Hnedé zúbky po antibiotikách

akzuzs
2. jan 2014

Ahojte chcela by som sa opýtať ako mám dcére (3roky) znova docieliť biele zúbky. V priebehu decembra mala dva krát ATB. Prva krát mala niekoľko dní vysoké horúčky a v krvi jej zistili zápal lebo CRP bolo OK a dva týždne čo dobrala ATB deň pred štedrým dňom som bola znova u MUDr lebo jej stúpla teplota a že 89 CRP a brala jej výter z hrdla a nosa lebo mala krvavé hrdlo a tam jej vyšlo Hemofíl preo ten vysoký CRP test. Druhé ATB dobrala v pondelok 30.1. a už v utorok som si všimla aké má špinavé zúbky a keď som jej ich vyčistila tak nič. Stále jemne krémové. Hneď mi došlo že po ATB (Augmentin duo) je to trvalé alebo sa to dá niečim odstrániť. Brala aj Ambrobene a aj probiotika a teraz jej dávam aj kolostrum na imunitu. Má niekto s tými zúbkami skúsenosť? Ďakujem

ivanazv
2. jan 2014

Ahoj, aj moje baby to mali, a tiež som sa prelakla ked dcéra 1,5 ročná brala tri mesiace ATB a zhnedli jej zubky....aj som jej ich čistila a nešlo to vobec dole......ale asi po mesiaci jej to zišlo uplne samé a teraz má krásne biele zubky, naštastie. Pýtala som sa aj zubárky a vravela tiež že ten povlak zíde sám, a keby nie tak to vedia zubári vyčistit. Prednedávnom staršia mala tiež ATB a aj zubky sa jej začali farbit do hneda, ale tiež jej to pekne zišlo samo dole.

akzuzs
autor
2. jan 2014

@ivanazv dík som sa ukľudnila aj som si myslela že by to mohlo zísť ale viem že ako dieťa som sa kamrátila so susedom a on mal hnedá zhnité zuby a mal ich až kým nevypadali a to pre to lebo ako dieťa bol často chorý a bral penicilín a mu to odpravilo zuby a nezišlo to práve naopak až kým mu nenarástli trvalé a aj s trvalými mal problémy a už je dospelý a zuby ma jak noty na bubon Takže to bolo moja prvotná predstava zúbkov po ATB keď som to malej zbadala. Ďakujem za odpoveď

lindulak
30. dec 2014

Aj moja dcéra brala Augmentin 10 dní na zápal stredného ucha. Tiež jej zhnedli zuby a teraz čistím a čistím a čakám, kedy to zíde, lebo sú to už zúbky trvalé. Už sú to 3 týždne a spodné predné má stále napoly hnedé. K zubárovi ideme až začiatkom marca. Otras tieto atb 😝

zuzume
9. nov 2015

@lindulak a zislo jej to?

lindulak
9. nov 2015

@zuzume áno zišlo, ale dosť dlho to trvalo...

zuzume
9. nov 2015

@lindulak dakujem

waitinka7
30. dec 2015

fuha dievčatá, to som fakt nevedela, že z atb možu takto zhnednúť zúbky. Presne doma riešime toto isté, u 7 ročného syna som si všimla, ako mu razom zhnedli zúbky (ale akoby len polovica od dasienka), minulý týžden bral atb augmentin, lebo mu zistili v nose streptokoka. Takže to je z toho? Viem, že predtým to nemal a drhneme zuby o dušu a nič, akoby to bolo vo vnútri skloviny alebo čo. Dokonca som mu kúpila aj tú single kefku curaprox, ale neviem, či to má výžnam. Zmizne to same?

zuzume
30. dec 2015

Nam to uz mizne a to budu uz 2 mesiace boli sme s tym aj u zubarky ale povedala len cistit nic ine na to nieje.. a presne aj moj to mal iba do polovice ale uz ich ma lepsie..