Dávali ste Nurofen od bolesti pri prerezávaní zúbkov?

gabuska36
10. júl 2012

Ahojte baby......mala ma 7 mesiacov a včera jej vyšli 2 zubky naraz...ešte nie su cele prerezané...je neskutočne plačliva a viditeľne ju to bolí....chcem sa Vas opýtať či ste davali nurofen sirup od bolesti.........geliky ani nič podobne nám nezaberali........ďakujem za odpovede.

xenicka13
10. júl 2012

ja som zopar krat dala, ale iba na noc, aby sa vyspali, po celom dni mrzutosti

polyana
10. júl 2012

ano- my sme dávali. 🙂

amadora
10. júl 2012

hlavne na noc sme dávali keď sa deti budili s plačom a vedeli sme že idú zuby. alebo sme dávali viburcol čípky, tie sú homeopatické

katren
10. júl 2012

@gabuska36 aj ja som dala zo dva krat....hlavne ked bolo vidiet, ze je z toho cela "na nervy" 😉

gubcikova
10. júl 2012

viburcol čipky sú na nervozitu a podráždenie.sú to homeopatika

Dávkování doporučené výrobcem:

Při akutních obtížích každé 2 hodiny po jednom čípku. Po zlepšení 2 - 3 x denně 1 čípek zavést do konečníku.

U kojenců od 1. dne života do 6. měsíce věku nanejvýš 2 x 1 čípek denně.

lasto
10. júl 2012

aj my sme dávali, tiež nič nepomáhalo

zuzana17
10. júl 2012

Ja som tiež dala pár krát na noc 😉

bianca
10. júl 2012

kludne daj.Ved je to bolest hrozna a kazdy dospelak by si doprial.Chudatka deticky

zuzkalenka
10. júl 2012

ja som tiež dávala ale ako píšu baby daj ich na noc

lentilka29
10. júl 2012

daj nurofen,hoc len polivcnu davku,aby netrpela.

luba41
10. júl 2012

viburcol čípky - určite odporúčam

babul83
10. júl 2012

Keď vidíš, že sú to vyslovene bolesti od zúbkov, tak daj. Náš starší tiež pri zúbkoch trpel, ale on mal vždy aj teplotu, tak ja som dávala nurofen. Netreba to však preháňať.

janaalzbeta
10. júl 2012

skús čípky VIBURCOL sú dobré a zaberajú sú homeopatické môžeš ich dávať aj 3 či 4x denne............. 🙂 Nám pomohli viac ako géliky či sirupy

bamb27
10. júl 2012

citujem: Prípravok NUROFEN PRE DETI sirup sa používajú: - na zmiernenie miernych až stredne silných bolestí, ako sú bolesti hlavy, bolesti zubov, bolesti uší, bolesti v hrdle, bolesti pri prerezávaní zubov, pooperačné bolesti a bolesti pri zraneniach mäkkých tkanív; - pri horúčkach, vrátane horúčkovitého stavu po očkovaní; - pri bolestiach a horúčkach sprevádzajúcich prechladenie a chrípku. Prípravok je určený deťom od 3 mesiacov do 12 rokov.

..takze urcite ano, na to je to urcene, my sme pouzivali, nie raz, hlavne ked slo 8zubov naraz, nebola to sranda, ale dala by som aj keby ominal len jeden,, ved aj dospelak si da ked zuby bolia,, ci?

lulu19
10. júl 2012

ano davala som .cez den som dala polovicnu davku a na noc sm dala plnu davku .

turistka
10. júl 2012

Nie,my sme nedavali.

kvetka08
10. júl 2012

áno, aj ja som dávala a bolo to dobré, upokojilo ich to.

lusiana55
10. júl 2012

aj to ale lepšie je dať fenistil kvapky podla návodu,nám lepšie pomáhali 😉

lvka
10. júl 2012

Nie ani raz... Ked sa mi zdalo ze sa moc trapi natierali sme kvapkami Jakoubek alebo Viburcol cipky..

mirkita
10. júl 2012

ked uz to vyzeralo na velke trapenie tak sme dali asi 3x pocas 18 mesiacov asi polku minimalnej davky...fakt trosku a neviem teda ci zabral ten nurofen alebo proste to prekvapko co sme mu to dali do pusy 🙂 ale pomohlo, raz v noci sa mu urcite ulavilo
ale nas nebol a nie je zvyknuty na ziadne lieky tak mozno aj ta mala davka mu pomohla
nam sa osvedcil gelik dentinox, toho sme minuli doteraz uz 4 tuby...

zuzanocka
10. júl 2012

nie, nedavala, len tie gely.. a Nurofen by som vseobecne dala dietatu asi len keby som uz bola ozaj zufala... 😒

dudduli
10. júl 2012

ano,hlavne na noc aby ste sa vyspali vy aj malicka

tehulka2011
10. júl 2012

Nie, ja som nedavala vobec nic

edita84
10. júl 2012

nie ale pri dcére som sem tam dala https://secure.ilekaren.sk/svk/tovar/2755/vibur... tieto čípky sú homeo 🙂

anjelik2509
10. júl 2012

nie, ja som nedávala pri bolestiach od zúbkov, len gél a aj to už ozaj muselo byť...ale keď vidíš na malej, že ju to trápi a bolí, tak jej daj, nech sa jej uľaví...každé dieťa to znáša inak a keď sa dá, treba dieťaťu pomôcť...ja viem aká je to bolesť, aj mne už dlho rastie 8 a tiež mám sem tam čo robiť, keď ma to bolí 😖 ...Ale vyskúšala by som ešte to homeopatikum, neviem ako sa to volá, ale ujo Google ti pomôže 😉

sampo
10. júl 2012

nie. parkrat gelik..tiez malicko. Radsej ten viburcol (moja neznasa cipky, takze nam to velmi nepomohlo, lebo bol do 5min. von 😅 ale pocula som same pozitiva). Ja som vyskusala svagrinej blaznivu metodu o suvislosti strihania nechtov a bolesti zubkov a ... asi zabralo, prezili sme v pohode 😉 dokonca ocne aj stolicky, co sli po 2 naraz

katarina822
10. júl 2012

ja som na noc davala fenistil kvapky nasej ked sa prerezavali zubky tak taky bol plac co sme az na pohotovost sli nemohli sme ju utisit. tam nam poradili a aj detska doktorka podla vahy som je dala na noc kvapky 2=3 noci spala v kuse 10=12hod. a zubky vysli.

katka1981
10. júl 2012

davala som na noc pri stolickach, dovtedy nie, to by som ju musela dopovat od 9 mes. do 2,5 roka. Za cely cas sme minuli jednu flasticku Nurofenu. Zubky znasala tiez velmi zle, dokedy jej nevysli vsetky cele dni bola urevana a noci horor.

mircalla
10. júl 2012

Suhlas s @gubcikova. Moj nazor: na prerezavanie zubov urcite radsej viburcol, je to homeopatikum, nurofen je skor na horucku. Odporucila nam ho aj pediatricka

sofia2008
10. júl 2012

absolutne nie! davali sme gel na zubky, nebudem predsa pchat lieky do dietata, kym nemusim.