Čo pomôže pri prerezávaní zúbkov?

maznacik40
2. okt 2013

Ahojte kto mi poradí naša už dlho má na ďasienkach také biele kocky sú to zúbky , je stašne zlá nervozna a trašne ju to svrbí , gel to na chvíľku zaberie viete mi niekto povedať kto má skúsenosti že kedy by mali byť von , už dlho nás to trápi aj spánok má strašne nepokojní čo by pomohlo, ďakujem za každú rada 🙂

darina1952
2. okt 2013

ahoj, skús jej dať pohrýzkať hryzátko s vodou vychladené v chladničke. +ja som mala veľmi dobré skúsenosti s gelmi na ďasienka - vždy som sa poradila v lekárni (ich sortiment sa menil). Niektorým deťom pomáha pohrýzkať aj kúsok kôrky z chlebíka. 🙂

whiterosses
2. okt 2013

gelik pomôže na chvíľočku, chod DR nech ti dá dithiaden .. dáva sa štvrťka hodinu pred spaním ( večer) vtedy je dieťa o niečo kludnejšie v noci !!!! u nás hryzátka nepomáhajú, zbytočná kúpa .. ona to hodí o stenu a robí si svoje .. dávam jej piškoty nech to hryzká alebo hočo nejaké hračky .. s tým sa viac zabaví ako z hryzátkom

mirabella27
2. okt 2013

Ahoj, nám gélik zaberá aj keď je to možno len na určitú dobu, maličký sa uspokojí. Sem- tam mu dám panadol sirup,ale to ozaj len občas. Hryzátka obkusuje statočne, jemu to asi pomáha. A takisto piškotky, chlebík-kôrku. Stále niečo hryzká. Ale jasne,že to detičky trápi, treba to asi len prečkať. držím palce.

selema
2. okt 2013

Ahoj, nám zabral gél na zúbky Dentinox, skúšali sme dávať aj homeopatiká Chamomillu vulgaris - ale nám to akosi nezabralo, ale zase od kamarátok viem, že im detičkám to pomohlo ... keď už bolo najhoršie, že bola moc mrzutá alebo nemohla zaspinkať, tak som jej dala čípok Viburcol - tiež sú to homeopatiká... teraz nám idú akurát stoličky a na to som jej skúsila kúpiť Camilia - sú to tiež homeopatiká, je to novinka, roztok, ktorý sa dáva do pusinky a ten nám osobne veľmi pomáha. Prípadne keď je už veľmi, veľmi zle dať niečo od bolesti, napr. Nurofen sirup. Každé dieťatko je iné, musíš skúšať, čo zaberie tvojej malej 🙂
Držím palčeky, aby sa tie "potvorky" konečne rýchlo prerezali von 😉

rory88
2. okt 2013

Ahoj, nam pomohla 3-kombinacia chamomilla, hryzatko a nosenie v babysatke. A chodievali sme na prechadzku aj viackrat za den alebo aspon na dvor, ked bola zaujata novymi vecami tak asi nemyslela tolko na zuby 😉 teraz jej ide uz 5ty a keby tolko neslinta ani neviem, takze neboj bude to lepsie kazdym dalsim zubkom.

evittah
2. okt 2013

U nas jednoznacne pomahala Chamomilla. Nic ine nezaberalo.

googlinqa
2. okt 2013

na noc urcite panadol cipok od bolesti

fuska
2. okt 2013

Hryzadla nezaberali. Ako-tak pomohli gumene zubne kefky z DM. Nezabral nam ani gel Dentinox, Kamistad a Calgel. Nakoniec sme zohnali rakusky OSA gel a ten je skvely a ovela lacnejsi, ako tie slovenske.