Fliačik na prednom zúbku v 10 mesiacoch. Z čoho?

loren
21. jan 2008

nasa mala ma na prednom zubku slabozlty fliacik asi v strede s coho to moze mat ma 10 mesiacov

elise
21. jan 2008

loren a čistíš je zúbok ja som začala hned ako vyšiel von prstovou kefkou dostať ju kúpiť v detských obchodoch. a bola som aj u zubára to čo popisuješ myslím že je povlak na zúbkoch z mliečka.určite chodte aj k zubárovi povie ti ako ošetrovať zúbky a pozrie sa na fliačik 😉

kukona1
21. jan 2008

loren ja son kúpila fluorový sirup a detskú zubnú pastu elmex,lebo aj moja malá to mala a som sa zlakla že už jej začali ,,hnit" zúbiky ešte ich nemala vonku a pomáha to.

elise
21. jan 2008

my tiež používame detskú pastu elmex od 0 do 3 rokov

bubba
21. jan 2008

my nemami so zubkami nic a este som aj poprosila detsku,nech nam predpise "natrium fluoratum"to su tie male biel co sme aj my kedysi jedavali na kila...davkuje sa to1*za den,ale davam jej to tak obden...a zub.pastu elmex sme zacali pouzivat az od18mes..

stanka3
22. jan 2008

nam vychadzaju 2 spodne zubky a objavila som na nich take akoby cierny nitky, neviete co to moze byt?
Mala nemala ani cumel, nepijeme z flase a pijeme caje bez cukrov. Uz od malinkata som jej natierala dasienka a umyvala zubky kefkou. Berieme zelezo,nemoze to byt z neho?

elise
22. jan 2008

stanka pri prerezávaní zúbkou je to ok, my bereme železo tiež ale skús použiť zubnú pastu na kefku nám to prešlo po zubnej paste.

loren
autor
22. jan 2008

tak kupila som kefku dufam ze pomoze

junovka
22. jan 2008

a moze to byt aj v genoch 😉

loren
autor
22. jan 2008

tak to nieje v genoch nema to mat po kom bude to len ten povlak asi

elise
22. jan 2008

loren ako ste čistili zúbky? malý tú prstovú kefku zbožnuje lebo mu snou prechádzam aj dasienka 😉

rinuska
23. jan 2008

Existuje nejaká prstová kefka na zuby? To nepoznám.Kde to kúpim?

loren
autor
24. jan 2008

no vseliak 🙂 elise aj si dala najprv ale potom mi ju zhrabla a zuvala o stosest a fliacik ostal tam kde bol 😉
rinuska je to taky nastavec gumeny na prst ale ak ti dieta hryzie tak ako nasa mala tak to neodporucam a mimochodom presne taky gumeny naprstok sme mali aj pre nasho psa 😉

katulka11
27. jan 2008

No moja malá má predné zúbky akoby odštiepené, také žlté a "zúbkaté" ale odštiepené to nieje, má to hneď ako jej vyšli. Pýtala som sa detskej lekárky, ževraj je to oslabená sklovina, u detí čo pijú veľa tekutín, hlavne osladeného čaju sa to stáva. ☹ Ale od jednej mamky som počula, ževraj sa jej to upraví, nemáte s tým skúsenosť?

Elise máme podobne staré detičky, ja som ešte s malou u zubného nebola a popravde, neviem si to ani predstaviť. Ako to prebiehalo?

jaruska74
11. júl 2011

@katulka11 ako sa u vas poriesili tie zubky, my mame taky isty problem asi ako vy? dakujem

katulka11
11. júl 2011

Noo pozerám ,že to bolo riadne dávno. 🙂 Moja slečna už má 4,5 roka a má krásne zdravé zúbky. Akurát možno ich má trošku menšie, ale sú úplne Ok. 😉