Homeopatiká pri prerezávaní prvých zúbkov. Používate?

kikolka
30. mar 2007

Ahojte maminy. Chcem sa opýtať či máte niektorá skúsenosti s podávaním homeopatík pri prerezávaní prvých zúbkov. Kúpila som CHamomila vulgaris 9 ale neviem či to môžu užívať aj 5 mesačné babatká a ako sa to dávkuje.Prosím o radu 😨

icejane
29. dec 2009

bihan a je na internete nejaka stranka, kde sa da o homeopatii a liekoch nieco dozvediet, alebo to je len v knizkach?? ja som o liekoch konretnych teda nic nenasla

bihan
29. dec 2009

jabber, mne tá duchárina v homeopatikách (ako napr. to, že čím väčšie riedenie, teda tým menej aktívnych látok - tým väčší účinok) trochu vadí. Alternatívnu medicínu mám rada, osobne nie som ochodná prijať myšlienku, že 30ch je silnejšie ako 1Ch, pretože proste na každý problém je iné riedenie a dosť silné akurát na ten problém... ak je na zuby odporúčané 9Ch, tak kúpim 9Ch, prípadne možno 7Ch ale žiadne iné.

Icejana - na Slovensku je homeopatia iba v plienkach, na nete toho veľa nebude, jedine pár základných info a duchárina o tom, ako si stačí kúpiť prístroj, ktorý sa nabije z vesmíru a vyrobí ti nejaké liečivo.. tak to ďakujem, neprosím 😀

jabber
29. dec 2009

Jo a teď jsem zjistila, že jsme na ty zuby měli Chamomillu 15ch (ne 9), šla jsem se radši podívat, už je to přece jen dlouho 🙂 žlutá tuba.

jabber
29. dec 2009

bihan - no já musím říct, že mně nad tím taky zůstává rozum stát, ale funguje to, dceři homeopatie zbavila atopáku a u jednoho z léků poměrně vysokého ředění, které brala během léčby, bylo zlepšení vidět vždycky hned druhý den. Bylo evidentní, že je to po něm, protože další dny, kdy měla léky jiné, se nedělo nic. Nakonec měla tento lék i v ředění 200ch (už na předpis), které to vážně celé velice rychle dorazilo. Takže sice si to taky nedokážu moc vysvětlit, ale vím, že to funguje 😎 Ale to už jsme mimo zuby 🙂

jabber
29. dec 2009

icejane - homeopatika na zuby jsou třeba tady:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

erikasadek
29. dec 2009

bihan, mne osobne moja lekarka predpisuje pre deti, slabsie riedenia, pre drobcov, naprikald pre josha, su max 9 ch; ale re pata uz ide 15 ch az 30 ch, a pre muza uz su , na predpis preparaty ktore robi boiron...

mix vsetkeho..
ale inak suhlasim na slovensku je este len v plienkach homeopatia..
inak na zuby existuje mnoho variantov homeo, zalezi od spravania dietata. a
u nas najnovsie najviac zabera ,; cipok chamomilia + arnica... super.. 😉

icejane
29. dec 2009

a aj tie lekarnicky chodia v tych plienkach 😀 ja som jej povedala , ze to chcem pre 7 mesacne babo lebo mu idu zuby a je velmi uplakany a nervozny tak mi dala tu 30 lebo vraj tie mensie riedenia su slabsie...tak teraz som na vaskach...nedavam mu ich vela??

erikasadek
29. dec 2009

icejane,... 3ch alebo 3à to nie je o sile. to nie je ako 500mg paracetamol a 1 g silnejsi, na bolest.. 😉

ty ak je velmi uplakane das naprikald teraz 30ch a neskor das mesie riedenia;.
ale nie je to o sile;. 😉

neublizis to nie, toho s aneboj...

jabber
29. dec 2009

ice - být tebou tak nejdřív zkusím slabší 15ch a pak uvidíš 😉 A jak píše erikasadek a taky jak je psáno v tom odkazu v 10:51 - těch homeopatik je víc, tvému prckovi ta Chamomilla třeba zrovna zabírat nemusí (i když je prý nejčastější), ale záleží jak se u toho celkově chová - podle toho se vybere co mu nejvíc sedí 😉 A na noc bych mu dala Viburcol.

zirafik
8. jan 2010

🙂 ahoj, chci se zeptat, zda se mohou dávat homeopatika dlouhodobě?
Naší malé na prořezávání zoubků zabraly čípky Vibrucol- dávám vždy na noc a spí klidně, bez buzení a pláče cca 9hod. 🙂 , nicméně už dávám 5.den... tak nevím, kdy vysadit, zároveň se obávám návratu neklidných nocí 😖

Nebo, že bych pak zkusila Chamomillu 9CH??

zirafik
9. jan 2010

Nikdo nemá zkušenost???

erikasadek
10. jan 2010

zirafik.. davaj len ked idu zubky, teda nie kazdy den.. 😉 preventivne;. ale ked vidis ze je nervozny a ma priznaky tak das pocas par dni... 😉 otom stop..
inak sposobis , ze bude opacna reakcia v tele, dieta moz ebyt nervozne;. 😉

tazko s avysvetluje, ale nedavaju sa preventivne.; ok..

icejane
10. jan 2010

zirafik...ja davam len obcas..ked je nervozny cez den mu dam chamomilu a na noc viburcol...vcera som mu vecer dala cipok lebo sa nam prerezuje druhy zubok a noc bola dobra 😀

lenka1smejka
10. jan 2010

Asi mam hlupu otazku ale co to su tie homeopatika?Pochopila som,ze su to neake gulicky ale su to neake lieky alebo co?Pocula som,ze to je na prirodnej baze ale malej sa teraz prerezavaju stolicky a naozaj uz 5noc nespime-hroza ale to vsetky poznate 😒 Vysvetli mi to niekto?A naozaj to zabera tak?

zuzannas
13. jan 2010

my davame chamomillu (zltu, modra sa dava ak ma dieta hnacky 😉 ) skoro stale od jedneho roka,odkedy sa Adamkovi prerezal prvy zubok (teraz mame pauzu asi mesiac) a musim povedat, ze absolutne ani poriadne neviem kedy sa mu prerezavali zubky, ziadne problemy,,,

miluska.h
13. jan 2010

zuzannas: a ako casto ju syncekovi davas? nam idu zubky uz 3 mesiace...syncekovi davam 5 guliciek 3x denne

europa8
23. jan 2010

Ahojte,chcela by som poprosit o radu mamicky,ktore s tym maju skusenosti,ake riedenie chamommily mam dat malemu ked mu idu zuby 15 alebo 9 ?
Velmi pekne dakujem.

akita
23. jan 2010

europa: já dávala chamomillu vulgaris 15ch, 3x denně 5 kuliček

miluska.h
23. jan 2010

europa: tiez som davala chamomillu vulgaris 15CH 3x denne po 5 granul... neskor sme na noc zacali davat homeopaticke cipky Viburcol, takze vecer uz chamomillu vynechavam

desszi
23. jan 2010

zdravim maminky, tiez by som vas poprosila o radu - syncekovi sa prerezavaju zubky, ma 5 mesiacov a ako som tu klikla na link, ktory vyssie uviedla jabber a zacitala sa, tak teraz neviem ci mu mam davat chamomilu alebo pulsatillu. mame doma aj viburcol cipky, tie som mu zatial nedavala, mala som ich preventivne prichystane, keby boli nejake prejavy po ockovani. zatial mu len dasienka natieram dologelom, to ho na chvilocku upokoji, ale potom znova - taky je podrazdeny, stale by bol len na rukach, vecer spi celkom ok, len horsie zaspava, ale cez den je s nim tazko ☹ ak sa niektora tomu trosku viac rozumiete, prosim poradte. dakujem.

jabber
23. jan 2010

europa - 15ch 😉

jabber
23. jan 2010

desszi - musíš mu dát to, co se na něj podle toho popisu víc hodí. Ale pokud si nejsi jistá, tak bych vyzkoušela nejdřív Chamomillu, která sedí většině dětí a kdyby to ani po pár dnech nezabralo, tak bych zkusila to druhé. A neboj, ublížit mu nemůžeš - to co nezabere, neuškodí 😉

desszi
23. jan 2010

dakujem jabber, si zlata, este mam jednu otazku - kolko mu mam dat granul, ako casto a ako mu mam tie granuly podat? mozem ich rozpustit napr. v materskom mliecku?

junovka
23. jan 2010

ja som Nely davala bud ch 9 alebo 15.Davala som 5 guliciek, a aj to vtedy ked bola mrzuta.Neviem ci sa da v MM, ale jedno viem, ze bud v caji rozpustit alebo v troske vody.

jabber
23. jan 2010

desszi - holky tady píšou, že dávaly 3x denně 5 kuliček, já dávala 1x denně 3 kuličky a taky to stačilo 😅 takže to ti neporadím, ale začala bych asi s menší dávkou a pak kdyžtak přidávala až do těch max 3x denně 5 kuliček.

V mm bych to radši nerozpouštěla a ani v tom čaji 😅 Dávala bych to výhradně v převařené vodě. Já jsem si na to tehdy vyčlenila lahvičku po Fenistilu a používala jsem jí jen na to. Naplnila jsem jí vždycky asi tak do třetiny vodou, nasypala kuličky přímo z toho víčka, do kterého je odměříš (pozor - na ty kuličky se nesmí sahat rukou) a pak musíš chvíli třepat, docela to trvá, než se to rozpustí. A pak dáš prckovi jednu kávovou lžičku přímo do pusy, ale neměla by být kovová 😅 A taky by neměl 20 min před tím ani po tom nic jíst/pít 🙂

europa8
23. jan 2010

dakujem vsetkym za odpoved 😉

desszi
24. jan 2010

super, dakujem velmi pekne 🙂

petja
24. jan 2010

..stačí i jedna kulička.Homeopatika se nemusí dávkovat jako léky alopatické.Fungují na jiném principu.Všem,které se pro tuto šetrnou metodu rozhodly bych radila zjistit si alespoň základy,pro vlastní klid.Určitě není na místě dávat nejprve kuličky 3 a pak třeba zvyšovat,to je opravdu nesmysl.Homeopatika se používají dle akutnosti a to až do nastoupení účinku.Pak se užívat přestanou úplně.

petja
24. jan 2010

A určitě to není o tom,že jako na průjem se používá endiaron,že v homeopatické léčbš je na to vyhrazen taky pouze jeden lék!!! Stejně tak nemůže všem dětem pomoct Chamomila vulgaris!!!

jabber
24. jan 2010

petja - no tak jsem to právě myslela, nám stačila Chamomilla jednou denně, ale nedokážu říct, jestli je to tak u všech dětí. Ale píšou, že když nezabere jedna dávka, má se zkusit dát další a pak ještě další a že když nezabere ani třetí, tak už to nezabere a zkouší se jiný lék.