Dcérka škrípe zubami a má teplotu

nella130
6. apr 2018

Co myslite, mala mi skripe zubami a zrazu od dnes rana m 38,5 teplotu. Moze mat zo zubov?
Vcera totiz zjedla jadierko s feferonky, zcervenala rozplakala sa tak ci to nemoze aj z toho mat.

lolilata
6. apr 2018

je to možné nechceš si radšej zájsť k doktorovi?

deti95060810
6. apr 2018

moja škrípe zubami, ale mi máme ORL diagnózu...Dlhodobú.

nella130
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nella130
autor
6. apr 2018

@deti95060810 Volala som hned rano k lekarke a vraj jej mam dat len lieky. Lebo ze crp by jej este neukazalo. A nemam sa plasit. No ja sa aj tak plasim a domyslam si ci to neni nieco vazne, ci nema petechie a podobne

wiw8
6. apr 2018

Jasne, mala by si sa pokusit zachovat hlavne pokoj. Ono to moze mat az z toho jadierka, mohlo jej to podrazdit dasna, ale aj nemuselo. Uvidis, ci ta teplota prejde

deti95060810
6. apr 2018

feferónky tak malému dieťaťu nedávaj... to nie je jedlo pre deti...

nella130
autor
6. apr 2018

@deti95060810 ja jej nedavam feferony, niekde bolo padnute a nasla ho. Mali sme pizzu a stade asi spadlo.

nella130
autor
6. apr 2018

@wiw8 horucku stale ma, aj po nurofene ma stale 38.1

veve10
6. apr 2018

Zo zubov ide teplota max do 38...aj to zriedka. Bude chora-bud viroza, pripadne bakteria...to ukaze cas a crp. Nepises kolko ma mesiacov, ale fakt sa neplas. Ked teplota neklesne do 3 dni, pripadne bude velmi vysoka a nebude klesat, chod k Dr. Vies kolkokrat este bude takto chorucka! Neboj. Jojoooj...to zistis, ze mnohokrat behanie k doktorke hned s prvou teplotou zbytocne vycerpa teba a dietatko (hovorim samozrejme z vlastnej skusenosti). Nemysli hned na meningitidu (petechie), to by jej teplota stupala jak besna a sla by skoro na 40. Prejde to.

nella130
autor
6. apr 2018

@veve10 to dufam lebo vidis teplota jej klesne max o 0,4 a stale mrnka akoby ju nieco bolelo. Ma 19 mes

uhnakova
6. apr 2018

@nella130 na Nurofene je uvedena spodna hranica davkovania, pokial si dala podla navodu, zaberie liek slabo. Horna hranica davkovania je dvojnasobna, hodi sa pri vysokych horuckach, tj. treba dat tolko ml do odmerky, kolko je ciselne polovicna hmotnost dietata - napr. dieta ma 15 kg, max. jednotliva davka je 7,5 ml, minimalna davka je 3,25 ml, odstup davok 6 hodin. Ja zvyknem dat detom porciu medzi minimalnou a maximalnou davkou. My sme mali tuto sezonu trikrat chripku a tazko sa detom zrazala horucka, proste telo ju potrebovalo na prekonanie virusu. Je mozne, ze mate tiez nejaku virozu. Drzte sa 🙂.

ankare
6. apr 2018

Podla mna sú to zuby. Moj mal niekolkokrat vysoké horucky zo zubov. Aj 40tky.
Držte sa!

nella130
autor
6. apr 2018

@uhnakova ale okrem horucky nic nema.

nella130
autor
6. apr 2018

@ankare ked sa jej neda pozriet ani za nic do ust

placem
6. apr 2018

Ja len tak mimochodom, aj môj syn V spánku škrípe zubami A to ma už 24 rokov, treba S tým niekde ísť?

nella130
autor
6. apr 2018

@placem myslim, ze k stomatologovi aby mu dal na noc dlahy na zuby

nella130
autor
6. apr 2018

@ankare ale sliny jej tecu

placem
6. apr 2018

@nella130 OK, skúsim mu povedať. A nemôže to byť Orl diagnóza?

rejaa
6. apr 2018

@deti95060810 prosim ta aka je ta orl diagnoza a ako jej na to prisli. Moja 6 rocna tiez obcas skripe zubami v spanku. Dakujem.

ankare
6. apr 2018

Ja som v detstve často v noci skripala zubami. Asi som si tak ventilovala nahromadeny stres ziskany počas dňa najmä v skole.

elenita
6. apr 2018

Dievcata, ja mam od pneumologa info, ze deti skripu zubami, ked im hlieny zatekaju do hrdielka. U nas to platilo.

zzkmetova
6. apr 2018

@elenita a ako si to riešila. Môj škrípe neskutočne. A hlieny? Môže byť aj to. No nikdy som o Tom nepočula.

viskupovaandrea
6. apr 2018

Nasa tiez skripala zubami. Neboj sa to prejde 😘

vsicka036
6. apr 2018

Náš škrípe zubami vždy, keď je chorý, stačí aj len bežné nachladnutie.

elenita
6. apr 2018

@zzkmetova my sme chodili na pneumologiu. Brali tusim montelukast. Preslo to. Uz je tomu par rokov. Pritom navonok nekaslali, ani nic nenasvedcovalo tym hlienom. Ale boli tam a zatekali.

nella130
autor
7. apr 2018

@elenita aj to je mozne. Dnes rano som myslela ze teplota uz tak nevystupi a uz o 11 tej zas mala 38.5. Teraz spi a preglga akoby tie hlieny alebo reflux. Ale soplik nema. Od vcera mame problem napriklad prehltnut nastruhane jablko na lyzicke alebo kasu s vlockami. Normalne ju to davi.

uhnakova
7. apr 2018

@nella130 ked ma problem preglgat, moze to byt angina. Moja dcerka tiez mala pri angine teploty okolo 38,5 a nechcela jest tvrdsie jedlo, stale pytala len makke, napr. striedku, kasu, polievku. Celkovo jedla slabo. Skus pozriet dcerke do hrdielka, ci neuvidis velke cervene mandle a nich biele skvrny. Ak je to angina, treba urcite atb. Kazdopadne ak teplota neklesa, chodte k lekarovi, dnes uz sa bude dat urobit crp.

nella130
autor
7. apr 2018

@uhnakova mame uz termin na zajtra doobeda. Do ust si ani za nic neda pozriet. Ma traumu od lekara. Lenze den pred vypuknutim horucky jej brali stery a iba v nose bol zl.stafylolok, toho mala aj na lickach. Ale z toho to vraj nemoze byt. A jest jej chuti

nella130
autor
8. apr 2018

@uhnakova tak lekar nic nezistil. A teplota je. 😯

grelu
8. apr 2018

@nella130 zrejme viroza