Čo okrem Calgelu pomáha na zúbky?

charly313
14. aug 2012

M?amicky neviete poradit co este okrem calgelu pomaha? Maly je hrozne nervozny hlavne vecer ☹

lutia
14. aug 2012

@charly313 nam raz doktor odporucil ... ak by bol maly moc nervozny zo zubkov tak ze mu mame dat nurofenu...ze to viac pomaha na bolest (ale nemam odskusane nakolko ked ho trapili zubky tak stacil len gelik)

junovka
14. aug 2012

@charly313 ja som u malej davala homeopatika Chamomillu vulgarise 5 alebo 9 😉

cerez
14. aug 2012

Rovnako nás trápia zúbky, ďasná červené, naliate a calgel mi malý nechce vôbec.
@junovka pomáhajú tie homeopatiká, cítili ste rozdiel?

junovka
14. aug 2012

@cerez nam jedine toto pomahalo.Je pravda, ze mala nepotrebovala tak casto, ale ked ano, tak som jej podala Chamomillu a do 15-20 minut sa jej uavilo a zaspala.Gely sme vobec nepouzivali, nakolko nam zubarka vravela, ze to neni velmi dobre.

cerez
14. aug 2012

ďakujem, určite vyskúšam

patriciajasmin
14. aug 2012

ahojte,
mame dcerku Jasminku,ktora ma jeden rok aj sedem mesiacov...mesiac dozadu sa nam prerezali konecne zubky dlho sme cakali..ale pokojnz priebeh to nebol sice malinka boa dobrucka az na to ze sme tri dni pozorovali ze je niaka ospala,malo pije a ma zvzsenu teplotu...teplota mohla suvisiet aj s ockovanim ktore sme pred tymi troma dnami absolvovali...treti den uz vobec nepila tak sme rozhodli ze pojdeme k lekarom nech nam daju infuzie...pomohli nam ale zistiloo sa ze malicka ma virus suvisiaci s rastom zubkov tzv..detska 6 choroba momentalne je dost v povedomi ale ludia su s nou malo oboznameny mame s nou uz skusenost tak sa chceme podelit aj s ostatnymi rodicmi...priznaky su vysoka teplota,malatnost,malz prijem tekutin, a neskor sa dietatko vzhadze su to cervene bodky na celom telicku tie ale do piatich dni zmiznu....

lubica69
14. aug 2012

gel dentinox 😉

veronininika
14. aug 2012

@charly313 Ahoj, momentálne riešim ten istý problém 😒 Malá mi dnes od rána plače, žuje všetko,čo je príde pod ruku (ústa 😀 )... Ja jej to natieram tiež Calgelom,ale zajtra pôjdem kúpiť Mundisal, ten je vraj lepší. Mne ešte malá poobede dostala zvýšenú teplotu, tak som jej dala Nurofen, myslím, že celkom zabral 🙂 Ale zajtra idem pre istotu k Dr., či sú to fakt zúbky...A ešte som jej objednala hryzátko od Curaprox, uvidíme, či pomôže 😕

katika901
14. aug 2012

Ahoj, nám pomohli čapíky Viburcol. Je to homeopatikum a odporučila mi ho pedietrička. Malá býva nervózna aj pri zavádzaní čapíku ale potom sme konečne spali viac ako 1-2,5 hod. Má 14,5 mesiaca a byť tak často v noci hore bol horor.

katren
14. aug 2012

@charly313 ako vies, z e su to zuby???? nervny moze byt aj z bruska...alebo nieco ine......
my mame vyse roka a jeden zub...

tinki
15. aug 2012

@charly313 tiež si myslím, že v troch mesiacoch to bude skôr bruško, ako zúbky..A keď je to večer, to bude trávenie..Skús dať malému kvapky espumisan..za skúšku nič nedáš.. 🙂

emkab
15. aug 2012

My sme pouzivali aj Kamistad Gel, je silnejsi (odksusala som to na sebe), aj davkovanie je nie take caste ako u Calgelu...

eeffka
15. aug 2012

Mundisal jej davam,momentálne jej nejaký 1. Rastie lebo vsetko kuse,má teplotu,hnačky,je nervna,ale neviete ktorý zub ide ako prvý? Ja si uz nepamätám.Zatial nevidno jasného skodcu a zasa jej nechcem mazat s gelom celu pusu.

tinki
15. aug 2012

@eeffka ako prvé zvyknú rásť spodné rezáky, ale nie je to pravidlo. U niektorých začnú horné, poznám aj deti, ktoré začali stoličkou...
Hnačky trvajúce dlhšie ako tri dni, nemajú súvis so zúbkami..Boli ste s tým u doktora?

eeffka
15. aug 2012

@tinki dikz moc mudrejsia nie som 😀, no hnacky opravujem na riedku stolicu, to nie je na lekara, sa koji takze v pohode, nuz prehladala som jej zasa pusu a neviem sa rozhiodnut, ale zuby to su 200% lebo ked jej dam gel az tak mrauka spokojne.

klincek
15. aug 2012

Dentinox gel. par kvapiek na hryzatko, strcit dietatu do pusy a nutit ho chvilku kusat, zabera rychlo. obsahuje sice nejake anestetikum (lidocain?), ale podla mna lepsie, ako tlacit do dietata nurofen (ked uz je velmi zle, dam aj ten).

charly313
autor
15. aug 2012

@katren No stale si dava vsetko co najde do ust, tak mi to tak vyslo a koliky uz presli, tak neeviem......

charly313
autor
15. aug 2012

Dakujeme pekne za rady.:D

eeffka
16. aug 2012

@eeffka
@charly313

No baby takze moje 200% zuby su 6.choroba, dnes sa mi mala osypala a lekarka mi to ostemplovala, ani neviem ci sa tesit, ze sa zasa vyspim po 3 desnych nociach, alebo lutovat ze zub v dohladne ziaden... 😖

eeffka
16. aug 2012

@tinki vid moja spravej samej sebe
😀

littledevil
16. aug 2012

My sme pouzivali Dentinox. 😉

tinki
16. aug 2012

@eeffka mojej vyšiel prvý zub keď mala 10 mesiacov, 2. o týždeň na to a o ďalší týždeň 3. zub..Potom boli 2 mesiace pokoj a znova naraz 3 zuby..tiež sme sa nevyspali..

natyadko
18. aug 2012

charly313

ahoj moja. nam geliky nezaberali je to zbytocne drahe 🙂 a ucinok nulovy. skus vodicku bukofit obsahuje alkohol a rozne bilinky dasna ked s tym natries tak strpnu. 🙂 tak vela stastie a pevne nervy

charly313
autor
21. aug 2012

@natyadko dakujem pekne za radu🙂 A kupim to v lekarni?

natyadko
21. aug 2012

charly313
ano v lekarni 🙂 dufam ze vam to pomoze mne to poradila jedna pani a mam to overene 🙂 pevne nervy 🙂

anjelik99
22. aug 2012

@charly313 my sme pouzivali homeopatika 🙂 chamomilu alebo osanit ten maju ale v rakusku ten sa nam osvedcil najviac a to sme sa potrapili zo zubkami, tak drzim palce nech su uz vonku 😉

medulienka75
30. aug 2012

@anjelik99
Ahoj, prosim ta ake je davkovanie pri osanite?mam ho, ale v navode nie je davkovanie...dakujem

anjelik99
30. aug 2012

8 guliciek a po 15min mozes opakovat ak by nestacilo 🙂

sandra_sul
1. sep 2012

my obcas pouzivame Dentidox,ale dcerke ho davam len pred spanim,neobsahuje cukor,ked som si ho ja natrela,len tak zo zvedavosti,tak ma chladil a strpli mi dasna,inac som jej kupila taku masaznu kefku od MAM aj s rukavickou,ked jej ju zoberiem,tak nervaci,teda jej to robi dobre :D

charly313
autor
9. okt 2012

Dnes rano sme objavili prvý zubok juj ako sa tesime 🙂