Homeopatiká pri prerezávaní prvých zúbkov. Používate?

kikolka
30. mar 2007

Ahojte maminy. Chcem sa opýtať či máte niektorá skúsenosti s podávaním homeopatík pri prerezávaní prvých zúbkov. Kúpila som CHamomila vulgaris 9 ale neviem či to môžu užívať aj 5 mesačné babatká a ako sa to dávkuje.Prosím o radu 😨

mimi321
27. aug 2012

@petja áno presne včera keď som mu dala ten gel tak sa mu uľavilo. Niekedy sa nám ho ani nedarí utíšiť. ☹

petja
27. aug 2012

@mimi321 tak to jo,to by fungovat mohlo,takže já bych dávala co hodinujednu globulku rozpuštěnou,do zítra nejpozději bys měla určo vidět změnu.Samože sebe,ani jeho nemusíš v noci budit co hodinu,jak se vzbudí,tak mu to dej,přes den to fixně co hodinu dodržovat taky nemusíš,ale prostě často

mimi321
27. aug 2012

@petja ďakujem krásne 😉 dám vedieť ako to zabralo 😉

petja
29. aug 2012

tak jak se daří?

petja
31. aug 2012

@mimi321 tak jak se daří?

mimi321
31. aug 2012

@petja super chamomila pomohla už 3 dni je ako tak kľud a vyspali sme sa... dnes som konečne objavila pichliačik takže sa nám už konečne prerezal. 😅

petja
31. aug 2012

@mimi321 jé,tak to sem čekala víc nadšení,po tom co ste si užívali předtim,tak je moc dobře,že je malému líp

mimi321
31. aug 2012

@petja ved ja som nadsena ani sa neda porovnat aky bol pred tym ako sme zacali davat.... bolo to sto a jedno. 🙂 pri dalsich zuboch mi uz ani len nenapadne mu dat nieco od bolesti ked toto tak krásne zabralo... inak este som pocula o cipkoch vibrucol... dali by sa vyuzit aj pri zubkoch?

petja
31. aug 2012

@mimi321 určo to není na míru líp ušité jak ta chamomilla,myslim viburcol,mě teda zklamal

mimi321
31. aug 2012

@petja aha ďakujem tak s tým vibrucolom teda nebudem špekulovať a ostanem u chamomilly. 😉

petja
31. aug 2012

@mimi321 jinak,jestli už je malý na tom lépe,zkus nedávat, nebo jen navečer, v noci,když měl největší problémy,vrať se při problému

mimi321
1. sep 2012

@petja áno ďakujem teraz nedávam 🙂

katrenka111
19. sep 2012

baby nam vobec chamomila nezabera už od 3.mesiaca nam idu zubky a stale nic ani jeden, ani gely, davam Dologel, Dentinox a nic...poradte bo sa už zblaznime, chuda moje tak sa trapi..... ☹

vikusjk
20. sep 2012

@mimi321 Mimus ak je uz lepsie, mozes podavat menej casto, podla akutnosti stavu, skus davat 5-6x denne a postupne vzdy menej a menej casto, ak je uz zubcek prerezany, malo by uz byt dobre 😉 teda kym nepojde dalsi 😒

evelin325
26. sep 2012

@katrenka111 Môjmu synčekovi sa začali prerezávať zúbky od 4 mesiacov, skúšali sme všetko možné aj nemožné, rôzne tinktúry, gély , nič nám nepomáhalo, ďasná sa nám tak zapaľovali, dotoho sa nám potom ešte začali robiť afty, malý nič nechcel papať, stále bol mrnčaví. Potom som mu začala dávať minerálne soli. Tabletku som rozdrvila a nasypala do úst, za 3 dni po aftách, ďasienka boli kľudnejšie a malý spokojnejší. Neviem si to vynachváliť, aj kamarátky to dali svojim detičkám, veľmi mi ďakovali, tiež im to pomohlo.

katrenka111
26. sep 2012

@evelin325 mineralne soli??? to co?? kde to maju v lekárni?? je to pre deticky??? nepocula som o tom....moj sa tiež strasne trapi už od 4mesiaca.... ☹ ☹ a este stale ani jeden zubok....

evelin325
26. sep 2012

Aby si mala predstavu o čo ide, minerálne soli sú súčasťou každej bunky v našom tele. Naše telo si ich získava stravou, ale v dnešnom svete kedže jeme čo jeme, samé postreky, chémie, veď ti to nemusím písať, naše telo má nedostatok týchto minerálov, a preto vznikajú zdravotné problémy a choroby. Veľa ľudí potom pchá do seba zbytočne chémiu, čo oslabuje len imunitný systém. Minerálnymi soľami dáš do tela len to, čo mu chýba, len to čo mu je vlastné, žiadnu chémiu. Vyrábajú sa na spôsob heomeopatík, môžu ich úžívať detičky od narodenia, tehotné a kojace matky. V Nemecku sa používajú už dlho, na Slovensku je ich problém zohnať, hlavne treba dávať pozor, aby išlo o nemeckého výrobcu,ak chceš poradím.

mandragora22
21. nov 2012

ahojte, ak mate niekto zaujem o cipky virburcol, mam jedno balenie, 11 capikov je v nom, kedze 1 sme pouzili, zaruka: 05/2013 poslem samozrejme zdarma, kontaktujte ma cez IP, dakujem.
nam totiz nezabral, takze som ho viac nedavala malej, kedze jej capiky do zadocku neboli prijemne...

gabulka15
24. nov 2012

Ahojte maminky , mam doma 9 mes syna , zubky sa nam prerezavaju asi 3 tyzdne mame 4 zubky. Cez den spinka 2 krat po 1,5hod .. co je super . Ale v noci to je horor . Od 3 mes nam syncek spaval 12hod v noci , a teraz kazde 1-2 hod je hore , v postielke vobec nechce spat bleskovo ked sa zobudi sa postavi a smeje sa . kojeni nebol skoro vobec . uz neviem co mame robit uspavame ho 2 hodiny a spi hodinu , nemate podobnu skusenost? ake by boli najlepsie homeopatika? dakujem

tepka
29. dec 2012

Baby ja používem viburcol potom chamomila 15ch ale to neviem či zaberá ale viburcol super len neviem či sa môže preventívne nide nepíšu...lebo nam ide naraz asi 5zubov:(pred spaním dam jednu na noc vždy...

ktore
1. jan 2013

malinka ma 3 mesiace a velmi si hryzka rucicicku,celucicky den ju ma v puse,ak nie ruku tak hocico co sa jej dosatane do ruky.je nepokojna.neviem ci tak skor mozu svrbiet alebo boliet dasienka?

katrenka111
11. jan 2013

@gabulka15 ahoj mi sa tiež trapime so zubkami, prvý vysiel ked mal 9mesiacov, teraz vysiel horný a ide ich teraz asi viac, dnes napriklad vkuse 1.5hodku plakal a nevedela som ho nijak utisit, chamomila ani Viburcol nezabera, hryzatka nechce a dudel celý žuzle....no hroza....ja už tiež neviem co na to...nepoculi ste o hryzatku z korena fialky???

sobilka
11. feb 2013

Ahoj, my používáme OK gelík (český, přírodní z bylinek)...mažu přímo na dásně a super🙂 další noc je vždycky "klidná". Je protizánětlivý a dá se použít i na další dětské potíže...zředěný kapu do nosu na rýmu, do uší zabraňuje komplikacím (dutiny, záněty uší), na různé rány, popáleniny...účinkuje fakt rychle, nedám na něj dopustit. Kdyby někdo chtěl vědět víc, napište mi na: sobilka@seznam.cz

turmanka
7. feb 2014

Zdravim mamicky mozem skvele doporucit homeopatika camelia od vtedy ako sme zacali uzivat dietatko sa neporovnatelnezmenilo k lepsiemu,prestalo bezdovodne plakanie,lepsie spinka ale hlavne zacalo uz papat primerane svojmu veku uz na druhy den bolo omnoho lepsie fakt super vecicka

nexo
23. sep 2014

samozrejme ze su homeopatika na znizenie tazkosti pri prerezavani zubov. Ako su aj homeopatika na vsetko ine. Nasmu dietatu to pomohlo super, Boli sme v tej homeo klinike v bratislave v lamaci

dana90
17. okt 2014

Ahojte ja davam malej paralen sus a kamistad gel a je to celkom ok

lucka333
26. nov 2014

Ahojte. Moja dcerka budem mat za par dni 9mesiacov a tlacia sa jej prve zubky. Zacala som jej davat Homeopatiku : 2x za den CHAMOMILU 15ch (5guliciek rozpustim na plastovej lyzicke vo vodicke) potom 2x za den rano a vecer CAMILIU (tie ampulky) a vzdy vecer pred spinkanim jej dam cipok VIBRUCOL.......pocas dna jej natrem 2x gelik DENTINOX.........zatial mame len sopliky - teplota nas obchadza.....Dcerka je tazsi oriesok🙂 akobol syncek....syncekovi som len davala chamomilu 15 a balzam dentinox a ani sme nevedeli ako mi idu zubky, ale dcerka je viac podrazdena,uplakana,nervozna,zle spinka...MUSIME TO ZVLADNUT.

balkam
3. dec 2014

Ahojte my používame Osanit homeopatické guličky pomáhajú aspoň nám kupujem ich v Rakúsku 🙂

matamatav
27. sep 2015

Ahojte možem kombinovať homeopatika camiliu a paralen čípok od teploty? Ďakujem zakaždú odpoveď

eroska88
23. sep 2016

@balkam ahoj, ako sa majú užívať tie guličky Osanitu?