Homeopatiká pri prerezávaní prvých zúbkov. Používate?

kikolka
30. mar 2007

Ahojte maminy. Chcem sa opýtať či máte niektorá skúsenosti s podávaním homeopatík pri prerezávaní prvých zúbkov. Kúpila som CHamomila vulgaris 9 ale neviem či to môžu užívať aj 5 mesačné babatká a ako sa to dávkuje.Prosím o radu 😨

erikasadek
10. dec 2010

@tinaki1275 davaj nizke riedenie.. 😉 len max 9CH .... najlepsie by bolo 5CH das 4 gulicky rano a vecer.; pol hodinu po jedle min, teda cim vatsci aprestavka medzi jedlom.. inak jedlo a zubna pasta znizuje ucinok.. 😉
a netrap sa kazde dioeta tym prechadza za chvilu to prejde .. 😉
len je to takze obdobie.. drzte sa;;. 😉

Ps nizke riedenia su na okamzity ucinok kratkodobe pouzivanie..
vysoke riedenia, 15 CH a vyssie su na hlbkove a dlhodobe pouzivanie;. zapamataj si. 😉

takz ev praxi das malej chamom...... 5 az 9 CH naprikal d Tyzden rano a vecer... ked je fakt najhorsie nema s apouzivat dlhodobo .. 😉 neposkodo neboj, ale neskor mozes prejst ked sa ukludno na 15 "30 Ch raz za den.. 😉 napriklad vecr pocas mesiaca.. 😉

tinaki1275
10. dec 2010

@erikasadek dik za pomoc este sa chcem opytat aby som nieco nepoplietla..v akom mnozstve vody rozpustit gulicky ?a nema byt horuca ze?

erikasadek
10. dec 2010

@tinaki1275 v upne malom mnostve velak lyzica polievkova; 😉 nie horuca nie 37°C ako v ustach teplota rychlo sa ti rozpusti.. das do malej misticky a zalejes 1 lyzicov tej vody a rychlo miesas za par sec je rozpustene.. 😉 a striekackou vstrieknes, aebo na lyzicu.. 😉

piskotqa
2. jan 2011

Ahojte prosím o velmi dobru učinnu radu pri preprezavani zubkov moj syn ma už 4 a ma 7 mesiacov a dalšie mu idu von ale už nič nezabera

vanesska2010
2. jan 2011

Taky tím trpíme🙂 máme 4 měsíce a týden...a už nám rostou...a mastičky nic moc....

lu777
2. jan 2011

tak u nás zabírá jen 30 ch.. ale my teda máme u obou dětí dost obtížné prořezávání, staršímu řezali 6x dáseň kvůli hematomu a míval i horečky... jen prvních pár zubů byla tak nějak v normě...
dcerka ta má potíže už od prvních zubů, zatím teda neměla teplotu, ale první dva zuby se jí prořezávaly přes 2 měsíce, denodenní pláč... zabralo až Chamomila vulgaris 30 ch a Hypericum perforatum 30 ch, od obou tak minimálně 5 kuliček do asi 100 ml vody... když je to opravdu masakr, tak třeba 7 kuliček...
a pomáhá takový masážní kartáček, vyrábí to např. Canpol, mají to v DM myslím nebo ve Schleckerovi, je to sada 3 kartáčků a to se jí opravdu dobře drží a žužlá...
a pak už jedině natáhnu vodu do dudlu, nechám zrmznout a pak opláchnu teplou vodu..... a to je úplně blažená 🙂
zkoušela jsem totéž s kousátkama, ale ty nechce, nevím proč, starší je taky nechtěl...
jinak Calgel a pod. jí zabere tak na 10 minut... a je to sajrajt, takže to dávám jen v nouzi nejvyšší...

tinika
22. jan 2011

ahojte, nemam čas všetko čítať, tiež mame prebdene noci, maly sa velmi často budi. ked mu sli prve dva dolne zubky bolo to len o hnačke a zvysenej teplotke, pri hornych štyroch, ktore tiez sli naraz, sme nespali 3 mesiace poriadne,potom pauza ledva mesiac a uz nam skoro vyliezla horna stolička a dolne dva sa chystaju, ale uz nevladzem. Radili mi dať malemu panadol alebo nurofen sirup, myslite si ze je to vhodne, ak nema teplotu? Kupila som si este pred prvymi zubkami tie homeo, ale som aj na ne zabudla, skusim asi tie, ale len chcem počut nazor na tie sirupy a či tie homeo pomohli vasim detičkam aj pri stoličkach, vdaka

kaja73
22. jan 2011

@tinika Ahoj.nam homeo pomohla-konkretne chamomila 15 a 30ch-ked ma aj traviace problemy tak dam30,ked je len nervozny a zle spava tak 15ch.Roztopim si 10 guličiek do 10ml vlažnej vody a dam do striekačky.Postupne podavam počas celeho dna.Na noc zas davam viburcol-je to čipok,tiež homeo.Doležite je dat do čistych ust aspon 15 min pred alebo po jedle-tu chamomilu.Teraz sa mu režu 2 stoličky a jedna horna dvojka a zatial je to OK.

tinika
22. jan 2011

tak teraz spi kludne zatial, ale vačšinou to začne v noci, a teraz sme boli dve noci u nasich a bola to hruza des tak idem si ich prichystat 🙂 vdaka, ja mam 15ch tak vyskusam najblizsie, dufam, ze nebude treba

lenocka84
22. jan 2011

ahojte
my sme doteraz davali chamomilu 15CH, ale posledne 3 dni zacal v noci zle spavat, prehadzuje sa, neviem cim to je
myslite zeby sme mohli dat silnejsiu koncentraciu? (je to 9CH alebo 30CH?)
davam do 5ml 4gulicky, a cca 30min po jedle

fruchtbar
25. jan 2011

baby poznate Chamomilla D 30 ?
Neviete ako sa to davkuje,kolko mozem dat najviac?

tinki
25. jan 2011

mne pri dcére nepomáhalo nič...pol roka sme poriadne nespali...neplakala iba nespala a mrvila sa. Potom to samé prešlo.

lenocka84
25. jan 2011

@fruchtbar ahoj, my davame CH15
a davkovanie, aspon to nase, polhodina po veceri, do striekacky z nurofenu si natiahnem 4ml vody, vlaznej, nikdy nie viac ako 40stupnov (homeo straca ucinok) dam si ju do malej misky, 4granulky homeo, nechat rozpustit, natiahnem spat a dam malemu.
moze sa davat tusim max 3x denne, my len pred spanim a zabera. po homeo dam este gelik a spi krasne celu nocku 🙂

kaja73
25. jan 2011

@lenocka84 Cim vyššie riedenie tym menej učinnej latky, ale viac je to dynamizovane-trasene.Nedeli sa to podla sily,ale podla učinku.Niektore druhy homeo maju uplne ine indikacice pri roznych riedeniach,to nie je ako viac či menej ibalginu.Napr chamomila čim nižšie riedenie tym je viac určena na lokalne problemy.Takže na bolest zubkov najrychlejšie,ale zaroven na najkratšiu dobu zaberie CH5,od tej ch 15 sa už učinok postupne prehlbuje na oblast psychiky,alebo celkove problemy-napr hnačky,horučky zo zubkov.Ja bežne davam tu 15,ale teraz trochu hnačkuje tak davam30.Nizke riedenia ch5-ch9 možes davat kazdych aj 15min-zarobiš si napr 10 guličiek do 10ml,das do striekačky a podavas opakovane,po troške v priebehu dna,tu 15-30 ch by som dala tak 1-2 krat za den.treba sa riadt priznakmi a nedavat to ako prevenciu.

fruchtbar
25. jan 2011

no u nas to bola hotova katastrofa,stale len plakal,aj v noci,vsetcia nevyspati,len na rukach sa chcel nosit,stale sa certil.....vcera som mu zvysila davku,dala som mu z tej 30-tky kazde dve hodiny po tri gulicky a krasne sa upokojil a po prvy krat po 2 tt prespal celu noc! Len neviem,ako dlho mozem v tom pokracovat,oddnes chcem davku postupne znizovat,mozno pred spanim dostane namiesto 3 gulicike,5...neviem,co je spracvne,kazdy ti povie inak,nikto sa riadne nevyzna 😅

fruchtbar
25. jan 2011

@lenocka84 ja mu davam gulicky do pusinky,ked vidi flasku,tak sa uz tesi a otvara pusinku 😀 !
pol hodinu potom mu nedAm nic pit 😉

lenocka84
25. jan 2011

@fruchtbar a myslis ze ich nezhltne? ja ich davam rozpustit, lebo dieta nevie ze ich ma podrzat v pusinke a nechat rozpustit, tak mi aj v lekarni poradili

@kaja73 teraz mava len 1x denne, ked mu stupne teplota, mierne, co je priznak ku zubom tak 2x denne. a zuby furt nemame ☹

monika1001
15. nov 2011

@erikasadek ahoj chcela by som ťa poprosiť o radu.Podľa toho čo čítam tak sa rozumieš homeopatikám.Malému sa až v roku začali prerezávať zúbky a je to na nevydržanie. Kúpila som chamomillu 9ch ako poradili v lekárni len čo sa týka dávkovania nie som si istá či to dávam správne. 3x denne po 5guličiek a ako dlho to môžem dávať alebo dávať len 2x denne lebo ked so mu dala tých 3x5 tak bol naozaj pokojný a kľudne spal aj v noci ale ako dlho mu to môžem dávať?? môžem aj 2-3 týž. v kuse kým sa zúbky neprerežú?? alebo kedy som mu dala 3x3guličky pomohol by mu aj to? Ďakujem za radu

lilly864
15. nov 2011

podľa mňa áno, homeopatiká nemajú vedľajšie účinky, myslím že kľudne

anehap
16. nov 2011

@monika1001 na problematické rašení zoubků je víc homeopatik, ale Chamomilla je asi nejznámější a zabírá nejčastěji, tak můžeš dávat, pokud zabírá. Nemusíš ani dávat pět kuliček, u malých miminek stačí bohatě tři a pokud je to opravdu akutní(je hodně rozmrzelý, plačtivý, červený tvářičky atd), tak můžeš klidně i každou půlhodinu. Pokud lék do tří dnů nezabere, je zbytečné ho dávat dál a radši zkus jiná homeopatika. ALe podle toho, co píšeš, asi zabírají 😉 Při zlepšení problémů můžeš dávat třeba dvakrát až třikrát denně ty tři kuličky, pak třeba už jednou denně. Předávkovat se nemůže, jen by mělo vidět zlepšení tak do těch tří dnů, pokud není, potřebuje jiná 😉
Máme dětskou lékařku homeopatku, tak už jsme taky zkoušeli a tak předávám dál 🙂

adec
14. dec 2011

holky ja musim homeo objednavat vzdy v lekarne nikd yje nemaji a kdzy uz mi je lekarnice vydava tak se me pta na co jsou ? :D takze asi tak k lekarnicim a jejich radam, ja ne ne nikdy nedam pac nevi a skoro vzdy mi poradili teda blbe nebo nevedely vubec.... 😠

ellenie
15. dec 2011

dobry den, mam otazku, mozem homeopatika chamomilla vulgaris 9ch rozpustit aj v cajiku? Mala mi totiz vodu nevypije, a bojim sa, ze ked jej to v tej vode rozpustim, tak to bude zbytocne, lebo to vypluje. A este otazocka, kolko guliciek sa dava na jednu davku? diky

divoska
15. dec 2011

@ellenie v caji nie, urcite vo vode, staci jej z nej dat aj par kvapiek len, dolezita je "informacia" ktora sa prenesie kazdopadne ucinok sa znehodnocuje vplyvom inych latok alebo jak to nazvat, preto sa nemaju homeopatika chytat do ruk, a cca 30 min pred a po sa nema nic ine jest a pit a pod

ellenie
16. dec 2011

@divoska a ako mam tie gulicky rozpustit vo vode, ked su tvrde? mam dat do vlaznej vody alebo ako?

anehap
16. dec 2011

@ellenie ve studené vodě, max. ve vlažné vodě 😉 Rozpustí se i ve studené, občas protřepej, je to za pár minut.Když byla naše malá úplné miminko, taky nechtěla žádný čaj, dr. mi poradila rozpustit pět kuliček homeo v injekční stříkačce z lékárny(koupila jsem 20ml) a třikrát denně trochu stříknout do pusinky(tak 5ml, to je asi 1 lžička), v akutním případě můžeš stříknout i třeba každou hodinku. Než jí to stříkneš, vždycky protřepej. Klidně jí můžeš dávat i z kojenecké lahve nebo po lžičkách, záleží, na co je malá zvyklá....naše malá už si to teď ze stříkačky "vytáhne" sama 🙂

divoska
16. dec 2011

@ellenie dodam uz len ze ak lyzickou tak nie kovovou

ellenie
16. dec 2011

@divoska ano, to viem, diky 🙂

majamel
17. jan 2012

ja som tiez kupila chamomilu zo zaciatku nam to zaberalo ale teraz uz nie kupila som homeopaticke cipky a tie nam zaberaju super

wanilka8
13. jún 2012

Ahojte baby vidim ze dlho tu nik nepisal tak ale skusim.Moj maly ma dve dolne zubky uz vonku a teraz sa mu tlacia tie horne je dost mrzuty tak som bola kupit tu chamomilu 9ch ale prekvapilo ma to ze na tej flasticke je napisane len na lekarsky predpis.Teraz neviem co mam robit ci mu to mam vobec dat alebo sa musim poradit s mojou lekarkou.Ak niekto bude citat a vie poradit budem rada vdaka.

anehap
14. jún 2012

@wanilka8 ahoj, my mámě na těch tubičkách s kuličkama(jestli myslíš ty) napsané: používejte dle rad odborníka homeopata - je to na všech, ale nemusíš z toho mít strach. Ono pokud nemáš dětskou dr. - homeopatku, tak ti stejně nic moc neporadí, to kolikrát poradí víc v lékárně 😉 My máme dětskou homeopatku, takže někdy to s ní proberu, ale užívám sama homeopatika už několit let a teď i u malé, takže můžeš být v klidu, uškodit mu to nemůže....zkus rozpustit kuličky ve vodě(asi 3) a dávej třeba injekční stříkačkou.....ať je malému líp 😵