Deštrukcia zubnej skloviny alebo pokazené zúbky z nočného kojenia. Čo s tým?

aime
26. júl 2009

V 9 mesiacoch sme boli 1x u zubarky ta povedala ze mala ma destrukciu zubnej skloviny a urobila jej florizaciu povedala ze mame cistit zuby s tamponikom a tym to haslo.Mala je skvela no velmi citliva od mala mame problem jej dat lieky alebo jedlo kt. nechce vsetko vydavi a tak je to aj s cistenim zubkov akokolvek som sa snazila stale to skoncilo placom a napinanim prip. zvracanim 2 mesiace mi trvalo kym sa mi podarilo aby ju nenapinalo z pasty a sama ju ochutnala takze sme vo faze ochutnavania pasty no od cistenia zubkov to ma este daleko zubky sa dalej kazia teda zatial nam zlieza len ta krasna biela sklovina zubky zatial nebolia ale su velmi citlive.Mate niekto skusenosti ako sa to dalej vyvija a ci je nadej na zlepsenie? existuje dentalna hygienycka pre deti? Mala ma paniku zo zubarky uz teraz mam stres z dalsej navstevi potom sa brani kazdemu pokusu umyt jej zuby? nepoznate nejaku tpezlivu a milu zubarku v ke?dakujem

jaruska74
18. júl 2011

my mame dobru zubarku, resp. este nebol problem, povedala nam ze uz sa stretla s takym problemom u deticiek....ja s ajej snazim umyvat,ale tiez place akoby som ju rezala :(
@susik77 drzim palce nech dobre dopadnete ..........

susik77
18. júl 2011

@jaruska74 - diky. tak sme uz doma, Dr. jej dal taky bezfarebny lak-plombicku. Ma to v rovnakom stave ako na minulej kontrole-zlezla sklovina...
@ drzubok - nevies priblizne ako dlho vydrzi ten fluoridovy lak na zubkoch? tak orientacne? A ako casto sa to moze prelakovat? My sme objednani na kontrolu za 3 mesiace...

jaruska74
18. júl 2011

a jej zubky ako vyzeraju? my ich mame take dozlta pri dasienku a z dvojky sa uz aj odlomil kusik, ma ich slabe :(

susik77
18. júl 2011

@jaruska74 - ona ma na tych zubkoch uplne dole sklovinu v strednej casti prednych zubkov-ma tie zubky tmavozlte. al dost jj zliezata sklovina. zatial sa jej chvalabohu nelamu 😔
vy tiez davate lakovat tym fluorid. lakom?al. davate elmex gel?

susik77
18. júl 2011

@jaruska74 - pridala som do albumu aktualnu fotku kde sa smeje-vidiet jej tam z hornych zubkov akurat miesta, kde ma este sklovinu, ako to ma zakryte perou, tam ma uz znicenu a zlte miesta.

stani08
18. júl 2011

Ahojte, tak vo stvrtok ideme k zubarke, sice nas nezobrala ako jej pacientov na zmluvu, ale aspon som ju ukecala aby sa nam pozrela na zubky, povedala som jej, ze si to cele zaplatim aj bez poistovne, tak suhlasila, vraj je to velmi dobra dr., ktora to vie s detickami, tak som zvedava ako dopadneme

@abbey1 u nas to bude asi dedicne po mne a este k tomu zla hygiena zubkov ☹
@drzubok ano Anetka bola po odstaveni MM krmena UM flasou a je aj doteraz vecer
@susik77 ako ste dopadli na kontrole?

drzubok
18. júl 2011

@stani08 kazy sa nededia_ a okrem tej hygiena je taflasa asi najvacsi problem

susik77
18. júl 2011

@stani08 - Ahoj, dobre, ziadna zmena, dostali sme fluorid. lak na zubky 🙂

stani08
18. júl 2011

@drzubok a ako jej mam dat mlieko, ked z pohara este nevieme poriadne pit?
@susik77 to doma nanasate ten lak ci to naniesla dr.?

susik77
18. júl 2011

@stani08 - naniesol to dr.

drzubok
18. júl 2011

@stani08 no hlavne nesmie pit v noci. a cez den len v davkach, nie non stop. a mlieko ma aj iné formy

stani08
18. júl 2011

@drzubok v noci mlieko nepijeme, len obcas cajik a to pod dohladom, hned ako dopije jej flasu vyberiem, nenechavam ju ako nahradu cumla

drzubok
18. júl 2011

@stani08 nejde o nahradu cumla ide o to aby min. v noci nemala po vycistení v puse nic sladene

stani08
18. júl 2011

@drzubok len problem u nas je ten, ze Anetka mi vypije mliecko po kupani a v tom aj zaspinka, takze po mliecku uz necistime zubky a v tom je asi pes zakopany ☹

drzubok
18. júl 2011

@stani08
staci pochopit akým mechanizmom kaz vznika a potom mozes robit opatrenia aby nevznikal

stani08
1. aug 2011

ahojte, tak nam dala dr. elmex gel, cistime zubky po mliecku a az potom ideme spinkat, v noci len cista vodicka, snazime sa aj cez den, horsie sa nam zaspava vecer, ale neva obetujeme sa pre zdrave zubky...........a kontrola o 3 mesiace

drzubok
18. aug 2011

@stani08 elmex gel pre dvojrocne dieta?? pozor na to

koniarova
18. aug 2011

@drzubok Prečo?

drzubok
18. aug 2011

12500 ppm F ktoré dieta nevypluje a na koniec zazrak to nieje tu treba syst.kompl.opatrenia

drzubok
18. aug 2011

@koniarova 12 500 ppm F ktoré dieta nevypluje a na koniec zazrak to nieje tu treba syst.kompl.opatrenia

tanija133
3. sep 2011

Dievcatka, chcem sa spytat.....mame tiez asi podobny problem, aj ked este neviem ci je to to iste....Malemu teraz rastu horne jednotky, a ten zub co rastie akoby sa skladal z dvoch vrstiev a velmi to vidno...vrchna vrstva -sklovina a spodna vrstva-zubna dren....spodna vrstva je viacej vonku a ta vrchna vrstva - sklovina je potiahnuta po zube tak do polovice????? Co to moze byt? myslite ze tiez nejaka nevyvinuta zubna sklovina? este som to neriesial u zubara, najprv sa tu pytam ci nahodou s tym nemate skusenost?

60iveta
8. okt 2011

@aime Milá aime, v Tvojom prípade by som začala u psychológa mám na mysli Teba a potom aj Tvoju malú. Deti preberajú strach od svojich rodičov a to vracanie, ak nemá nejakú vrodenú vadu je psychogénna záležitosť, ona Vás jednoducho vydiera. Ak ju napína, nedajte jej jesť, nech je hladná. Potom zje všetko a ani ju nenapadne, že by ju malo napínať. Na zuby pastu nepotrebuje, len kvalitnú zubnú kefku, zdravú výzivu a disciplínu. Ale začať musite u seba.

tanija133
8. okt 2011

BAby, tak to mame potvrdene aj od zubnej lekarky,nevyvija sa nam zubna sklovina, postihnut esu horne 2 jednotky.... Mala my som dodrziavat ustnu hygienu aj v noci, ale to sa neda,, nedokazem zatial maleho odstavit ani od nocneho kojenia.....(((( Baby ako vyzeraju zubky vasich deti, s tymot problemom, ked su uz kucsok vacsie?

katana11
11. nov 2011

@aime ahoj prosim ta mi mame tento presne isty problem so sklovinou zlieza dole a zacinaju sa robit ryhy ☹ 😢 Ako ste prosim ta postupom casu so zubkami a ako ste to nakoniec zvladli dalo sa nieco s tym robit??? Dakujem krasne.

lili177
6. mar 2012

aj ja prispejem svojou skusenostou..druhemu syncekovi som nezacala umyvat zubky hned ako sa ukazali, v presvedceni, ze sa nemoze nic stat...bol kojeny aj v noci, zubky sme cca 3mes neumyvali, sem tam nejaku sladkost zjedol a sladke sirupy ked bol chory, ved bolo leto, prazdniny...ked mal cosi vyse roka a cca 6 az 8 zubkov, na prednych jednotkach som si vsimla akesi kriedovatenie zubkov,akesi biele...okolo dasienok...tak som sa vsytrasila a hned sme zacali umyvat...co sa stalo najblizsie dva mesiace...slo to straaaasne rychlo, to biele zhnedlo a navstivili sme zubarku, ta natrela flurovym lakom nakazala umyvat..tak odvetdy umyvam 3krat denne, aj pred popoludn spankom, nocne kojenie sme okamzite vyradili, sladke napoje nikdy, 10dni do mesiaca kazala umyvat zubky stnou vodou Gum paroex 12 percentna, dostat to v auparku v ke v takej zubnej predajni, par krat namocim a umyvam zubky
http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/1264242-gum...
zvysok mesiaca pasta elmex a ked spi tak mu na vatovu tycinku trolinku elmex gelu a potriem predne zubky
chodime kazde dva mesiace potriet lakom ku zubnej, pochvalila nas, ze sa to nesiri, ze to tak uz ostane, comu velmi neverim...ale,ja som sa zlakla, ak by to malo tak sialene rychlo pokracovat ako na zaciatku, tak by dvojrocny nemal zubky a ked su este trvale...tie predne ostali pri dasienkach hnedo zlte, lae je to ok, ak chcete napiste mi IP

nibiru
28. mar 2012

ahoj baby chcela by som sa spytat tu fluorizaciu zubkou ste si hradili sami a ako casto sa to robi vidrzi to ? mi sme boli u zubara v decembri vsetko bolo ok mali sme dojst na kontrolu v juli ked bude mat dcerka 2r lenze dnes som si vsimla na hornych 2kach akoby odstiepnute zo zubka a hnedkasty povlak na dotyk je jasne citit ze s toho zubka chyba a okolo dasienok bieli akoby povlak no nejde dole ani kefkou zubky umyvame 2x denne elmex pastou v noci sice kojim ale len 1x .
@drzubok

lili177
24. mar 2013

pridavam sa skusenostou, syncekovi sa to zacalo po roku, ked mal hore len styri zubky, sladke nejedol len sirupy na kasel a antib zubky som neumyvala v presvedceni ze sa im nemoze nic stat, nocne kojenie vsak bolo, vysledok bol hnede skvrnky na prednych zubkoch pri dasnach co sa za mesiac neskutocne rychlo sirili, chytila som paniku, vsetko vylucila, v noci nic nepil, cistit tri krat denne, nic sladke a uspech prisiel, zastavilo sa to, dnes ma tri roky a zubky ako ked mal rok, teda hnedo zlte skvrnky, mozno malinko vacsie ako vtedy, moj ciel vsak bol splneny, aby neostal bezzuby v troch rokoch,verim, ze este aj v 5rokoch tam budu a nebude trpiet ani chvilnku navyse kvoli mojej vtedajsej lenivosti.takze da sa to, uverila som lebo som to zazila, cistit cistit a cistit, neverila som tomu, lae uz verim

miskaska
30. mar 2014

Ahojte maminky. Syncek zavisly na ciciku ma poskodene predne 4 zubky...ma tam zlty povlak a aj kazy. Pije cistu vodu, vela sladkeho nepoje, zuby cistime, ale asi sa odrazilo caste kojenie a asi som aj ja nieco zanedbala. Boli sme u zubarky a bude sa vrtat. uvidime ako a ci bude spolupracovat. Mate nejake skusenosti ako to tak male deticky zvladaju? Mam strach, aby mu tie zubky uplne neodisli, citala som ako sa niektorym detickam priam rozpadli. Verim, ze ked sme to zacali riesit dopadne to dobre. Pri pomysleni, co nas caka ma oblieva studeny pot 😢

sofia14
19. mar 2016

Napisem svoju skusenost. Ja som nocne kojenie nezastavila lebo som myslela ze to z toho nemoze byt. Tiez to cistenie zubkov bolo poslabsie hlavne pri koreni zubku nechcela si dat cistit tvrdsimi kefkami az neskor som objavila curakid. A nocne kojenie len pribudalo bolo to doslova spanie na prsniku. Jednu dvojku ma uz prec a druha sa jej lame jednotky su asi zachranene. Ale nie je dojcena v noci asi mesiac a hnedost zo zubkov mizne. Takze ja to nepovazujem ani za zubny kaz. To mliecko materske a cukor v nom znicilo sklovinu ale pritom kaz jej urcite v ustach nevznikol. Cierne ich vobec nemala a aj hnede fliacky miznu. Len sklovina zliezla. Zubarka povedala ze jej s tym zatial nebude nic robit iba ak by ju to zacalo boliet. Skor tym ze by do toho rypala by skor mohli vzniknut hlboke kazy a logiku to ma. Mozno to niekomu pomoze.

vierkau
17. jún 2016

Baby to naozaj nocne kojenie tak skodi zubkom?
My mame 17mesiacov ale doslava zaspavame na ciciku aj v noci potrebuje potiahnut... flasku uplne odmieta... pije z poharika alebo zo slamky...
Mame ale presne rovnaky problem so sklovinou ze nam odpadava z prednych dvojok a zltkasty povlak ma na prednych zubkoch. ..
U zubarky sme samozrejme boli a konstatovala ze to moze mat z padu..odskocenu sklovinu. .ale mne sa to nezda..