Homeopatiká pri prerezávaní prvých zúbkov. Používate?

kikolka
30. mar 2007

Ahojte maminy. Chcem sa opýtať či máte niektorá skúsenosti s podávaním homeopatík pri prerezávaní prvých zúbkov. Kúpila som CHamomila vulgaris 9 ale neviem či to môžu užívať aj 5 mesačné babatká a ako sa to dávkuje.Prosím o radu 😨

elliana
30. mar 2007

ahoj, ja som ich davala, rozpustila som si 5 guliciek v troske vody a dala som jej to lyzickou. V lekarni mi doporucili, ze hlavne pred spanim a vzdy, ked sa zobudi, znovu podat 5 gul. A mozu to aj 5 mes. babatka

kikolka
autor
30. mar 2007

Ďakujem za radu. A tvojej to pomohlo? 🙂

elliana
30. mar 2007

ale ano, hlavne vecer, pekne zaspala, lebo predtym som ju aj 2 hod. uspavala. Ja som si kupila este aj calgel, ale ten asi hned ocmulala, nez jej to stihlo pomoct

escada17
30. mar 2007

aj my ano, aj taku detsku masticku, teda skor gelik na dasna, akoby to umrtvilo...neviem vsak, co existuje na Slovensku, ale homeopatika by mali byt fajn..pri stolickach nam ale nic nepomohlo, tak sme uz ani neskusali...

adula76
30. mar 2007

Chamomilla vulgaris sa moze pouzivat bud 9 CH alebo 15 CHm bohato vsak stacia aj 2-3 gulicky. Mojej malej zabera homeo hned, do pol hodiny je v pohode. Homeo sa ma pre male deticky rozpustit v troske vody na plastovej lyzicke, mozu ho aj 5 msacne deti, aj mladsie.

zuz11
7. máj 2008

tomik5 • 1d • 8. apr 2008 o 11:17
Ahojte. Máte niekto skúsenosti s homeopatikom Viburcol čapíky? Myslím tým, či vám zabrali, od koľkých mesiacov ich môžem dávať... Malému idú zúbky a je to horor 😖 ved to mnohé poznáte. Teploty nemá (zatiaľ) len je strašne mrzutý a vôbec nespí.
Ak sa tu už o Viburcole písalo, tak ma nasmerujte. Alebo čo zabralo vám? Viem, že si to musí každé dieťa odtrpieť, ale chcem mu aspon trocha pomôcť, zmierniť bolesť a svrbenie a... 😉
Ďakujem

liliandax • 1d • 8. apr 2008 o 11:26
ahoj!

my to mame doma a pouzivame to stale, ked maly je nervozny, umrncany a ideme spat, tak aby sa ukludnil 😉
Zatial v pohode, zabrali.. a zacali sme ich pouzivat, ked sme mali asi rok 🙂 Nam dost pozde zacali vyliezat zubky.

vlasa • 1d • 8. apr 2008 o 11:37
my pouzivame cipky od pol roka a su lepsie ako nurofen.aj ked mame zvysenu teplotu tak ich pouzivame,su fajn 😉

lamia • 1d, 16tt • 8. apr 2008 o 11:37
ahoj,my to teď testujem,malé rostou stoličky....dostala je už 2x na noc a asi to bylo lepší,no nevím....

annika • 3d • 8. apr 2008 o 11:59
Ahojte, a treba ten čípok tesne pred spaním dávať?

maca66 • 1d • 8. apr 2008 o 12:12
ahoj.ja som malemu bolave dasna natrela babydentom a ukludnil sa.aj ked v noci plakal ponatierala som a ukludnil sa a spinkal.ked uz bola tepllota ,tak nurofen 🙂

lamia • 1d, 16tt • 8. apr 2008 o 12:27
Maca jenže to bych musela malé dávat nurofen každý večer,když jí rostou zuby třeba 2 měsíce v kuse,což nejde,takže teď dávám ten viburcol a doufám,že to bude pomáhat.Jinak taky natírám calgelem,to je v podstatě totéž co babydent,ale k ničemu to moc není.

andy.a • 2d • 8. apr 2008 o 12:30
nám Viburcol absolútne nezabral 😒
skôr Dentinox gél na ďasná a Panadol baby čípok od bolesti 😉

fifla • 1d • 8. apr 2008 o 13:30
my pouzivame calgel na potieranie. paralen ani nurofen nedavam, lebo nemal teplotu nad 38, vzde sa zmestil pod 37,6 a calgel obsahuje lidocain, takze od bolesti ulavi ten.

tomik5 • 1d • 8. apr 2008 o 13:38
Dentinoxom mu sem tam ďasienka potriem, no zdá sa mi, že zaberie len na chvíľočku. Tak preto chcem skúsiť aj niečo iné.

julca80 • 1d • 8. apr 2008 o 14:42
Neviem ci sa mi to len zda, ale ja nevidim dake extra polepsenie potom ako malej dam Viburcol. Uvidim este dalej, bo teraz mame velmi krusne chvile a dni. Idu na zubky a placeme kazdy den ked uz nevie co so sebou. Skusim jej to zacat davat castejsie. 😕 Naposledy som jej ho dala ked sa nevedela ulozit, nemohla stale zaspat. Teraz neviem ci po tej hodinke uspavania zabral ten Viburcol al.len unava. 🙄
Asi to zabera na kazde dieta inak. 😖

katka13122 • 1d • 8. apr 2008 o 14:53
aj my pouzivame cipky,super pomahaju nam

janina77 • 1d • 8. apr 2008 o 16:35
ja som pouzivala viburcol ked mal cca 3 mesiace a bol nepokojny, urevany, ziadne kolisanie nepomahalo, viburcol zabral. Zuby zatial nemame, ale viburcol mam v pohotovosti kupeny, a vyskusame pri zubkoch 🙂.

maji4 • 1d • 11. apr 2008 o 19:49
Ahojte ja som Viburcol začala používať o d3 mesiaca teda po 1 injekcií a od vtedy ,vždy keď sa mi niečo nezdá ,keď má zvýšenú teplotu, alebo je veľmi umrnčaná..., samozrejme ,že to nepreháňam ale sú dobré aj nám teraz lezú zuby a zatiaľ zaberá, ale používam aj iné homeopatikum na zúbky volajú sa Chamomolla vulgaris 30 ch vyskúšaj nám to tiež zaberá, rozdrvím 10 guličku a nakvapkám buď čaj alebo MM a dám jej to pod jazyk nech cumle 🙂

maca66 • 1d • 11. apr 2008 o 20:00
ahojte.ja som davala nurofen len ked mal teploty a to dost casto nad 38.a len potierala babydentom.malrmu pomahal.no kazde dietatko je ine.vobec neviem co je to ten virbucol 😒

jabber • 1d • 12. apr 2008 o 18:39
maca66 - Viburcol jsou homeopatické čípky, které se používají při horečce a na zklidnění. Máme je doma v pohotovosti, ale zatím jsme je nepoužili, ale prý jsou výborné - doporučila mi je jak naše pediatrička (že prý ji nemám cpát sajrajty typu Panadol a Nurofen) tak i naše homeopatka. My jinak na zuby používám taky Chamomillu Vulgaris 15ch a nemůžeme si jí vynachválit. Od té doby co jí bere, tak o zubech vůbec nevíme 😉

maji4 • 1d • 12. apr 2008 o 19:51
jabber a ako jej dávaš tú chamomollu?

maca66 • 1d • 12. apr 2008 o 20:31
no ja som rada,ze maly dobre znasa aspon ten nurofen.nemava ho casto(nebyvame totiz chory,ze by aj teploty,akurat ked tie zubky boli,ale inac nie.musim si zaklopat 🙂 )matko je totiz alergicky aj na paralenove cipky.lezali sme v nemocnici.nejako mu lieky nesadnu,ale ak su to homeopatika,tak by nic nemalo byt.musim sa spytat nasej pediatricky a v nutnosti vyskusat ten viburcol 🙂

anatanka • 1d • 12. apr 2008 o 21:43
Viburcol vubec neznam a to jsem homeopatika mela docela zmaknuty, jak Miriam cely dny jen brecela a brecela (ovsem ne od zubu).

Na ty zoubky ale u nas nepomohlo vubec nic, tak az azse porostou, tak zkusim toto.

jabber • 1d • 12. apr 2008 o 23:40
maji4 - dávám jí jednou denně 3 kuličky - rozpustím je v malém množství vody a z toho dostane jednu čajovou lžičku. Trvalo asi 3 dny, než to začalo účinkovat a než se zklidnila.

maca66 - no záleží jakou máte pediatričku, oni obecně moc homeopatii neuznávají, my máme naštěstí docela kliku 🙂 . Já bych to vyzkoušela, nemůžeš tím nic pokazit 😉

anatanka - a zkoušeli jste na zuby i ty ostatní homeopatika? Ono jich je několik, popisovala jsem to v tématu První zoubky - str. 5

icejane
27. dec 2009

ozaj ten viburcol čipky sa daju normalne kupit v lekarni...lebo ja som sa pytala a o nich nepočuli

miluska.h
27. dec 2009

icejane: u nas v BA sa daju kupit bezne v lekarni, tak vyskusaj v nejakej inej, urcite ich zozenies... 🙂

palomka
28. dec 2009

nam pri prerezavani zubkov pomaha DOLOGEL a je na cisto prirodnej baze 🙂

leonik
28. dec 2009

ahoj, já jsem taky dávala dceři při růstu zoubků čípky Viburcol, byla vždycky hodně protivná a uplakaná a po těch čípkách byl celkem klídek 🙂

aponchie
28. dec 2009

homeopatika s eprav emuzou i u malickatejch deticek neni to zadnej chemickej lek..ja davam uz silnejsi redeni pac ta 9na nas nezabirala a musela sem to neustal erozpoustet ..takze ted davam15..dam 20kulicek do deci vody a necham rozpustit naraz poradil mi to nas lekarnik a davam po lzickach celej den🙂

jabber
28. dec 2009

icejane - buď jinou lékárnu anebo si je objednej v internetové lékárně, jsou volně prodejné 😉

bihan
29. dec 2009

Aponchie, 15 je slabšie riedenie ako 9CH. Homeopatiká nefungujú na rovnakom princípe ako klasické lieky, že čím vyššie číslo, tým vyššia dávka.

Homeopatiká sú voľne dostupné, len sa zrejme nepredávajú v každej lekárni.

icejane
29. dec 2009

zohnala som len 30CH a lekarnicka mi povedala, ze tie nižsie cisla sa musia davat castejsie...davam rano a vecer po 5 guliciek...cez den je zaltučky..neplacka ako predtym v noci je este nervozny..dnes maju dojst aj tie cipky viburcol tak vyskusame na noc tie..ale inac zlepsenie ..takze odporucujem 😵

bihan
29. dec 2009

idejane.. zase "nesmierne informovaná" lekárnička 😀 nižšie čísla alebo vyššie čísla sa nedávajú častejšie alebo menej často podľa toho, aké to je riedenie, ale podľa toho, na čo majú slúžiť.. niekedy mám fakt dosť, keď čítam na fóre, čo za blbosti trepú ľudia, ktorí predávajú lieky 😝

Každopádne som rada, že pomohli 😉

jabber
29. dec 2009

Možná to ta lékárnice myslela tak, že nižší čísla jsou míň účinná, a tak je doporučuje dávat radši častěji, ale nám Chamomilla 9ch stačila bohatě jednou denně.

Jinak čím vyšší číslo, tím vyšší ředění a tím je lék účinnější. Vyšší ředění je u některých léků už na předpis.
Ale třeba takový Ricinus Communis je v ředění 5ch na podporu kojení a ve vyšším ředění laktaci naopak zastavuje, takže na ředění taky bacha 😉

bihan
29. dec 2009

Jabber, to ti vysvetlila zase nejaká vzdelaná lekárnica? Pretože je to presne naopak.

Čím nižšie číslo, tým menšie riedenie a tým pádom "silnejší" liek, aj keď pri homeopatikách je tá "sila" veľmi diskutabilná. Kto nepozná systém výroby, tak odporúčam naštudovať, kým začnete dávať nejaké rady 😉
Najsilnejšie riedenie je 1Ch, 3Ch je slabšie, 5CH ešte slabšie a tak ďalej až do 30.

Homeopatiká nie sú manej alebo viac účinné, homeopatiká sú účinné v určitom riedení na určitý problém. Napr. Arnica montana slúži v inom riedení ako príprava na šport. výkon, v inom riedení na akútnu liečbu poraneného tkaniva a v inom riedení zase ako rekonvalescencia po nejakom výkone.

jabber
29. dec 2009

bihan - ne, my máme svojí homeopatku 😉

O ředění se píše např. tady:
http://www.auranet.cz/homeopatie/page2.html - viz 6. řádek

jabber
29. dec 2009

Ale jinak souhlasím, že konkrétní ředění je na konkrétní problém 🙂 viz třeba ten Ricinus

bihan
29. dec 2009

Keďže netuším, ktorý riadok máš presne na mysli, pridávam z Boiron stránky

Výroba
Homeopatické lieky sa vyrábajú z látok rastlinného, minerálneho a živočíšneho pôvodu. Východzia látka postupne prechádza opakovaným viacnásobným riedením, po ktorom nasleduje dynamizácia (pretrepávanie riedenej látky - roztoku). Typ riedenia je vyznačený na obale homeopatického lieku číslom (výška riedenia) a písmenami CH (centezimálne riedenie realizované metódou Dr. Hahnemanna) alebo K (tzv. korzakowského riedenie). Napríklad 15 CH znamená, že liek bol pripravený z východzej materskej tinktúry pätnástimi postupnými riedeniami vždy v pomere 1:100. Takto získaným roztokom sa potom impregnujú granuly zložené zo sacharózy a laktózy.

bihan
29. dec 2009

Homeopatiká by sa nemali brať len tak "podľa pocitu".. samozrejme neublížia, ale ani nepomôžu. 😉 Je fajn vedieť, na akom princípe sú vyrábané. Ja ich veľmi rada používam (ako čokoľvek iné z alter medicíny) ale vlasy mi stavajú dupkom, keď napr. počujem, že kamarátke nechceli predať 9CH camomilu na zuby, ale predali jej 5-ku, lebo vraj či je padnutá na hlavu, keď chce dať malému také silné 😝 Lekárnice!

jabber
29. dec 2009

No však já vím, jak se ty léky ředí 😉 to je právě to, co je všem na homeopatii nepochopitelný

jabber
29. dec 2009

Myslím konkrétně 6. řádek, hlavně větu: Čím je ředění léku vyšší, tím vyšší je jeho účinek. 😉

jabber
29. dec 2009

No s lékarnicemi bych se o homeopatikách radši moc neradila, to je fakt, většinou o tom vědí prd 😅
No ona ta 9ch je silnější než 5ch, ale 9ch je na zuby určená 🙂

icejane
29. dec 2009

bihan to znamena, ze 30 je slabsia ako 15 ??? a to sa mame spoliehat na rady lekarnika 😢 , mali by byt viac skoleny ked taketo lieky predavaju...a ktora chamomila je teda lepsia pri prerezavani zubkov podla teba??? a čo hovoris na cipky viburcol?

jabber
29. dec 2009

icejane - 30 je silnější 😉

bihan
29. dec 2009

No hej.. silnejší.. ale to sa skôr berie v tom "duchovnom" ponímaní.. z fyz. hľadiska už myslím pri 7Ch nie je v lieku prítomná absolútne žiadna aktívna molekula z materskej tinktúry. 😀

icejane
29. dec 2009

a kolko teda treba davat .. ja mam 30 a davat dva krat po 5 guliek je to vela???

jabber
29. dec 2009

bihan - to už tam není daleko dřív, když se to pokaždé ředí 1:100 😉 Ale jde o účinnost snad, ne? Ne o to, kolik se tam najde molekul - to je přesně to, čím se ohánějí odpůrci homeopatie, že to nemůže fungovat, když tam (chemicky) nic není