Dcérka má 2 rôčky a 10 zúbkov. Je to normálne?

ikatami
18. jún 2013

Prvý zúbok malej vyšiel na 13. mesiac (jednotka horná ľavá ) a ostatné pomaličky vyšli za ním, boli sme pred dvoma mesiacmi u zubárky keďže sa malej ešte aj začali horne jednotky štiepiť a tá povedala, že je to v pohode ,že jej pojdu aj ostatne vonku nech sa nebojim. No napriek tomu sa mi to nepáči všetky deti v okolí majú v jej veku už všetky zúbky, ja viem že nemám porovnávať, ale máte niektorá doma podobne zvlaštny chrup? ďakujem za všetky odpovede

haslerka27
19. jún 2013

ahoj,my mame 2,5 roka a este nam chybaju posledne 4 stolicky.idu jej teraz.prvy zubok vysiel ked mala 10 mesiacov,isli jej vsak 6 naraz,do dvoch mesiacov mala 6.potom zas takto narazovo isli.dnes vravim,ma 2,5 roka presne a 16zubkov.rovesnicky tu okolo uz maju bud vsetky alebo sa im posledne stolicky prerezavaju ako jej.lekarka vravela ze do 3 rokov by malo mat dieta plny chrup a je jedno akym tempom.bud pokojna.

ikke
19. jún 2013

neboj sa, raz jej vyjdu 😉
synova kamaratka, ktora je od neho o 10 dni starsia, ma 12 zubov (v 3 rokoch a 4 mesiacoch). vraj aj jej mama to tak mala.
neskor vyjdu, neskor sa pokazia 😀

machovalucka
19. jún 2013

neboj moja malá mala v 19mesiacoch len štyri zuby....

dejka77
19. jún 2013

Ahoj, tak moja ma jednotky,dvojky a stvorky, dokopy 12 zubov. Konecne jej idu vsetky trojky naraz a patky este nema. Aj take deticky su, neboj zubky jej dorastu.

chavierka
19. jún 2013

Náš bude mať dva roky v auguste a má len 6 celých narastených zubov a 5 zúbkov takých polovičatých....vraj do troch rokov rastú.....

sofiadurovic
19. jún 2013

Tiez si myslim ze je to ok moja ma 13 mesiacou a 4 zubky a kamoska ma o mesiac starsieho a ma dva zubky 🙂

surviver
19. jún 2013

moja malá je skoro rovnako "stará" ako Vaša dcerka a máme 11zubkov....vobec by som sa tym netrapila a ak ste bola u dr. a tá sa pozrela do ust a povedala ,že narastu,tak o to viac by som to neriešila 😉

veronika2103
19. jún 2013

no nas ma 22 mesiacov a uz ma 20 zubkou a uz sme boli u zubarke.Kazde dieta je ine.Somnou v porodnici co bola jedna tak jej maly je o hodinu starsi ako nas a ma len 6 zubkou.Takze je to individualne.

nikolet_89
19. jún 2013

ahoj my mame 16 mesiacov a 9 zubkou 🙂 zacali nam rast az v 12m

betuska22
19. jún 2013

moja ma 15mesiacov a 4 zuby 😀

hajajanka
19. jún 2013

Moja ma 19 mesiacov a 7 zubov 🙂 Takze ako vidis, je to normalne. Kazde dietatko je ine.