Hnilé zúbky. Čo na ne zaberá?

zuzidr
10. jún 2009

Ahojte,neviem či tu už taká tema je,ale nenašla som... 😅

moja dcérka má 2roky,a má velmi nepekné zúbky,hoci jej prvý zub vyšiel v siedmych mesiacoch a odvtedy sa snažíme zuby umývať, nepomáha to...velké množstvo sladkostí a čokolád nepapá....do roka mala oslabenú imunitu a bola častejšie chorá,dr.mi povedala že to je z tej imunity oslabenej a že volakedy sa na to dával fluorid ale že teraz sa už nepredpisuje,lebo že deťom škodí 😅 😕 a povedala že to sú len mliečne a že druhé zúbky by mala mať pekné 😅 🙂 inak ja som ako dieťa mala presne také isté zuby,teda mala som ich horiše,úplne čierne a vylámané 😠 😠 😠 a teraz mám celkom fajn zuby 😕 😉

od vrchu zúbku sa jej normálne akoby vylupovala sklovina,má ich také vrúbkovaté a velmi nepekné ☹ ☹ ☹ ☹

viete niečo odporučiť aby sa to nedostalo až do černania a následného vylamovania a hnitia zúbkov?

sakura77
10. jún 2009

no,ja som to videla na vela detoch,asi je to aj geneticky myslim-ale zas aj mnohe mamicky dopomahaju medovymi cumlikmi a podobne,no,ale ak tvoja nepapa vela sladkosti a sladkych dzusikov tak to nebude tym

zuzidr
autor
10. jún 2009

tak akože nehovorím že sa nenapije džúsu ale nepije ho na litre a zje aj cukrík či lízatko alebo sem-tam kinder čokoládu,a nemyslím si že by sme to preháňali so sladkosťami....a hlavne ona papá hrozne vela ovocia zeleniny 😉

saska.t
10. jún 2009

zuzidr- nemam vlastnu skusenost ale kamoska mala tiez 2 rocnu a musim povedat ze dr. jej odporucila ich dat vytrhat kedze tam uz urcity proces pokazenia je a zevraj to oslabuje imunitu atd. Mala isla pod narkozu a vybrali jej ich dnes ma uz krasne zubky 😉

zuzidr
autor
10. jún 2009

saska vybrali jej ich?????????????????? 😅 😅 😅 😅 😅 a to potom nemalo zúbky? 😕

zuzidr
autor
10. jún 2009

určite sú tu nejaké dentálne sestričky alebo lekárky,ak sa nájdu,poprosím aj odbornú radu,lebo rozmýšlam že pôjdeme k zubárke 😅

sakura77
10. jún 2009

zuzi,ono to aj tak scerna a vyhnije az po dasienko,uz ked zacne,myslim ze to nezastavi,takze napriklad aj moje dve netere chodili bez prednych zubov,lebo im to celkom "vyzralo"
ale skus tu zubarku,co ti povie,lepsi je nejaky "mudry" nazor odbornika

inak co sa tyka dzusikov a lizatok,tak nas kiko by teda uz nemal mat ziadne zuby,poje toho dost teda-ale zatial ma vsetky pekne,klop klop

zuzidr
autor
10. jún 2009

dodnes si pamätám ako sme sa v škôlke fotili a ja som v rohu plakala že sa nejdem fotiť lebo mám hnilé zuby 😅 😠 chcela som od tohto uchrániť aj Emmu(mažel má krásne zuby)ale asi sa tomu nevyhneme ☹ ☹ ☹

sarianah
10. jún 2009

..u mna tiez medove cumliky spravili svoje ked som bola mala..predne zuby mi museli vytrhnut, potom to uz bolo v pohode..

silvia123
10. jún 2009

ja som sa tiež bála aby nemal malý škaredé zúbky, od malinka mu dávam piť len detské minerálne vody a na odporučenie lekárky teraz nesýtený Rajec, (prípadne svätojánsky čajík -teda bylinkový a nie sladký) malý ani nevie čo to džusík je a keď som mu ho minule dala okúsiť, tak ho vypľul, vôbec mu nechutil. Myslím, že práve pitie čistej vody dosť spraví... a samozrejme sladkosti obmedzujem.

olivova
10. jún 2009

podla mna vela urobia aj lieky v sirupoch. Napriek tomu, ze zubky umyvame, sladkosti vela nespapa, cajik nesladime, uz ma zubok trosicku "opapany". Neviem. Pripisujem to tym liekom.

duskaf
10. jún 2009

Ahojte kočky zlaté.
Náš Filipko má podobný problém a bola som z toho veľmi smutná, lebo on si z nás všetkých zúbky najradšej, najlepšie a najčastejšie čistí. Keď sa u neho ten proces začal, pani zubárka mi povedala, že to môže byť z viacerých príčin, no pod žiadnu sme nespadali, keďže sladkosti nejedol, z fľaše nepil. Nakoniec povedala, že je to z nočného dojčenia, keďže v noci som mu samozrejme zúbky nečistila, keď zaspal na prsníku.
Tak teraz len čakáme, kedy mu už vypadnú a novým zúbkom sa pokaziť nedovolíme. 🙂

mywiel
10. jún 2009

Ja som to videla u deti co brali dlho antibiotika neviem ci to bol aj vas pripad kedze mala oslabenu imunitu? 😕

sestri
10. jún 2009

zuzidr...príčiny môžu byť rôzne, a jedna z nich je aj oslabená imunita...určite mu ich nedaj trhať...choď s ním k zubárke...kým ho nebudú bolieť, nič sa nedeje, trvalé zúbky môže mať krásne a zdravé...lieky na robia na detských zúbkoch veľkú šarapatu...my sme také vytrhli už keď bolo naozaj veľmi zle a drobec napuchol. inak nie.

diddi
10. jún 2009

nasa Ella ma podobny problem....predne 4zubky ma popraskane a dokonca nalomene...jej dvojca Mia,ma krasne biele zubky....Ella od malicka stale natahovala flasky...nenormalne vela caju vypila...Mia nie....takze moj zaver je: nepit Hipp granulove caje a nedudlat hnede kaucukove dudle....Miuska tieto veci odmietala a ma krasne zubky.....vytrhnut by som Elle urcite nedala.....musime pockat,kym vypadnu....pediatricka nam dala nejake tabl.s fluorom

duskaf
10. jún 2009

Ono určite je tam ten princíp sladkého povlaku na zúbkoch, či už z džúsikov, čajíkov, mliečka. Nás sa dokonca pýtala zubárka, či sme nepili nápoje zo slamky.

katarina43
4. júl 2013

@zuzidr ahoj a kedy Vam potom vypadali tie pokazene mliecne zubky?a kedy isli trvale v 6 r,ci skor ak sa mozem opytat?Lebo my mame podobny problem a som z toho velmi zufala ☹ dakujem

katarina43
6. júl 2013

@duskaf ahoj ked sa mozem opytat zubky ste syncekovi opravovat nedavali?nechali ste ich tak pokym nevypadnu?a uz mate trvale zubky?dakujem 🙂

gabulkapapulka
11. aug 2013

ahojte babulky, ja mám ten istý problém , žijeme v Uk a tu som mala problém zohnať iné čajíky okrem granulových ... myslím tým teda pre kojencov , a minerálky?? väčšinou to boli len sladené a aj keď som robievala bylinkové čajíky , aj tak sa malému začali zubky kaziť... najskôr sa mu začal robiť zubný kameň a v podstate to išlo veľmi rýchlo .... zúbky si umývame , snažíme sa ale malého naťahuje zo zubnej pasty , tie som tiež vyskúšla viaceré , skúšala som aj s čistou vodou ale nieje to ono.... keďže je veľmi živý chlapček , každú chvílku si niekde zo zúbka odbil,nakoľko ich mal slabé a začali mu odhívať , myslím tým predné štyri , čo je zaujímavé ale je že ostatné zúbky má ako perličky nádherne biele a krásne rovné .... tiež ma napadlo že by som mu ich dala vytiahnúť , určite aj preto že to vyzerá hrozne .... a bojím sa aby sa mu nechytili ostatné ... väčšinou mi radia aby som ich nechala tak, že v správny čas pôjdu samé a neurýchlim tak rast trvalých zúbkou , dokonca kamarátky s podobným problémom odišli od zubára s tou istou odpoveďou .... kamarátkinemu malému vyvrtali zo spodu dierku aby mal kde hnis vyťekať , no nám sa sem tam urobí hnis ale väčšinou praskne , ja to stále sledujem a som z toho tiež zúfalá, rozmýšlam že navštívim zubára a ak mi poradí dať ich von, nakoľko ak mu odhnijú až po dasienko neviem si predstaviť ako mu potom ten zúbok vypadne, rozhodnem sa určite pre anestézu , nechcem aby mal doživotne potom strach .... myslím že je jedno či to bolo s čajíkou alebo genetika , alebo zo stravy , ak sa pokazia moc tak potom sa to nedá už napraviť , už len urobiť všetko preto aby sa zachránili ostatné a aby sme predišli problémov, v každom prípade , kadžý prípad je individuálny a mal by ho posúdiť asi zubár či??? ja ho navštívim a dám vedieť ako to dopadlo...

zuz9
24. sep 2013

Ahojte maminy..No ja mam ten isty problem a tiez som stoho zufala..Mne ma maly 3 pol roka a pomaly sa mu jeden za druhym kazi , nema ich este cierne ale presne opadava mu skllovina a zacinaju na niektorych miestach hnednut..najhorsie na tom je ze uz sa par krat stazoval ze ho boli zubok ale co stym ved on ma jeden za druhym pokazeny podla toho co vidim..a presne mi teda na sladkostiach nie sme od mala som sa snazila sladkostiam vyhnut, chory vobec nebyval takze imunitou to tiez nebolo, umyvat som sa snazila od prveho zubka ale jasne ze to sa neda zivemu drobcovi dokonale umyt hlavne tiez mu pasta vadi a napina ho snej..ale presne nejde o to ze s coho to ma teraz nam to uz zubky nevrati ale ako to riesit..tiez mi je stoho smutno nadherny cloviecik malinky a uz ma skarede zubky..Tak asi len cakat co... 😒

martina1305
24. sep 2013

@zuz9 my si davame kazdy den tabletu zo zeleneho caju. alebo ak ti vypije taky, tak mu uvar, nech si vyplachuje, moze potom vyplut. Cinania pouzivali zeleny caj kedysi namiesto zubnych past.

zuz9
24. sep 2013

@martina1305 jej dakujem urcite skusim dakujem za radu..este som to sice nepocula ale skoda ze som to nevedela aj skor.. 😉

martina1305
24. sep 2013

@zuz9 aj tu je o tom napr. pisane: http://www.fenomen.cz/ask_lec50.htm

zuz9
25. sep 2013

@martina1305 Matka dakujem ti pekne 🙂 dnes uz mame prvy cajik za sebou a dokonca mu chutil 😉 za to nic nedame aby sme to neskusily 🙂 aj ked on ma skor oslabenu vlastne defekt skloviny ale tym padom su tie zubky citlivejsie a skor sa mozu napadnut kazom a verim ze nam to ako tak pomoze 😉 tak krasny vecer zelam spozdravom ZUZ

amadora
25. sep 2013

@zuz9 ja som to tiež mala ako decko, úplne zhnité zuby čierne 😝 ale trvalé môžem povedať že celkom fajn, tak hádam aj u vás to tak bude, ale verím že to trápi, hlavne keď je ešte taký maličký a kým zúbky vypadnú ešte to potrvá. ale či na to niečo pomôže... no myslím že asi nie 😒

zuz9
5. okt 2013

@amadora Dakujeeem za povzbudzujuce slova 🙂 a este sa opytam aj vas bolievali ??pamatate si na to??a ako vam ich potom vyberali vypadali ci vam ich museli trhat 😒 ..Je to tazke u takych malich ludi ze ako ho to boli ci to rierit a chodit k tomu zubarovi to vrtat alebo to nechame tak ze ved kopec deti to ma take...lebo uz ma jedno trhanie za sebou a bolo to hrozne neviem ci ho tam este dostanem..Isiel tam tak statocne krasne im ukazal zubky a potom chudacik tyzden sa aj jest bal a o zubaroch uz ani pocut 😔 jaj hned by som sa snim vymenila keby sa dalo 😕

zuz9
5. okt 2013

@martina1305 Matka prosim vas mozete mi napisat ake to mate presne tie tabletky pre vasu malu,,nazov ako sa volaju?isla by som si ich tiez kupit , en cajik mi uz moc nechce 😉 dakujeem

amadora
5. okt 2013

@zuz9 fu to si už veru nepamätám

mackos
6. okt 2013

Moj maly ma dva rocky a hrozne zubky :((((prvy krat som si to vsimla ked mal 11m a to mu prvy vysiel ako 8mesacnemu :( a dnes ?? hroza, chudacik moj. Predne uplne zzhnite, po dasienko az. Najhorsie je ze sa mu kazia aj stolickky. Chystam sa s nim do Viedni k zubarovi, co myslite zubky ktore sa daju zachranit ich vyvrta zablombuje alebo ako ? s prednymi viem ze nic.. tie uz le vytrhat , no zatial nechcem, nemame s nimi ziadne problemy ... netrapia ho , zatial :(

emuci
9. okt 2013

@martina1305 prosím Ta, konktretne ake tabletky davas - mozes dat link? vdaka

martina1305
11. okt 2013

@emuci posielam info do IP, aby sa admini nehnevali, ze tu spamujem 🙂