• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Hnedý povlak na zúbkoch. Z čoho to môže mať?

13. marca 2009 
Ahojte, asi pred 2 týždňami som si všimla že malá ma taký hnedý povlak na zúbkoch, pravidelne si ich čistíme, má len 17 mesiacov z čoho to môže byť ??? Z čaju ?
A čo Vaše deti pijú cez deň ? Neviete poradiť čo s tým ?
10. mar 2009 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
severka a nebuchla si zubky ze sa jej tvori ten povlak ?
moji mensi piju cajik.
no tak len zubar on ti urcite poradi :slight_smile: a budes mat aspon istotu z coho to je.
10. mar 2009 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja mala ho ma na hornych prednych, docistujem jej zubky, pije vodu alebo UM, kojila som ju do 16m
dnes ideme k zubarke, tak sa na to spytam, ale cistim jej to tak, ze si dam troska pasty na odlicovaci tampon a suchnem jej ich, niekedy je vsak viac, inokedy menej viditelny
11. mar 2009 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Môj starší syn mal takýto povlak z čaju, ba dokonca sa mu začínal robiť aj kameň :angry:. Boli sme pri zubárke a tá hneď, že z čaju. Tak tomu mladšiemu dávam prevarenú vodičku.
11. mar 2009 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak mi mame do dnesneho dna az cierny povlak chodime zubarke pravidelne zubky cistime dvakrat denne a nic nepomaha po vypadnuti mliecnych zubkov a vyrastnuti trvalych je to este horsie :frowning2: a to si zubarka myslela ze to prestane. Mame to geneticky dane mame nejaku divnu tvorbu slin a tym to vznika a stale ostava :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Inak niekedy je aj na vine strava a ked sa zmeni je to O.K. my bohuzial chodime kazdeho pol roka na cistenie zubkov a aj tak po mesiaci to mame znova u takychto deti to nemozu robit castejsie az ked pride do puberty tak to zmizne. ja som s tym mala tiez problem
11. mar 2009 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj tiež som si všimla kaz na predných 2zubov pojdeme k zubarke ale som zvedava ako bude prebiehať liečenie lebo malý má rok aj pól a ťažko si nechá aj zúbky čistiť :frowning2:
12. mar 2009 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja sa toho tiez obavam, mala si vobec nenecha cistit zubky. Myslite, ze ked sa urobi ten povlak, da sa odstranit?
12. mar 2009 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som si tiež myslela že je to povlak ale ked som mu prešla prstom po zúbku tak som si všimla že je drsné a zubná sklovina akoby popraskaná :confounded: tak hrúúúza som zúfala a mám dosť blbý pocit z toho :cry: ....ale dám vedieť čo povedala stomatologička aj o tom povlaku :wink:
12. mar 2009 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cau zeny, tak my sme boli vcera u zubnice a mala ma tiez popraskanu sklovinu. zatial to mame len cistit a ked bude vacsia, tak jej to opravi. vravela, ze sa musela buchnut do zubkov - nie som si vsak toho vedoma, ale ze to mohla mat buchnute skor, ako jej vyliezli
12. mar 2009 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
paaani, to aby sme sli k zubarovi a od kolkych rockov nas vezmu? :unamused:
12. mar 2009 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
doporučujú hned po prerezaní 1zúbku :wink:treba treba treba zubara lepšie skôr ako potom riešiť takéto fórum
13. mar 2009 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok