Dáva sa ešte fluór na zúbky?

pepapo
20. nov 2007

Dava sa este fluor na zubky, neviete co na to zubari?

lenaaa
23. nov 2009

nám doktorka řekla jednu tabletku denně od půl roku, také jsem četla jak pozitivní tak negativní názory, rozhodla jsem se pro kompromis a dávám cca 2 tabletky týdně

eloana
13. máj 2011

nam doktorka doporucuje cistit od prozezavani zoubku pastou ELMEX - je tam hlidani obsah fluoru

drzubok
13. máj 2011

lacalut ma aj do 4r. -250ppm F

hlavackova
30. máj 2012

natrafila som na tuto diskusiu nahodou a neda mi nereagovat, fluorid je neurotoxicky, vyuziva sa napr. v technologii pripravy obohateneho uranu, nutneho na vyrobu atomovych zbrani a uranoveho paliva do jadrovych elektrarni, na vyrobu freonov do chladiacich naplni pre chladnicky a pre hnacie plyny do sprejov. Nadmerný prijem fluorodu sposobuje fluorozu, ktora naopak chrup poskodzuje. Vedecke studie dokazali, ze dlhodoby prijem fluoridu presahujuci 1mg denne moze ovplyvnit vyvoj mozgu, mentalnu aktivitu, inteligenciu a vznik psychiatrickych ochoreni a moze byt pricinou rady dalsich zavaznych ochoreni. Deti do 3 rokov by s fluorom vobec nemali prist dokontaktu ani v zubnej paste, nieto v tabletkach.

lucy56
30. máj 2012

mne to moja pediatricka predpisala od pol roka automaticky,ale podla nej by mam maly jest asi 3 druhy tabletiek a vitaminov uplne od mala,vigantol, kanavit, natrium floratum,a vit C,cebion, ja nie som ochotna do tak maleho organizmu pchat vsetky tieto nahrady prirodzenej stravy, ja si myslim ze pokial mu neurobi rozbor krvy na mnozstvo vit a minareralov v tele , tak nemoze pausalne vediet co mu chyba a podla mna ho stravujem zdravo, teda vramci moznosti dnesneho uzasneho zivotneho prostredia, ale sladene caje, vody, napoje nedavam ani sa nechystam, sledujem obsah sacharidov v kasiach ci je prirodzeny a teda nedosladzovany,papa vacsinou zeleninu z nasej zahrady, nehnojenu aj ovocko zo zahrady, bio vajicka a davat mu tabletky ktore mi vypluva a bojuje s nimi neplanujem pokial nie je chory

drzubok
1. jún 2012

@hlavackova chlór je prudký jed. Pôsobí v styku s vodou, prítomnej v bunkách, oxidačne na životne dôležité molekuly (proteíny – enzýmy, lipidy aj sacharidy). Mení ich štruktúru a organizmus hynie. V potravinárstve sa označuje E925. V prvej svetovej vojne použili Nemci chlór a jeho ďalšie zlúčeniny (napr. fosgén COCl2 a yperit – dichlórdietylsulfid, bis-(2-chlóretyl-) sulfid) ako chemickú zbraň hromadného ničenia. pcb ddt všetko su zlučeniny chloru. a predsa všetci konzumujeme KUCHYNSKU SOL NaCl.

ivanas
1. jún 2012

Naša pani zubárka robí mojim deťom, odkedy majú trvalé zuby pri preventívke fluorizáciu. Dá im do takej nádobky gel a zahryznú do toho. Trvá to ani nie minútku.

amulienka
11. aug 2012

ahojte. davam malej (polrocna) vigantol, kvapku denne, a teraz sme dostali dalsie tabletky fluorove, davate to? ako? od polroka alebo az od vyjdenia zubkov? vdaka za odpovede.

hlavackova
28. sep 2012

@drzubok tiež sa doporučuje sol co najviac obmedzit v strave, ci sa mylim? Volakedy sa aj do pitnej vody pridával fluor, uz sa to vsak nerobi, len v niektorých krajinách...preco asi? Prilis vela fluoru naopak chrup poskodzuje. Dávam do pozornosti knihy Doba jedova a Doba jedova 2 - velmi poucne a zrozumitelne a citanie, nielen o fluore ale aj o inych "dobrotach" okolo nas a nasich deti.

drzubok
4. okt 2012

@hlavackova fluor sa do vody u nás nepridával. obsah fluoridov v naších - a to minerálnych vodách, nekorešponduje s upozornenami zo zdrojov z ktorých čerpáš

hlavackova
4. okt 2012

@drzubok V byvalom Ceskoslovensku bola zastavena fluorizacia pitnej vody po revolucii v 1989 z ekonomickych dovodov.

drzubok
25. okt 2012

@hlavackova v bývalom československu sa voda pokusne fluoridovala v 1957-1958 v okolí českého Mostu. Inak sa nikdy u nás voda nefluoridovala,preto ani žiadna fluoridacia nebola zastavená. preto netreba písat nepravdy a vymyslené veci

hlavackova
25. okt 2012

@drzubok prave ste ma obvinili zo sirenia nepravd a vymyslov, ak spravne chapem. Zatial co ste presvedceny/á o tom, ze Vy disponujete pravdou a spravnymi faktami, predpokladam, ze teda mate aj presvedcive dokazy. Uprimne, ja ich nemam, kedze som pri samotnej fluoridacii, resp. ne-fluoridacii osobne nebola a nie som ani vyskumny pracovník, takze moje info pochadzaju "z druhej ruky". Viem vsak citat a po precitani mnozstva materialu v prospech i neprospech fluoru je mi jasne, ze nas chrup prezije a moze byt zdravy i bez prepchavania sa fluorom, o malych detoch ani nehovorim. Viete, svoje nazory a informacie mozno prezentovat aj bez atakovania tych, ktorí zastavajú iný nazor, alebo cerpaju z inych zdrojov.

drzubok
25. okt 2012

@hlavackova ak niekto napíše že sa v československu prestala voda fluoridovat, nedá mi nenapísať že je to nezmysel, výmysel, nepravda. nereagoval som o fluore ako takom, to je uplne iná kapitola. Ak vám toto pripadá ako atakovanie asi ste príliš citlivá. Netuším z akých zdrojov ste čerpali, ale ak tvrdia vaše zdroje tvrdia že sa v československu fluoridovala voda isto ten zdroj nie je vieruhodný.

hlavackova
25. okt 2012

@drzubok potom nechapem co sledujete Vasimi prispevkami v tejto teme, tato diskusia je prave o FLUORE, POTREBE FLUORIDACIE, jej vyhodach, nevyhodach, skodlivosti...k tomu som sa aj vyjadrila a Vy ste ma tu najprv obvinili z pisania nepravd a vymyslov a nasledne z prilisnej citlivosti. Zrejme ma doverne poznate. K téme ste vsak nenapisali nic konkretne ani relevantne. Kazdopadne na taketo nezmyslene "vyryvanie" nemienim viac plytvat casom ani energiou.

drzubok
25. okt 2012

@hlavackova dobre nabuduce radšej nezavádzajte a nepíšte lži a ak áno tak sa potom netvárte urazene.

bastilly
23. nov 2012

@soyka 4 rocnemu dietatu nejaky zubar vytrhol zuby ??? fuuha

malinka0001
29. nov 2012

ja by som detom urcite floridove tablety nedavala, preco by som si ich mala otravovat... ved si vezmite flor je velmi podobny chloru, davali by ste detom pit savo? fluor ano lokalne na zubky, ale aj tu pozor v detskom veku, nadmernou floridaciou mozte viac zubkom poskodit.. floroza- otrava florom sa moze prejavit neskor poskodenim zubkov, krehkostou a skvrnami na zuboch... preto detom iba detske zubne pasty, s nizsim obsahom fluoru ako v dospelackych, predsa len dieta nejake to mnozstvo pasty aj prehltne,a preto len ako hrasok, MALINKO pasty mu dat na kefku...

majka35
29. nov 2012

nikdy v živote by som to neurobila ... fluor je rakovinotvorný ... ved všade sa hovorí, že najvhodnejšie zubné pasty pre deti sú tie bez fluóru... prečo chceme za každú cenu pchať do našich detí chémiu, nemajú jej dosť všade naokolo?

marta233
23. mar 2014

@amulienka Ahoj,citala som este tvoj starsi prispevok tak sa chcem opytat ako sa volali tie tabletky na zubky?dakujem Marta