Homeopatiká pri prerezávaní prvých zúbkov. Používate?

kikolka
30. mar 2007

Ahojte maminy. Chcem sa opýtať či máte niektorá skúsenosti s podávaním homeopatík pri prerezávaní prvých zúbkov. Kúpila som CHamomila vulgaris 9 ale neviem či to môžu užívať aj 5 mesačné babatká a ako sa to dávkuje.Prosím o radu 😨

erikasadek
14. jún 2012

@wanilka8 len an lekarsky predpis je slovenske specifikum.. 😉 😀 neris to..... naozaj sa nemusis bat a mam pocit ze tvoja lekarka by ti velmi nevedela pomoct.. pokial nie je aj homeopatka.. 🙂

wanilka8
15. jún 2012

Dakujem vam velmi pekne za odpovede a mate pravdu volala som nasej lekarke no nepochodila som je proti tomu ani som ine necakala.Ja neviem preco tie homeo niekomu tak vadia.Ja som ich tiez brala v tehotenstve.No nic chcela som len vediet vas nazor aj tak ich vyskusam 😉 este raz vdaka.

katka37
15. jún 2012

holky prosím vás ,jaké homeopatikum je doporučeno na špatné spsní u 7.měsíčního dítěte,už jsem vyřízená......budí se několikkrát za noc i po 1,5h a ráno vstává brzy....prosím..... ☹

petja
15. jún 2012

@katka37 ,zkus tady
http://www.kezdravi.cz/oddeleni/232-prorezavani...
nebo u vás to není zubama?

@wanilka8 vadí,protože buď o tom nic neví,nebo si to hlavou nedokáže pobrat. Já mám pouze homeo lékárničku,takže teplotu srážím taky jen homeopaticky a neznám lepší léčbu 😉

31majka12
15. jún 2012

U nas ano,,,chamomilaa vulgaris 5ch...ale to uz ked fakt nezabera nic

wvwvw
15. jún 2012

Ahojte.chcem sa spytat ako dlho sa moze uzivat chamommilla?my davame 15ch, 5 guliciek vecer pred spinkanim.moze sa to uzivat aj dlhodobo?nemoze mimi nejak ublizit?aj ked su to vlastne len kamilky...nemam s tym ziadne skusenosti,ani v okoli nie je nik vyslovene homeopat..prosim poradte ak viete. Vdaka

petja
15. jún 2012

@wvwvw homeopatika nemohou nijak škodit,je to holistická medicina,působí na sebeuzdravné procesy,ale rezonuje na duchu,takže každopádně než začnu cokoliv užívat buď já,nebo mé dítě,zjišťuju info,kde se jen dá

katka37
15. jún 2012

@petja ahojk , vidím ,že máš dost zkušeností s homeopatií,nemůžeš mi ,prosím poradiut homeopatikum na kašel u dětí ,malému je 7.měsíců a kašle už přes měsíc ,Mucosolvan a Hedelix nepomáhá,na průduškách to nemá ,tudíž to naše mudr neřeší!!!!!!!!!!!

petja
15. jún 2012

@katka37 ahojky,to bys mi musela napsat víc,poslat fotku malého,klidně písni IP a něco vymyslíme 🙂

katka37
15. jún 2012

@petja písnu ti odpoledne nebo k večeru ,ted už musím a děkuju 🙂

erikasadek
15. jún 2012

@wvwvw uskodit nemoze , ale davat ju len preventivne dlhodobo kvoli zubom nie je dobre ..pozor neuskodi len ma mierne iny ucinok dieta je viac stimulovane, moze byt viac aktivne... 😉

logicky sa dava par dni pred a pocas a potom este na doliecenie ale nie ako prevetivka;. 😉

dostat na slovensky camiliu??

vyzera to takto... http://www.boiron.fr/Nos-produits/Medicaments-h... je to v tekutom stave dava sa ked uz su zuby fakt na vlasku a deti su najviac podrazdene.... berie sa jedna az 3 jednorazovka za den ak sa pamatm super vecicka;.. 😉 a pocas max 4 dni.....

wvwvw
15. jún 2012

@erikasadek davam mu ju iba pred spanim,lepsie potom v noci spinka.problem je ze teraz nam idu ocne a stolicky a byva casto nervozny.vcera bol po dlhej dobe fajn den,tak som ju na noc nedala a bol skoro kazdu hodinu hore aj s placom,len sa prevaloval.neviem co ine by pomohlo.od kedy nam zacali ist zubky,nocny spanok sa veeelmi zhorsil a nic nepomaha.:(

erikasadek
15. jún 2012

@wvwvw to je v pohode ak idu zuby to je v pohode... ja len pisem ak niekto pouziva ako preventivku je to opacny vysledok na miesto kludu vyvolava neklud chapeme sa... tvojmu teraz idu zuby tak to je ok;. 😉

petja
15. jún 2012

preventivně homeopatika určitě ne! pouze při problému

tinika
31. júl 2012

ahojte, tiez som kupila chamomilla 9ch a čitam popis a tam ze len na lekarsky predpis, divne troska, kedze som to kupila volne v lekarni

zvalentova
31. júl 2012

@tinika chamomila je bez předpisu, asi jako většina homeopatik. Ale vhodnost použití a koncentraci by měl stanovit lékař. 🙂

tinika
31. júl 2012

a nechcu sa mi rozpustit vo vode, skusala som ich aj pučit ale neslo to velmi

zvalentova
31. júl 2012

@tinika to neni mozne, nechala jsem cca 10 min. ve vode a pak lzickou 😉

tinika
31. júl 2012

@zvalentova no rozpustili sa ked som dala teplejsiu vodu, len vie mze som kedysi mala pri prvom synovi ale oranzove a tie sa veeeelmi dlho rozpustali

zofka44
31. júl 2012

Ahoj,poradite dobrého homeopata v Praze,který má zkušenosti s prací s dětmi?díky🙂

zvalentova
1. aug 2012

@zofka44 ahoj, jukni semka.
http://svethomeopatie.cz/cs/
Já s dětmi chodím k MUDr. Budkové

mimi321
26. aug 2012

@petja ahoj, chcem sa spýtať v lekárni mi dali fialovú chamomillu čiže 30-tku... vraj mám dávať 2x denne 5 globuliek. Nie je to pre 6 mesačné bábo veľa? Malému sa už týždeň prerezáva druhý zúbok... aj mu ho vidno pod dasienkom a nie a nie sa prerezať. Už sme nespali poriadne 5-tu noc a aj cez deň je mrzutý... tak potrebujem poradiť či je 30-tka pre nás to správne aby som mu uľavila. Dnes som mu dala do 5 ml vody 3 globulky a dala naraz vypiť zo striekačky z nurofenu. Môžem mu to dať aj napríklad na večer? prosím o radu...

petja
26. aug 2012

@mimi321 jj.30CH by mohlo zafungovat,určo stačí 1globulka,ale ne proto,že by to bylo moc nebo málo, o to v homeopatii nejde,i,kdybys to vysypala celé,nedočkáš se většího,nebo menšího účinku,ten účinek je i v globulce jedné,spíš nevim,co ta stříkačka od nurofenu,není to nějak cítit? Já používám jen sklo a kapátko vždy nové na to konkrétní homeo,to by se totiž nemělo míchat s ničim...

mimi321
27. aug 2012

@petja Ďakujem a koľko krát denne mu to môžem dať? Tá striekačka od nurofenu je úplne nová nebola ešte použitá tak by to mohlo byť ok. 😉

petja
27. aug 2012

@mimi321 a trápí to Lukáška hodně?

mimi321
27. aug 2012

@petja Už týždeň sme sa poriadne nenapapali a nevyspali... Keď ho kojím tak ho to bolí a plače... no a to isté v noci. Na večer sa to asi zhoršuje. Včera som dala gel na dasienko a bolo lepšie trošku.

petja
27. aug 2012

@mimi321 takže symptomy chamomila odpovídají?četla sis info o tom homeu,nebo ti to dala v lékárně automaticky?

mimi321
27. aug 2012

@petja dala mi v lekárni. 😒

petja
27. aug 2012

@mimi321 a malý je teda zuřivý,když má kvůli zoubkům bolesti,zdá se ti jakoby ty bolesti byly pro něj nezvladatelné,řve bolestí...

veronicka1901
27. aug 2012

Ja mam pocit, ze nam nic nezabera. Ani gely, ani Homeopatika. Skusali sme parkrat Panadol baby, ale ani ten nic 😒