Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dorábanie odlomených mliečných zúbkov

rainee
23. nov 2011

Ahojte, mate niekto skusenost s dorabanim odlomenych zubkov? Nerobi sa to sice casto, ale da sa to vraj dorobit/doplombovat len nikto negarantuje ako dlho to vydrzi..... Nasej sa odbilo pri pade zo zubkov a chcela by som jej to dat doplnit aj ked sa jedna len o mliecaky, takze rada by som sa podelila o skusenosti ak to mate uz niekto za sebou. 😉

katarina43
3. máj 2013

@rainee a chodite k zubarovi?dalej sa vam zubky nekazia?lebo moja zubarov nechce ani vidiet a mame aj jeden kazik a terebalo by nam ho spravit a tu zubari u nas nie su velmi ochotny robit deti co nechcu spolupracovat a uz som z toho zufala ze kde mam ist,aby jej ten zubcek spravili.Posielaju nas az do Kosic a jednak je to od nas daleko a za jednu plombu si pytaju az 19 ecka.Tak som z toho strasne zufala a neviem co robit.

rainee
autor
3. máj 2013

@katarina43 chodime 2x rocne na preventivky a zubky ma inak ok. to odlomene bolo zatrete-zakonzervovane len nejakou fluoridovou vodickou a dufam ze sa dalej kazit nebudu, uvidime, tiez ma to stale trapi. my tu mame zubarov na kazdom kroku ale tiez nie su moc ochotni osetrovat deticky... 19e za plombu je este super cena, v BA pytaju sukromni neporovnatelne viac, konzultacia + ostetrenie mozes nechat aj 200-300e, podla toho co sa robi...

katarina43
4. máj 2013

@rainee no tak vy tam v BA to mate asi lepsie ako my na vychode ale ovela drahsie.Myslim to lepsie to ze vam aspon zatreli ten zlomeny zubcek niecim a nam nicim nechali to tak.A tiez som hotova z toho kaza,lebo niektore deticky este zubara tu u nas nevideli a mamicky s nimi k ziadnemu zubarovi tu nechodia ked deti nemaju problemy.A zubky umyvame vzdy ani sladke jej velmi nedavam tak ja tomu nechapem a niektore deticky tolko sladkeho pojedia a zubky maju pekne,tak neviem ci to nemoze byt aj v genetike ze mala zdedila zubky po tatkovi lebo on mal hrozne zubky.Aj malu som kojila doteraz a hlavne vecer,tak ci to vecerne kojenie velmi nepokazilo tie zubky.Neviem no uvazujem nad vsetkym.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli