Homeopatiká pri prerezávaní prvých zúbkov. Používate?

kikolka
30. mar 2007

Ahojte maminy. Chcem sa opýtať či máte niektorá skúsenosti s podávaním homeopatík pri prerezávaní prvých zúbkov. Kúpila som CHamomila vulgaris 9 ale neviem či to môžu užívať aj 5 mesačné babatká a ako sa to dávkuje.Prosím o radu 😨

jabber
24. jan 2010

Ale jako je fakt, že to jsem se už několikrát chtěla homeopatky zeptat, proč když je informace stejná v jedné kuličce jako v pěti, tak proč dcera měla brát vždycky všechno - jak na zuby, tak na ekzém - po 3 kuličkách, proč nebrala prostě jen jednu. Tak si snad konečně vzpomenu až s ní budu mluvit 🙂

babulko
25. jan 2010

mozte mi poradit ako mam podavat chamomilu ...s cim a ako casto ?? dakujem pekne 🙂

martulikk
25. jan 2010

babulko: dnes jsem byla u doktorky a taky jsem se na to ptala... nejlepší je, rozpustit ve vode a pak podat po lžičkách

taky ji chci pořídit, abych ji měla doma připravenou, až malé polezou zoubky... jen mám guláš v těch číslech... doktorka říkala, že 5CH je na vekou bolest (jakoby jednorázově), 15CH prý při delším užívání preventivně (když ty zoubky lezou)... tak mi doporučila 9CH 😅 co vy na to?

petja
26. jan 2010

Martulik a jak víš,že chamomila tvojí dceři zabere?Nebylo by lepší počkat až jaké budou symptomy jejího problému?
Jabber,taky nevim,proč ordinuje homeopatka 3 kuličky.Asi,kdyby nějakou spolkla...ale pokud rozpouštíš ve vodě,jedna stačí,dokonce pak stačí jen dolévat vodu,protože homeopatikum se usadí i na stenách skla a sklo má pamět,proto nevidim jako moc dobré řešení používat třeba lahvičku z jiných léčiv na přípravu homeopatik.
Jinak ta ředění.Obecně je nejlepší začínat na 9CH,pokud po delší době symptomy zůstavají,ale už to nezabírá,můžeme podat 15CH.Alespoň mě na to synek takto reagoval.Užíval Phytolacu 9CH,ta pak už ale nefungovala,jak sem podala jednorázově 15CH,okamžitě nastalo zlepšení.Ale jen tak,co kamarádka povídala opravdu homeopatika používat neradím! Vždyť je tolik literatury i odkazů na internetu!!!

martulikk
26. jan 2010

petja: já jsem tu ale nikde nenapsala, že vím, že jí zaberou... ale vzhledem k tomu, že v lékárně je u nás mají jen na objednání do druhého dne, tak je chci mít doma připravené... když třeba začnou zoubky malou trápit v pátek večer, tak mám podle tebe čekat až do pondělí? není to žádný drahý lék, tak to chci mít doma prostě připravené... ostatní normální léky a gely můžu pořídit pak okamžitě... a ano, na netu je toho hodně, ale taky jsou tu tyhle diskuze, kde si maminky předávají své zkušenosti, nad které často není, že? 😉

petja
26. jan 2010

Já to ale myslela tak,že chamomila je jen jedna z asi 10 homeopatik na prořezávaní zubů určených.Někomu zabere chamomila,někomu nikdy ne,proto neustále radím,aby každá matka ve svém zájmu nastudovala aspoň ta homeopatika,která se jí momentálně týkají! Ale pokud tvoje dcera obrazu chamomila odpovídá,pak jsi asi zvolila dobře.

anicka077
26. jan 2010

dievcata a viete mi poradit ako ste prisli na to,ze idu babu zubky? my mame 3 mesiace a 3 tyzdne. malicky si zacal pchat prsteky do ust no mame stale aj koliku. teraz mi celu noc sa budil kazdu hodinu. trosku zacal slintat, ale nie nejak vela. pozerala som mu do pusy no ziaden zubok necitit.a ja neviem preco je taky zly.ci len z koliky alebo to mozu byt aj zubky.

petja
26. jan 2010

Zoubek neucítíš,jen třeba nalité dásně,červené a podobně.A navíc,to,co dětičky při prořez.trápí není okem viditelné,zuby se tlačí dlouhou dobu,problémy mohou nastat měsíce před tím,než ty uvidíš zub.To,co děti trápí a bolí je,jak se zub proráží okosticí apod.Takže každá mamka může jen hádat,případně pozorovat svoje dítě

straw
31. máj 2010

@petja ahoj....vidim ze sa v homeopatikach vyznas 🙂 synovi sa tlacia zubky uz asi mesiac, no posledne dva tyzdne sa mu pokazil spanok....zaspi o 20.30 a prve budenie je hned o 23:00. nedavam mu mliecko lebo si myslim, ze je to skoro...zaspi pri cajiku a budi sa zase okolo 1...to uz mu dam papat s vedomim ze prespi do rana, no je hore uz o dve hodinky...alebo sa zobudi o pol noci, dame papat a apotom sa budi zase kazde dve hodiny...myslim, ze je to zubkami ale zas nemusi...myslis, ze chamomila to vyriesi? alebo by si mi odporucila ine homeopatikum? dakujem za akukolvek radu...moj spanok je totz mizerny a uz sa chytam kazdej slamky 🙂

erikasadek
31. máj 2010

@straw chamomilla urcite ti pomoze , ale ka mate nekludny spanok zalezi ako nekludny skus popisat lepsie priznaky.. a ako papa... pridavaju s aaj ine homeo spolu.. 😉
potom este existuje camilia, kd s aprerezavaju zubky j eto roztok ktory sa leje rovno do ust... 😉
alebo chamomilla , v podobe cipkov velmi ucinne.. 😉

erikasadek
31. máj 2010

@straw dam ti zakladnu schemu, ako prva pomoc.... 😉 pri zuboch

bolest pri prereze zubov/// chammomilla vulgars 5CH kazdu hodinu. 😉
horucka pri prereze zuba..
belladonna 5ch kazdu hodinu
hnacka pri prereze zuba kazdu hodinu// podophyllum peltatum 5ch 3 krat denne
opozdene perezavanie.. silcea..5ch
3 krat denne

so vsetkeho 3 granule.. 😉

ak sa spoji zly spanok..i

dieta rozpravajuce mrmlajuce zo sna a velmi sa prehazdujuce:;; belladonna 5ch

ak ma nocne mory.. stramonium 5CH

ak s apoti ked spi// silicea 5CH

ak sa poti len na hlave ak spi..
calcarea carbonica 5ch
zober si co plati u teba a kombinuj.. 😉
je toho vel aako priznaky davam len ta 😉 ke zakladne; 😉
3 krat denne 3 granule; 😉

straw
31. máj 2010

@erikasadek ked sa maly v noci zobudi, zacne plakat, ma zavrete ocka, ukludni ho iba flasa s mliekom alebo vodou, pripadne cajom....kedysi sme mali rezim o 20:00spanok, prve jedenie o 1:00 a druhe okolo 4-5 a budil sa okolo 7 rano...teraz je to o nervy, lebo ja nestihnem ani zaspat a uz place...tuto noc som okolo 4 rano mala za sebou 3 hodinovy spanok, ale pozliepany, spat som isla okolo 10 ale to uz maly plakal o 11, potom o 1 (mlieko) o 3 (mlieko) o pol6 (mlieko) a spal do 7. Hladny tak podla mna nemoze byt, ale ked mu dam iba cajik tak je hore este skor...

zzz77
2. jún 2010

Ahojte, chcela by som poprosit o radu. Chamomillu vulgaris je lepsie davat 3xdenne alebo staci ak malemu dam pred vecernym spankom? A ci by bola lepsia Belladonna ak sa mi budi v noci kazdu 1,5 hod. s placom tak isto ako u STRAW (viem co prezivas 😝) a nic nezabera len ak ho dam na cicik, no my uz mame prve dva zubky prerezane, len mu rastu dalej, inak nijake ine priznaky nema ani sa nepoti ani horucka ani hnacka. Uz si neviem rady, u nas to trva uz aspon 2 mesiace a som uplne vyzmykana. Je pravda vzdy sme mali problemy so spankom v noci, ale taketo caste budenie nebolo.
Za kazdu radu velmi velmi dakujem 😵

kaja73
2. sep 2010

@erikasadek Vidim, že sa v homeopatii vyznaš.Chcem sa ťa opýtať,ak je u dieteta podozrenie na alergiu na kamilku, či sa može ta chamomila podavať,alebo či je to tak nariedene, že to už alergicku reakciu nemože sposobiť.Dakujem za odpoved.

nyc
30. sep 2010

mozete mi prosim poradit ako pripravujete chamomillu pre male deticky? myslim to rozpustanie vo vode. ake mnozstvo vody, aka nadobka a ako sa vam to dari rozpustit, predsa len su to granulky a nie prasok... dakujem 🙂

erikasadek
30. sep 2010

@nyc vo vode teplej 37°C v studenje to nerozpustis, ale tepla ako sliny v ustach ie horuca!!!!!!!!!!!!!

das dve lyzice vodu do pohara a vrazis 😉 rozpustis ani nie z amin.. 😉 a potom striekackou do pusy.. mimo jedla , odstup 30 min;.. 😉

nyc
30. sep 2010

@erikasadek dakujem ja som to v horucej rozpustala... asi to zabilo vsetko dobre v tej granulke, ze? 😒

erikasadek
30. sep 2010

@nyc no ano.. 😠 😀
nesmie sa do horucej vody.. 😉 na buduce budes vediet. 😉

lenocka84
1. okt 2010

@erikasadek ahoj, rada by som sa opytala, moj syn krasne spaval celu noc, zatial sa zubky netvaria zeby isli, ale zacal sa v noci budit, ma taky nepokojny spanok, aj ked neviem preco. mozem mu davat tu belladonu? nemoze mu to uskodit?a moze to zabrat?

erikasadek
1. okt 2010

@lenocka84 uskodit urcite nie 😉

lenocka84
2. okt 2010

@erikasadek len nema to na neho vplyv, dalsia zla noc za nami. ja uz neviem, v priemere sa zobudi asi tak 15krat za noc
nechapem donedavna spal krasne celu noc

naty
2. okt 2010

@lenocka84 klidně to můžou být zuby!! ono nějaký čas trvá, než sou vidět, ale už bolí... 😒 ...uvidíš ze týden, jestli vylezou...a budí se jenom nebo i pláče? pokud brečí,možná bych mu zkusila dát panadol...pokud to sou zoubky,měl by zabrat, u nás teda pomohl...
a nemůže mít třeba v noci hlad? kojíš nebo je na um? zkusila bych případně sytější mlíko na noc...

lenocka84
2. okt 2010

@naty trva to asi tyzden, obcas len mrnci zo sna, inokedy sa aj zobudi a poplacka
na noc papa 250ml kase, tak neviem ci by mal byt hladny 😅

naty
2. okt 2010

@lenocka84 od kdy má tu kaši? může to být taky tím, některý kaše tlačí v bříšku.. 😒 ...ale klidně to můžou být ty zoubky... 😉

erikasadek
2. okt 2010

@lenocka84 ak to nema vplyv.. tak sus nieoc ine, vydrz napsiem ti vecer presne;. 😉

lenocka84
2. okt 2010

@naty teraz ma tyzden inu ako maval doteraz, dnes mu chcem skusit dat tu povodnu

@erikasadek no skusala som tu belladonu, anic, to iste sa nam dialo vnoci

ivika18
15. okt 2010

@erikasadek prosím tě, jak můžu kombinovat homeopatika, když mám na zoubky 3 druhy, mám dávat 3x denně všechny nebo na střídačku nebo jak? díky

erikasadek
15. okt 2010

@ivika18 davas vsetky naraz.. 😉 nie je problem kombinovat. 😉

v homeo sa vela kobinuje... 😉

ivika18
15. okt 2010

@erikasadek díky moc 😉

tinaki1275
9. dec 2010

@erikasadek chcem ta poprosit o radu..mojej 5 mesacnej dcerke idu zubky.a vyzera to tak ze aj dolne aj horne jednicky na raz...uz tyzden je strasne nervozna..vsetko tlaci do pusy a mala 2-3 dni hnacky ..ale cez den to este zvladame aj my zaspi ako zvycajne akurat jej nechuti papat ..problem je vecer predtym bola v pohode krasne sama zaspavala okolo deviatej a spala az do siestej rana ,maximalne sa 1-2x zobudila a chcela cumlik..teraz ju ulozim a meta sa hore dole je strasne podrazdene vytahuje si cumliksama a otaca a sucha si dasienka druhou stranou ..potom zaspi na polhodku a zase je hore...a takto sa to opakuje ajdo druhej rana.. uz je to stvrta noc..vcera som to uz nezvladla a dala jej cipok viburcol o jednej v noci a zaspala do 15 minut ...radili mi chamomilllu vulgaris ..15ch ? 9ch ? my sme 9 ch puzivali pri kolike asi 3 tyzdne a zaberala nam ..tak teraz neviem...a ko to davkovat ..davat to iba pred spanim?alebo skusit radsej belladonu?dik za pomoc..