Hnedý povlak na zúbkoch. Z čoho to môže mať?

severka222
10. mar 2009

Ahojte, asi pred 2 týždňami som si všimla že malá ma taký hnedý povlak na zúbkoch, pravidelne si ich čistíme, má len 17 mesiacov z čoho to môže byť ??? Z čaju ?
A čo Vaše deti pijú cez deň ? Neviete poradiť čo s tým ?

jarus74
10. mar 2009

severka a nebuchla si zubky ze sa jej tvori ten povlak ?
moji mensi piju cajik.
no tak len zubar on ti urcite poradi 🙂 a budes mat aspon istotu z coho to je.

katka76
11. mar 2009

moja mala ho ma na hornych prednych, docistujem jej zubky, pije vodu alebo UM, kojila som ju do 16m
dnes ideme k zubarke, tak sa na to spytam, ale cistim jej to tak, ze si dam troska pasty na odlicovaci tampon a suchnem jej ich, niekedy je vsak viac, inokedy menej viditelny

katka.m
11. mar 2009

Môj starší syn mal takýto povlak z čaju, ba dokonca sa mu začínal robiť aj kameň 😠. Boli sme pri zubárke a tá hneď, že z čaju. Tak tomu mladšiemu dávam prevarenú vodičku.

petrahy
11. mar 2009

tak mi mame do dnesneho dna az cierny povlak chodime zubarke pravidelne zubky cistime dvakrat denne a nic nepomaha po vypadnuti mliecnych zubkov a vyrastnuti trvalych je to este horsie ☹ a to si zubarka myslela ze to prestane. Mame to geneticky dane mame nejaku divnu tvorbu slin a tym to vznika a stale ostava 😝
Inak niekedy je aj na vine strava a ked sa zmeni je to O.K. my bohuzial chodime kazdeho pol roka na cistenie zubkov a aj tak po mesiaci to mame znova u takychto deti to nemozu robit castejsie az ked pride do puberty tak to zmizne. ja som s tym mala tiez problem

vija2
12. mar 2009

ahoj tiež som si všimla kaz na predných 2zubov pojdeme k zubarke ale som zvedava ako bude prebiehať liečenie lebo malý má rok aj pól a ťažko si nechá aj zúbky čistiť ☹

strociatka
12. mar 2009

ja sa toho tiez obavam, mala si vobec nenecha cistit zubky. Myslite, ze ked sa urobi ten povlak, da sa odstranit?

vija2
12. mar 2009

ja som si tiež myslela že je to povlak ale ked som mu prešla prstom po zúbku tak som si všimla že je drsné a zubná sklovina akoby popraskaná 😖 tak hrúúúza som zúfala a mám dosť blbý pocit z toho 😢 ....ale dám vedieť čo povedala stomatologička aj o tom povlaku 😉

katka76
12. mar 2009

cau zeny, tak my sme boli vcera u zubnice a mala ma tiez popraskanu sklovinu. zatial to mame len cistit a ked bude vacsia, tak jej to opravi. vravela, ze sa musela buchnut do zubkov - nie som si vsak toho vedoma, ale ze to mohla mat buchnute skor, ako jej vyliezli

strociatka
12. mar 2009

paaani, to aby sme sli k zubarovi a od kolkych rockov nas vezmu? 😒

vija2
13. mar 2009

doporučujú hned po prerezaní 1zúbku 😉treba treba treba zubara lepšie skôr ako potom riešiť takéto fórum