v decembri a na to mu vysli 2 zubky. potom bol chvilku pokoj, inak trvalo to 2 tyzdne a teraz zas. veronika drz sa, skusaj vsetko, hlavne homeo ak nezaberie skus jantar a tak nurofen. tu nejde iba o maminu aj ked aj ta mamina ma dost a byt kazdu pol hodku hore je tiez o drzku a potom tazko s dietatkom sa funguje. ale ide aj o to male, tiez ked tak place tak chudak trpi. treba mu pomoct. drz sa a napis ako ste dopadli.

verronicka
autor
7. feb 2013

@mily7 ahoj dakujem, no teraz uz spinkame asi tyzden v pohode, budi sa mi 1-2x za noc a to vypije mliecko a spi dalej. Ziadne nove zubky mu ale nevysli tak neviem... 🙂 Hlavne ze teraz uz spinka dobre, mas pravdu niektore mamicky napisu, ved mas malinke dieta tak jasne ze sa nevyspis,co sa stazujes 😀 ale fungovat s nim potom cely den, hrat sa s nim, potom aj nieco navarit, trosku poupratovat a ked si hore v noci kazdu chvilku to tiez nieje potom ziadna sranda 😉 a hlavne som to pisala aj kvoli dietatku aby sa netrapilo chudatko malinke. Tak uvidime co nas este caka, zatial ma len tie 2 zubky tak urcite si este spolu uzijeme 😀

tina00
8. feb 2013

ahoj verronicka....moja mala ma 1 a pol a posledne 3 dni je to na nevydrzanie....chybaju nam este posledne 4 stolicky,neviem ci nam idu zubky alebo co,zatial nic nevidno,ale strasne mi place v noci je nervozna,bije ma a krici stale nie nie nie....ja jej davam vecer ked ide spat mig-ibobrufen,nechcem jej to davat som proti bojim sa ze si zvykne ale musim lebo inak som hore tak ako ty si byvala.ked jej to dam spi mi do 4 rana ako dnes a potom mi strasne place ako keby som ju rezala,dam je infacol na brusko,vypije troska mliecka a spi az do rana co ju musim az budit......maminky tak poradte mi aj vy co to potom je?????lebo ja uz neviem.....a ten nahrdelnik jantarovy je ako naco???a od malinka som si tiez prezila aj s malinkou s tymi zubkami...drz sa,nejako to zvladneme🙂

renny24
28. feb 2013

skus homeopatika chamomilla vulgaris 9 a viburcol cipky 🙂