Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo robiť, keď malej rastú zubky a má teplotu 39°C?

ttymcsy
25. nov 2012

Malá má 14 mesiacov, pred dvoma dňami sme uvideli 1. zub. Teraz vidím že sa nám tlačia von aj ostatné - asi 5 čo už tak vidno. Celý deň má teplotu od 38-39°C. Okrem toho nič jej nie je - nekašle, nemá nádchu. Panadol baby nám niak nezaberie..... čo jej mám dávať? Ďakujem

brumka
25. nov 2012

pri takej teplote daco na stiahnutie horcucky ale nec to nieje casto, jasom davala 3x denne gelik na dasienka aj ked neboli problemy a studene obklady na stehienka. teplou nam vzdy stiahlo. zuby nam sli vzdy len po 4 naraz

gubcikova
25. nov 2012

viburcol čipky vyskúšaj .Pri akútnych stavoch 1 čapík každú hodin

matozazzo
25. nov 2012

Ahoj, tak sme na tom rovnako, tiez 14m, teplota cely vikend... Zatial mala najviac 38, dali sme Panadol baby 3ml, pisu ze az po 6 hodinach dalsia davka, ma 10kg, tak som si vravela, ze ked dam 3ml, tak po 4 hodinach mozem dat aspon 2ml. Nastastie nebolo treba, mala sice okolo 37,5, ale dalo sa to a po 7 hod zase 3ml Panadol baby. Cez den som jej dala skoro polku vit. C ( z 250 mg asi 100mg), mala okolo 37. Nam este radila lekarka, ze ak by nezabral panadol, po 4 hod mame dat detsky nurofen + studene zabaly. Len my mame aj trosku sopliky a z toho obcas zakasle, tak uvidime, co sa z toho vykluje :( Naposledy mala zapalene aj ocko :(

akinorev30
25. nov 2012

Ahoj, naša malá tiež teplotovala, keď išli zuby a Nurofen a Panadol nám zaberali tak max. na 2 hodiny. Učinnejšie sú čipky, ale ani tie nám nezrazili teplotu až na 6 hodín. Doktorka mi povedala, že môžem dať sirup už po 4 hodinách, alebo urobiť zábal, alebo malú osprchovať vlažnou-nie studenou vodou. Dobre ju pošúchaj aby sa jej uvoľnili póry na kožy a bude jej lepšie. Vôbec neplatí, že dieťa ktoré ma teplotu sa nekúpe. Inak ak budeš dávať zábal tak nikdy nie na končatiny. Neboj, ono to rýchlo prejde. My už máme 14 zubov a tiež nás potrápili 😠 .

majulino
25. nov 2012

mamicky davajte detsky ibagin je ucinnejsi a je aj od bolesti a tiez kupte deticky nam to tiez poradila dr. ze aj ked ma teplotu tak sa :usi okupkat ☹ drzim palceky

andrejka1983
25. nov 2012

ja by som dala detský nurofen čapik do riťky 🙂 je to účinne viac ako liek v ústach...a potom skus jej pomastiť dasienka Calgelom na zubky,alebo jej to daj na cumlík...a ak by boli vysoke teploty tak normálne zábal na rúčky , čielko, alebo vlažný kupel...v kritickom prípade pohotovosť, lebo ide večer a noc je najhoršia 🙂 tak držím palce

katuska169
25. nov 2012

dat nieco od teploty,ja som malej davala cipky a vzdy nam pomohli 🙂

pajerchinova
25. nov 2012

my sme tiez striedali nurofen s panadolom, kazdych 6 hodin, ak to medzitym stuplo nad 38,5 pod pazuskou tak zabaly a sprchovanie vlaznou vodou na docasne zrazenie teploty az kym nebol cas na dalsiu davku lieku. Ale tiez som to nepraktizovala dlhsie ako dva dni, potom sme sli k lekarke a pre istotu robila aj kontrolu mocu na infewkt mocovych ciest a celkovo ju pozrela ci tam nie je okrem zubov nejaka ina infekcia.

lasto
25. nov 2012

Ahoj, my sme mali teploty takmer zakaždým, keď šli zúbky, z toho sme boli dvakrát v nemocnici. Pri očných sme mali teploty 6 dní, prvé tri dni okolo 40, potom do 39. V nemocnici nám nedali žiadne zábaly, ani nič iné, len nurofen alebo panadol každých 6 hodín. Pri vysokých horúčkach ich striedali po 4 hodinách, inak úplne nič.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli