Dávate plombovať mliečne zúbky?

danculik
13. jún 2012

ahojte,xcem sa spytat,davate plombovat mliecne zubky svojim detom,alebo ix nexavate otvorene,to znamena,ze ak ma dieta kaz len sa vyvrta zubok a nexa sa tak..jedny lekari hovoria tak a druhy tak..ako to mate u vasho zubara a co si o tom myslite?dakujem

irriss
13. jún 2012

@katren ti poradi 😉

79zuzana
13. jún 2012

my sme nasim dali zablombovat 😉

hajanka
13. jún 2012

ako moze zubar nechat rozrvtany zubok len tak??? ved to je pozvanka pre bakterie a zubny kaz 😉
ked je kaz, tak ho treba opravit, mliecne zubky sa plombuju rovnako ako trvale 😉

tara2
13. jún 2012

my sme tiez blombovali

euffra
13. jún 2012

ano, davame

nina55
13. jún 2012

ja tiez davam, ale stretla som sa aj s nazormi, ze mliecne sa nemaju pokial to nieje nevyhnutne.

petusko
13. jún 2012

davame, maly ma dokonca farebne plomby 😅

fabula
13. jún 2012

ano

li_la
13. jún 2012

U nás to ešte nie je aktuálna otázka, vzhľadom k našim 8 zubom, ale keď sa nás to už bude týkať, určite dám.

kathrin6
13. jún 2012

@danculik
no ja osobne by som dala, ved do otvoreneho zubka sa moze vsetko dostat a aj sa dostane a to moze sposobit velmi velke problemy,ale naco vytvarat rovnake otazky v jeden den. Ved v tej prvej sa pytas v podstate na to iste ci nie?

cat
13. jún 2012

my ešte nemáme kaz ale Tomovi kamoši v školke že si ukazujú farebné plomby 😀

aduskatt
13. jún 2012

plombovali, samozrejme.nebudem cakat, kym sa rano zobudi s opuchnutym licom a zahnisanymm loziskom

mummy01
13. jún 2012

Nasa dcera uz jednu plombu ma a prave kvoli tomu som menila lekarku lebo ta predosla vyhlasila ze plombovat netreba.Synovec ma 3 kazy a nema ich opravene lebo ved su to "len"mliecne zuby a tie aj tak casom vypadnu 😠 😖 🤐

olivova
13. jún 2012

zubar , ktory povie, ze neplombovat, si chce usetrit nervy - dietatu sa musi venovat, musi byt rychly, musi ho popritom zabavat a ked je dietatko svojhlave, za ten cas osetri zuby trom dospelym....takze je jednoduchsie povedat- mliecne sa neplombuju - netreba atd . Treba ...Teraz maju zubari tolko ludi, ze sa nepretrhnu o ziskanie noveho pacienta...My sme od zubara s takymito nazormi odisli... Ak je mliecny zubok prilis pokazeny, aj boli...Ako teba. A sama uznas, ze je to strasna bolest, ked zub boli. A k tomu - ak je pokazeny velmi a je nutne ho vytrhnut, narastu krivo nove zubky... Moja 4-rocna dcera ma uz 5 zubkov plombovanych...

evakva
14. jún 2012

Maly ma uz par zubkov zaplombovanych. Dolezity je prist lekara k dietatu, aby sa nezacalo bat. Maly ma zubarku rad

akeber362007
15. jún 2012

aj mliečne musia byť opravené , moja dcérka má 4 r . a už 2 kazy samozrejme že už aj opravené 🙂